Japonija rado 7 000 savo salų, apie kurias net nežinojo.

Japonija rado 7 000 savo salų, apie kurias net nežinojo

Skaitmeninis kartografavimas, kurį neseniai atliko Japonijos geoerdvinės informacijos tarnyba (GSI), atskleidė, kad šalyje yra 14125 salos.

Tai yra daugiau nei dvigubai daugiau nei 6852 salų, oficialiai naudojamų nuo 1987 m., po Japonijos pakrančių apsaugos tarnybos ataskaitos.

Apie tai rašo CNN.

GSI pabrėžė, kad naujasis skaičius atspindi geodezinių technologijų pažangą ir jam apskaičiuoti naudojamų žemėlapių detalizavimą - bendras Japonijai priklausančių žemių plotas nepasikeitė.

GSI pažymėjo, kad nors nėra tarptautinio susitarimo, kaip skaičiuoti salas, jie taikė tą patį dydžio kriterijų kaip ir ankstesniame tyrime prieš 35 metus.

Pagal jį buvo skaičiuojami visi natūralūs žemės plotai, kurių perimetras ne mažesnis kaip 100 metrų. Į naująjį skaičių neįtrauktos dirbtinai susigrąžintos žemės.

Japonijos teritoriniai ginčai dėl salų

Priminsime, kad Japoniją supančios salos buvo kelių teritorinių ginčų centre.

Visų pirma Japonija pretenduoja į Rusijos okupuotas Pietų Kurilų salas, kurias Tokijas vadina Šiaurės teritorijomis.

Ginčas prasidėjo Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, kai sovietų pajėgos užgrobė šias teritorijas iš Japonijos.

2022 m. balandį, prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą, Japonija grįžo prie griežtos pozicijos dėl Kurilų salų statuso.

Pirmą kartą nuo 2003 m. šalies Užsienio reikalų ministerija šią teritoriją pavadino neteisėtai Rusijos okupuota.

Pernai spalį Ukrainos Aukščiausioji Rada pareiškė palaikanti Japonijos poziciją dėl jos šiaurinių teritorijų ir pripažino, kad jos tebėra okupuotos Rusijos.

Japonija taip pat teigia turinti istorines teises į negyvenamas Senkaku salas Rytų Kinijos jūroje, kurias šiuo metu kontroliuoja, tačiau Kinija ne kartą ginčijo šį teiginį.

Tuo tarpu Japonija ir Pietų Korėja tebėra įsivėlusios į daugiau kaip 70 metų trunkantį ginčą dėl Seulo kontroliuojamos Dokdo salų grupės ir Tokijo kontroliuojamos Takešimos salų grupės Japonijos jūroje, kurią Korėja vadina Rytų jūra, suvereniteto.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder