Įslaptintas JAV lėktuvas atliks sudėtingą manevrą kosmose, kad nusileistų į žemesnę orbitą

Kosmoso pajėgų paslaptingasis X-37B pradeda „aerobrakingą“ į žemesnę orbitą. Štai kaip tai veikia.

Kaip rašo „ Space“, apie šį orlaivį ir jo misiją orbitoje žinoma nedaug. Nepaisant to, X-37B sukūrusi bendrovė „Boeing“ parodė vaizdo įrašą, kuriame pirmą kartą atliktas unikalus manevras.

Vienas iš šių orlaivių šiuo metu skrieja aplink Žemę, vykdydamas septintąją misiją. Tai bus pirmas kartas, kai X-37B atliks aerodinaminį stabdymą kosmose.

Kas žinoma apie X-37B

JAV kosmoso pajėgų roboto X-37B, atliekančio stabdymo manevrą, panaudojant Žemės atmosferos pasipriešinimą, piešinys.

Pirmą kartą šis orlaivis į kosmosą pakilo 2010 m. Kiekviena paskesnė misija ilgino skrydžio trukmę, o 2023 m. gruodžio pabaigoje X-37B buvo iškeltas į nežinomą orbitą naudojant raketą nešėją „SpaceX Falcon Heavy“.

JAV kosmoso pajėgos pažymėjo, kad septintosios slaptos misijos metu bandomos įvairios naujos technologijos, tačiau nežinia kokios.

Anksčiau buvo pranešta, kad amerikiečiai bando kosminės radiacijos poveikį. Kartu kosmoso pramonės ekspertai darė prielaidą, kad kalbama apie technologijas, kurios padės sekti bet kokių žemoje Žemės orbitoje esančių transporto priemonių judėjimą ir stebėti jų veiksmus kosmose.

Unikalus nusileidimo orbitoje manevras

Aerodinaminis stabdymas reikalingas orlaiviui, kad jis sumažintų savo orbitą ir atsikratytų nereikalingos įrangos prieš grįždamas į mūsų planetą. Visų pirma reikia atsikratyti tarnybinio modulio taip, kad jis netaptų naujomis kosmoso šiukšlėmis.

Paprastai palydovai atlieka vieną ar kelis variklių paleidimus, kad sumažintų savo orbitą. Tai reiškia, kad reikia sunaudoti raketinį kurą ir tada papildyti palydovą degalais arba nutraukti palydovo darbą.

Tačiau aerodinaminis stabdymas leistų sutaupyti labai daug degalų. X-37B, norėdamas pereiti į naują orbitą, turės pasinaudoti Žemės atmosferos trintimi. Orlaivis palaipsniui leisis žemyn, kol atsidurs naujoje orbitoje.

Pirmiau pateiktame vaizdo įraše parodyta, kaip orlaivis, panašus į X-37B, keičia savo padėtį taip, kad jo nosis būtų pasukta aukštyn nuo Žemės, o apatinė dalis nukreipta į priekį, siekiant judėti orbitoje. Orlaivio apačia švyti oranžine spalva dėl šilumos, kuri susidaro orlaiviui trinantis į Žemės atmosferą. Taip X-37B lėtėja.

Šaltinis: unian.net

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder