Išprotėjusio diktatoriaus Putino grasinimas Hirosima pokalbyje su Emanueliu Macronu sukėlė nerimą

Rusijos lyderis Vladimiras Putinas sukėlė nerimą Vakarų lyderiams, pokalbyje su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu užsimindamas apie Hirosimos ir Nagasakio branduolines atakas, pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Pasak šaltinių, V. Putinas išreiškė nuomonę, kad šie bombardavimai, kurie paskatino Japonijos kapituliaciją ir Antrojo pasaulinio karo pabaigą, parodė, kad "norint laimėti, nereikia pulti didžiųjų miestų".

Jungtinės Valstijos 1945 m. rugpjūčio 6 ir 9 d. susprogdino dvi atomines bombas virš Japonijos miestų Hirosimos ir Nagasakio.

Per bombardavimus žuvo nuo 129 000 iki 226 000 žmonių, dauguma jų buvo civiliai.

Rugpjūčio 15 d. Japonija pasidavė sąjungininkams.

Pranešama, kad šios pastabos pasirodė didėjant susirūpinimui, kad Rusijos vadovas gali būti pasirengęs panaudoti taktinį branduolinį ginklą Ukrainoje, kur Rusijos pajėgos konflikte patiria vis daugiau nesėkmių.

Šaltinis sakė: "E. Macronas buvo aiškiai sunerimęs. Tai nuskambėjo kaip labai rimta užuomina, kad V. Putinas gali susprogdinti taktinį branduolinį ginklą Ukrainos rytuose, o Kijevą palikti nepaliestą. Atrodo, kad tai buvo jo pastabų esmė".

Prancūzijos vyriausybės šaltinis sakė šiam laikraščiui: "Abu prezidentai neabejotinai aptarė branduolinio ginklo panaudojimo riziką. Putinas nori pasakyti, kad visos galimybės yra svarstomos, kaip numatyta Rusijos doktrinoje dėl branduolinių ginklų".

Šis laikraštis praėjusią savaitę atskleidė, kad paskutinėmis savo darbo Dauningo gatvėje dienomis Liz Truss vis labiau nerimavo, kad Putinas Ukrainoje gali panaudoti "mūšio lauke" branduolinį ginklą, - iki tokio laipsnio, kad ji ėmė sekti orų prognozę, jei vėjas atneštų radioaktyvų debesį virš Jungtinės Karalystės.

Žvalgybos agentūros pranešė L. Truss, kad V. Putinas gali susprogdinti ginklą ore virš Juodosios jūros ir taip parodyti Vakarams, ką jis sugeba, nesukeldamas didelio masto branduolinio karo.

Pareigūnai perspėjo, kad V. Putinas gali "imtis branduolinių veiksmų" po to, kai Ukrainos pajėgos užpuolė Rusiją ir Krymą jungiantį tiltą, o Rusijos prezidentas sakė, kad dėl to bus "peržengta raudona linija" ir išauš "teismo diena".

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui saugumo tarnybos pranešė, kad yra "labai didelė" rizika, jog Rusija gali panaudoti taktinius branduolinius ginklus.

V. Putinas perspėjo, kad jei Vakarų pajėgos kels pavojų Rusijos teritorijos "vientisumui", "mes tikrai panaudosime visas turimas priemones", ir pridūrė: Tai nėra blefas.

Spalio 12 d. E. Macronas interviu sakė, kad Prancūzija "akivaizdžiai" nenaudotų branduolinių ginklų atsakydama į Rusijos branduolinę ataką Ukrainoje.

Jis sakė: "Prancūzija turi branduolinę doktriną, kuri grindžiama gyvybiniais šalies interesais ir yra aiškiai apibrėžta.

Jiems nebūtų iškilęs pavojus, jei Ukrainoje ar regione būtų įvykdyta branduolinė balistinė ataka".

Atskleidimas apie Hirosimos ir Nagasakio komentarus įvyko tuo metu, kai V. Putinas įspėjo Ukrainos Chersono miesto gyventojus palikti miestą arba būti prievarta deportuotiems į Rusijos kontroliuojamą teritoriją.

Organizatorių nuotr.

Kijevo pajėgos nuolat artėja prie strateginio uosto, kuris yra vienintelis didelis miestas, kurį Maskva įgijo nuo jos kariuomenės įsiveržimo vasario mėn.

Pranešama, kad iš Chersono jau išvežta mažiausiai 70 000 žmonių, taip pat pranešama, kad miestą palieka Rusijos kariai.

V. Putinas sakė: "Tie, kurie vis dar gyvena Chersone, tikrai turėtų būti išvežti iš pavojingiausių karo veiksmų zonos.

Civiliai gyventojai neturėtų nukentėti nuo apšaudymų, atakų, kontratakų ar panašiai".

Ukrainos pareigūnai privačiai pripažino, kad yra atsargūs, sakydami, kad tai gali būti bandymas įvilioti jų karius į spąstus.

V. Putinas taip pat teigė, kad per pastarąją mobilizaciją į tarnybą užsiregistravo 318 000 naujokų - tai viršija jo užsibrėžtą 300 000 - iš kurių 49 000 jau dalyvavo aktyviose kovose Ukrainoje.

Šį savaitgalį Gynybos ministerija pranešė, kad V. Putinas planuoja dislokuoti specialiąsias pajėgas, kurios vykdytų egzekucijas jo paties kariams, jei jie pasitrauktų iš karo Ukrainoje - vadinamuosius "blokavimo padalinius", kurie "grasina sušaudyti savo pačių besitraukiančius karius, kad priverstų juos pulti".

V. Putino grasinimai panaudoti branduolinį ginklą Ukrainoje leidžia suprasti, kaip mąsto Rusijos fiureris, supratęs, kad gali pralaimėti karą, kurį kvailai pradėjo.

Per šį karą Rusijos diktatorius peržengė daugybę raudonų linijų - beatodairiškai bombardavo civilius taikinius, tokius kaip gyvenamieji butai ir ligoninės, pakartotinai pažeidė paliaubų susitarimus dėl humanitarinių koridorių, naudojo baltąjį fosforą ir termobarinius ginklus.

Taip pat 500 kg svorio bombomis sulygintas su žeme Mariupolio teatras, kuriame slėpėsi vaikai (žodis "vaikai" buvo matomas didelėmis kirilicos raidėmis rusų kalba), sąmoningas prievartavimas ir kankinimas bei bandymas sunaikinti įkalčius masinėse kapavietėse.

Dabar mus mažai kas gali iš tiesų sukrėsti. Vis dėlto turime ištirti savo sąžinę ir pripažinti, kad V. Putino grasinimai panaudoti branduolinį ginklą prieš Ukrainą iš tiesų turėtų mus sukrėsti dar kartą, kad ir kaip atgrasiai jis elgėsi iki šiol.

Branduolinis karas yra Rubikonas. Ir jei Putinas jį peržengs, tai turės reikšti, kad jis yra tarptautinis parijas, kurio pašalinimas bus bet kurio pasaulio lyderio, verto šio vardo, pareiga.

Žinoma, kaip visada, Putino pastabos apie jo ketinamų imtis veiksmų precedentus buvo paremtos nežinojimu.

Teigdamas, kad "norint laimėti karą nereikia bombarduoti didžiųjų miestų" (tai buvo grėsminga nuoroda į Hirosimos ir Nagasakio bombardavimą), jis neatsižvelgė į tai, kad didieji Japonijos miestai Tokijas ir Kiotas jau buvo siaubingai sugriauti.

Taip pat ir Berlynas patyrė didžiulių nuostolių prieš laimint karą prieš Vokietiją.

Lyginti sąjungininkų sunaikintą Hirosimą ir Nagasakį, kuriais buvo užbaigtas pasaulinis karas prieš fašizmą, kuriame po šešerių metų žuvo apie 60 milijonų žmonių, su šiandieninio Rusijos fiurerio maniakiškomis svajonėmis, reiškia gilintis į diktatoriaus, kuris pradeda suvokti, kad gali pralaimėti karą, kurį taip kvailai pradėjo, protą.

Kaip ir 2021 m. liepos mėn. istoriškai neraštingo 6500 žodžių esė "Apie istorinę rusų ir ukrainiečių tautų vienybę", kuriuo buvo siekiama intelektualiai pateisinti kitų metų vasarį įvykdytą invaziją į Ukrainą, V. Putino istorijos supratimas yra pavojingai silpnas, turint omenyje, kokią didelę reikšmę jis teikia istorijai, kad pateisintų veiksmus, turinčius pražūtingų realių pasekmių milijonams žmonių.

Ženklai rodo, kad Rusijos vyriausioji vadovybė žino, jog turės atiduoti Chersoną pietuose - vienintelį didelį Ukrainos miestą, kurį iki šiol užėmė šiame kare.

Vyresnieji vadai evakuojasi, palikdami tik neapmokytus šauktinius, kurie bandys sulaikyti nesiliaujantį ukrainiečių veržimąsi.

Chersonas yra beveik už 400 mylių į rytus nuo ginčijamo Donbaso regiono, o kai jis žlugs (daugelis ekspertų prognozuoja, kad tai įvyks iki Kalėdų), į vakarus nuo Dniepro upės neliks nė vieno Rusijos okupuoto miesto.

Todėl gali būti, kad gėdingai uždegančios Putino pastabos dėl branduolinių ginklų tėra blefas, kuriuo siekiama atitraukti dėmesį nuo artėjančio pažeminimo.

Organizatorių nuotr.

Kartais jis ir jo užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas iškėlė branduolinį variantą, kad pabandytų suskaldyti NATO.

Iš tiesų, užsiminimas apie tai E. Macronui, kuris, kaip žinia, yra mažiausiai nusistatęs prieš V. Putiną iš pagrindinių Vakarų lyderių ir yra labiausiai atviras derybų būdu pasiektam susitarimui dėl "atokiau nuo kelio", gali būti tik naujausia šio blefavimo, derinamo su V. Putinui patinkančia mačo laikysena, atmaina.

Jei jis tikrai mano, kad laimės Rusijos ir Ukrainos karą branduoliniais ginklais, jis dar neįvertino Ukrainos žmonių, jau nekalbant apie likusio pasaulio kantrybės ribas.

Iki šiol Kinija, Indija, Iranas, Pakistanas ir kelios kitos didžiosios šalys, nuo kurių priklauso tai, kas liko iš Rusijos ekonomikos, nuolaidžiavo V. Putinui kur kas labiau, nei būtų nuolaidžiavusios, jei tai būtų buvusi demokratinė vakarietiškų pažiūrų valstybė, taip šiurkščiai nusižengusi visoms padorioms tarptautinėms normoms. 

Parduodamas didžiulius kiekius pigios naftos ir dujų, pirkdamas ginklus ir apskritai veikdamas kaip spyglys Vakarams, V. Putinas buvo naudingas draugas šioms šalims, kurios dar nepasmerkė jo Jungtinėse Tautose.

Tačiau jei Putinas paleistų branduolinę bombą, visos šios šalys, išskyrus Iraną, būtų priverstos nutraukti ryšius su Rusija - iš dalies dėl to, kad jos pačios oficialiai pasmerkė pirmojo branduolinio ginklo panaudojimą, bet taip pat ir dėl to, kad jų gyventojai pajustų didelį pasipiktinimą.

Šiuo metu Putinas Jungtinėse Tautose turi tik keturis sąjungininkus - Sirijos, Baltarusijos, Šiaurės Korėjos ir Eritrėjos rojų, bet 30, kurie nuolat susilaiko balsuodami, užuot pasmerkę tai, kas vyksta Ukrainoje. Branduolinė bomba priverstų jas atsitraukti nuo tvoros ir paskelbtų Putiną tarptautiniu raupsuotuoju.

Užtektų, kad po branduolinės atakos pasikeistų vėjo kryptis, ir leukemiją sukeliantys kritulių debesys nukeliautų į Baltarusiją, Rusijos kontroliuojamą Krymą arba pačią pietvakarių Rusiją.

Tokie sumetimai gali net paskatinti prieš Putiną nusiteikusius kariuomenės elementus atsisakyti vykdyti tokį akivaizdžiai amoralų įsakymą - panaudoti net taktinius branduolinius ginklus kare, kuris motinai Rusijai nėra egzistencinis.

Tai neabejotinai atgaivintų vidinę opoziciją Putinui Rusijoje, kuri pastaruoju metu šiek tiek sumažėjo dėl inteligentijos ir išsilavinusios viduriniosios klasės išvykimo, bet kuriai vis dar drąsiai vadovauja politinis kalinys Aleksejus Navalnas.

Žvelgiant retrospektyviai, nors tarptautiniu mastu Ukraina buvo giriama už tai, kad 1994 m. pagal Budapešto susitarimą atsisakė branduolinių ginklų, pasirodė, kad tai buvo siaubingai klaidingas sprendimas.

Jei V. Putinas panaudotų branduolinį ginklą, visoms šalims, galinčioms pasigaminti branduolinį ginklą, tarp jų Japonijai, Vokietijai, Saudo Arabijai, Turkijai, Jordanijai ir Egiptui, būtų pasiųsta žinia, kad joms kuo greičiau reikia branduolinių ginklų.

Jei šiandien prezidentui V. Zelenskiui būtų suteikta galimybė, kad itin pajėgios Ukrainos slaptosios tarnybos ir specialiosios pajėgos į Maskvos Raudonąją aikštę įneštų nešvarią bombą, jis ja nepasinaudotų.

Galbūt nereikia "bombarduoti didžiųjų miestų, kad laimėtum karą", bet kas būtų, jei ukrainiečiai, atsakydami į ataką, Kremlių ir jo apylinkes padarytų negyvenamas trims kartoms?

Vladimiras Putinas susiduria su sprendimu, kuris jam iš tiesų gali būti egzistencinis.

Dabar jis atvirai diskutuoja apie jų panaudojimą su Vakarų lyderiu (kuris, reikia tikėtis, bent jau iškalbingai atkalbinėjo).

Tai, kad jokie kiti dabartiniai pasaulio lyderiai, išskyrus Kim Jong Uną ir Irano mulas, taip negrasina branduoliniais ginklais, rodo, kur Putinas yra pasiekęs savo siaubingą nuopuolį į blogį.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: dailymail.co.uk

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder