Kinija lenkia Rusiją hipergarsinių ginklų srityje

JAV žvalgyba: Kinija lenkia Rusiją hipergarsinių ginklų srityje

(3)

Kinija aplenkė Rusiją kurdama hipergarsinius ginklus ir gali dislokuoti savo kompleksus, galinčius smogti JAV bazėms Ramiajame vandenyne, pareiškė Pentagono Žvalgybos analizės agentūros vyriausiasis mokslininkas Paulas Freistleris (Polas Freistleris), praneša agentūra "Bloomberg".

"Nors tiek Kinija, tiek Rusija atliko daug sėkmingų hipergarsinių ginklų bandymų ir, tikėtina, dislokavo veikiančias sistemas, Kinija lenkia Rusiją tiek pagalbine infrastruktūra, tiek sistemų skaičiumi", - sakė P. Freistleris.

Pasak jo, šuolis kuriant įprastines ir branduolines hipergarsines raketas buvo pasiektas dėl intensyvių, tikslingų investicijų ir praktikos.

A. Freistleris pažymėjo, kad Kinija toliau kuria tarpžemyninę balistinę raketą su hipergarsine antžemine kovine galvute - 2021 m. liepą atlikti bandymai parodė, kad šis ginklas gali apskrieti Žemės rutulį.

Žvalgybos pareigūnas taip pat citavo Kinijos aerodinamikos akademijos pareiškimą, kad jie turi bent tris vėjo tunelius, galinčius pasiekti 8, 10 ir 12 Machų greitį, o Rusija turi tris kovines sistemas, įskaitant 8 Machų greičio jūrinį ginklą.

JAV dar nepaskelbė apie savo hipergarsinių ginklų įdiegimą, tačiau daug investuoja, kad sumažintų atotrūkį nuo Maskvos ir Pekino.

Karinės oro pajėgos, karinis jūrų laivynas ir kariuomenė kuria atskiras sistemas.

Praėjusių metų gruodžio 9 d. JAV pirmą kartą sėkmingai išbandė visiškai veikiantį oro hipergarsinės raketos prototipą.

Ji daugiau nei penkis kartus viršijo garso greitį, visiškai įvykdė skrydžio planą ir savaime susinaikino. 

Tuo tarpu Rusija sausio mėn. atliko kol kas paskutinį hipergarsinių raketų "Zircon" bandymą.

Jomis aprūpinta fregata "Admiral Gorškov", plaukdama į Pietų Afriką, kur vyko bendros pratybos su Kinija, staiga pakeitė kursą ir pasuko į vakarinę Atlanto vandenyno dalį, kur atliko mokomąjį paleidimą atstumu, artimu tam, kuris reikalingas JAV pakrantei pasiekti.

Tačiau Rusijos gynybos ministerija atsisakė tiesiogiai išbandyti raketą per pratybas.

Raketos "Zircon" yra pagrindinė Rusijos hipergarsinio arsenalo dalis.

Kartu su hipergarsine žemė-oras raketa "Avangard" jos bus pradėtos naudoti kovinėje veikloje 2019 m. Prezidentas Vladimiras Putinas jas pavadino "neatremiamomis".

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder