Izraelis gali paleisti "Hamas" lyderius iš Gazos ruožo už įkaitų išlaisvinimą
(1)Ši idėja aptariama žiniasklaidoje ir buvo iškelta aukštu lygiu, taip pat dalyvaujant ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu.
Izraelio premjeras parodė didelį susidomėjimą šia tema ir paprašė papildomos medžiagos. Šis scenarijus primena 1982 m. įvykius, kai Yasseras Arafatas ir Palestinos išsivadavimo organizacijos kovotojai paliko Libaną dėl operacijos "Taika į Galilėją", pažymima leidinyje.
Tuo metu IDF užėmė Libano sostinę Beirutą, o PLO formuotės buvo priverstos persikelti į Tunisą.
Operacijos pabaigoje Pietų Libane buvo įkurta "saugumo zona", kurią Izraelio kariuomenė kartu su "Pietų Libano armija" kontroliavo iki 2000 m.
Hamas pasitraukimas iš Gazos Ruožo sukurtų naują politinę tvarką, palengvintų kovą su teroristais ir nepriverstų IDF ilgam pasilikti regione, nes priešingu atveju tai pareikalautų iš Izraelio papildomo laiko ir išteklių.
Tačiau įgyvendinti šią idėją bus sunku: reikia išvesti tūkstančius kovotojų, išardyti tunelių ir požeminių bazių sistemą, sunaikinti "Hamas" karinius objektus.
Izraelio duomenimis, "Hamas" nelaisvėje laiko 229 žmones, įskaitant 140 užsienio piliečių.
"Hamas" politinio biuro vadovo pavaduotojas Salehas al-Arouri išreiškė norą iškeisti izraeliečius į palestiniečių belaisvius.
Tačiau komplikacijų kyla ir dėl įkaitų užsieniečių, kuriuos jis vadina "svečiais" regione.
Abu Ubaida, "Hamas" kovotojų sparno "Izz ad-Din al-Qassam Brigades" atstovas spaudai, sakė, kad nelaisvėje laikomi užsienio piliečiai bus paleisti, kai "aplinkybės vietoje tai leis".
Besitęsiantis Izraelio ir "Hamas" konfliktas prasidėjo spalio 7 d., kai "Hamas" užpuolė Izraelio teritoriją, paėmė įkaitų ir nusinešė daugybę aukų.
Izraelio atsakas, įskaitant oro atakas, JT duomenimis, nusinešė daugiau kaip 8 000 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų, gyvybių.
Rašyti komentarą