Irano futbolininkas yra tarp dešimčių tų, kuriems gresia egzekucija

(1)

Šahido Alikhani aikštė yra niekuo neišsiskirianti istorinio Irano Isfahano miesto dalis. Vienintelis jos išskirtinumas - didingas įėjimas į vieną iš pagrindinių miesto metro stočių.

Dabar ši aikštė tapo piligrimystės vieta, kurioje lankosi garsaus Irano futbolininko Amiro Nasr-Azadani šalininkai, kurie baiminasi, kad jaunam vyrui gali būti įvykdyta mirties bausmė aikštėje, kurioje įrengta mirties bausmės vykdymo platforma, CNN pasakojo artimas A. Nasr-Azadani liudininkas iš Irano.

Išgąsdintos Irano šeimos mano, kad kol Vakarų pasaulis užsiėmęs Kalėdų šventimu, šalyje gresia egzekucijų banga po neseniai šalį apėmusių protestų, kurie kilo po to, kai rugsėjo mėn. mirė Mahsa Amini, jauna moteris, kurią sulaikė liūdnai pagarsėjusi Irano moralės policija, apkaltinusi ją netinkamu hidžabo dėvėjimu.

Bendradarbiaudama su aktyvistų grupe "1500Tasvir", CNN patikrino dokumentus, vaizdo įrašus, liudininkų parodymus ir pareiškimus iš šalies vidaus, iš kurių galima spręsti, kad mažiausiai 43 žmonėms, tarp jų ir Nasr-Azadani, gali būti įvykdyta mirties bausmė.

Valdžios institucijos jau įvykdė mirties bausmę mažiausiai dviem žmonėms, susijusiems su praėjusį mėnesį Irane vykusiais protestais, iš kurių vienas buvo viešai pakartas.

Liudytojų parodymai ir oficialūs dokumentai, kuriuos apžvelgė CNN ir "1500Tasvir", rodo, kad Irane teismo procesas vyksta skubotai; kaltinimai, už kuriuos gali būti skiriama mirties bausmė, dažnai paskelbiami per vieną posėdį.

Nasr-Azadani kaltinamas dalyvavęs nužudant tris saugumo pareigūnus, įskaitant du savanorius Basidž milicijos narius, per lapkričio 16 d. Isfahane vykusius protestus, praėjusią savaitę pranešė Irano valstybinė žiniasklaida IRNA.

Pasak valstybinės žiniasklaidos, miesto vyriausiasis teisėjas Asadullah Jafari sakė, kad Nasr-Azadani buvo apkaltintas Baghi - arba riaušėmis prieš valdžios institucijas.

Pagal Irano baudžiamąjį kodeksą už tai gresia mirties bausmė.

Nuo to laiko vienas iš jo suėmimo liudininkų sakė, kad tikėjosi, jog Nasr-Azadani bus išlaisvintas, tačiau vis tiek kasdien lankėsi Šahid Alikhani aikštėje, norėdamas sužinoti, ar valdžia pasirodys su futbolininku ir įvykdys jam mirties bausmę ant ešafoto.

"Nuo tos dienos, kai jis buvo suimtas, valdžia mums sakė, kad jis bus paleistas iki savaitės pabaigos", - pasakoja liudininkas CNN.

Tada informacija išseko. Po kelių savaičių liudytojas, kuris yra artimas Nasr-Azadani, sako, kad valdžia jiems pasakė, jog 26 metų jaunuolis gali būti pakartas Šahid Alikhani aikštėje.

"Mintis, kad jie bet kurią dieną gali jam įvykdyti mirties bausmę, mums tikrai labai sunki... ir kasdien girdimos žinios kelia nerimą."

Nasr-Azadani šeima iš pradžių nežinojo apie jo suėmimo priežastį, liudininkas pasakoja CNN, o pareigūnai nesidalijo informacija apie jo suėmimą.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder