Ginklų gamyba

JAV nori, kad Ukraina 2024 metais sutelktų dėmesį į savo ginklų gamybą

Kai kurie aukšti JAV kariniai pareigūnai siūlo Ukrainai 2024 m. pakeisti savo strategiją į "laikyk ir gamink", t. y. sutelkti dėmesį į turimos teritorijos išlaikymą ir sudaryti galimybes savo ginklų gamybai.

Kadangi Ukrainos puolimas šiuo metu yra sustojęs ir mažai galimybių pasistūmėti sausuma, siekiama sukurti grėsmę naudojant bepiločius lėktuvus ir tolimojo nuotolio raketas, kad kitų metų pabaigoje arba 2025 m. būtų galima pradėti visavertes derybas su Rusija, rašo "The New York Times".

Idėja naudoti, be kita ko, įvairių rūšių dronus nurodo kelią Ukrainos kovoje su Rusija, kurią skatina Baltieji rūmai ir remia Ukrainos vadovybė.

Siekiama Vakarų partnerių teikiamą ginkluotę papildyti šalies viduje pagamintais ginklais, įskaitant naujoviškas sistemas, pavyzdžiui, jūrinių dronų laivyną.

Artimiausioje ateityje Ukraina turės labai pasikliauti karine pagalba vienpusiame kare su Rusija - priešu, turinčiu daug didesnius pramoninius pajėgumus ir gyventojų skaičių.

Didelė šios pagalbos dalis dabar yra abejotina, nes JAV Kongresas atidėjo balsavimą dėl karinės pagalbos, pažymi leidinys:

Susidūrusi su tokiomis kliūtimis, J. Bideno administracija skatina bendras JAV ir Ukrainos ginklų gamintojų įmones.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, propaguojantis Ukrainą kaip ginklų gamybos ir kovinių bandymų "centrą", praėjusią savaitę viešėdamas Vašingtone susitiko su JAV karinių rangovų vadovais".

Naujoviški ginklai

Pasak karo analitiko, buvusio pulkininko Serhijaus Grabskio, nuo Rusijos invazijos 2022 m. vasario mėn. vietos ginklų gamintojai patenkino apie 20 proc. Ukrainos kariuomenės poreikių.

Ukraina gamina šarvuočius ir tankus, savaeiges haubicas, artilerijos sviedinius ir lazeriu valdomas prieštankines raketas.

Tačiau didžiausias potencialas įžvelgiamas mūšiuose išbandytose naujoviškose sistemose, kurios galėtų pranokti senesnę karinę techniką, teigia kariniai ekspertai.

"Sprogstamieji jūriniai dronai - nauja jūrinių ginklų klasė - pirmą kartą buvo panaudoti mūšyje ginantis nuo Rusijos puolimo Ukrainoje.

Kijevas vykdo dvi gamybos programas: vieną vykdo karinė žvalgyba, o kitą - vidaus žvalgyba", - teigiama leidinyje.

Per metus nuo įplaukimo į Juodąją jūrą dronai apgadino ir nuskandino dešimtis Rusijos laivų ir kartu su Vakarų tiekiamomis raketomis suvaidino svarbų vaidmenį, kai Rusija buvo priversta atitraukti laivus iš Sevastopolio uosto.

"Niekas neturi tiek patirties su jūriniais dronais, kiek mes", - NYT komentare sakė dronų pilotas šaukiniu "Trylika", kuris į interviu saugumo sumetimais atvyko dėvėdamas slidinėjimo kaukę. - Nėra jokių instruktorių, jokių vadovėlių. Mes dabar rašome šias knygas".

Karas Ukrainoje: JAV pagalba

Naujas karinės ir finansinės pagalbos Ukrainai paketas nebus priimtas iki 2023 m. pabaigos, nes derybos turės būti tęsiamos sausio mėnesį, po švenčių.

Taip atsitiko dėl to, kad demokratai ir respublikonai nesugebėjo susitarti dėl vidaus politikos klausimų, visų pirma - dėl sienų, per kurias į Valstijas keliauja tūkstančiai migrantų, apsaugos klausimo.

Pasak "Financial Times", sprendimas atidėti papildomas derybas iki kito mėnesio reiškia, kad derybos gali sutapti su Kongreso nustatytais sausio 19 d. ir vasario 2 d. terminais, kad būtų išvengta įvairių vyriausybinių įstaigų uždarymo.

Šis pranešimas paskatino Baltuosius rūmus paskelbti, kad kitas JAV karinės pagalbos paketas, kurį JAV Ukrainai suteiks gruodžio 30 d., bus paskutinis - kol JAV Kongresas patvirtins naują programą.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder