Iranas teigia sukūręs ilgojo nuotolio sparnuotąją raketą
(1)Apie tai pranešė "Reuters".
Revoliucinės gvardijos oro ir kosmoso pajėgų vadovas Amiras Ali Hadžizadehas (Amir Ali Hajizadeh) sakė, kad ši sparnuotoji raketa jau papildė Irano Islamo Respublikos raketų arsenalą.
Irano valstybinė televizija taip pat parodė pirmąją naujos sparnuotosios raketos "Paveh" filmuotą medžiagą.
Hajizadeh daug kalbėjo apie tai, kaip Iranas ketina atkeršyti JAV už Irano karinio vado Qassemo Suleimani likvidavimą Bagdade 2020 m., pasitelkdamas droną.
Tolimojo nuotolio sparnuotąją raketą "Paveh" Hajizadeh apibūdino kaip vieną iš naujausių IRGC oro ir kosmoso pajėgų pasiekimų, rašo Irano naujienų agentūra IRNA.
Kalbėdamas apie hipergarsinę raketą, Hajizadeh sakė: "Hipergarsinė raketa gali manevruoti už atmosferos ribų.
Ši raketa turi variklį, kuris įsijungia ir pradeda manevruoti 300-400 km atstumu nuo taikinio.
Gynybos sistemos veikia remdamosi raketos kelio ir būsimo taško numatymu."
Paklaustas apie Gazos bepilotį orlaivį, jis sakė, kad šis bepilotis orlaivis pasižymi labai dideliu skrydžio tęstinumu ir vienu metu gali nešti 9 bombas.
Irano raketų programa
Iranas, nepaisydamas JAV pasipriešinimo ir Europos šalių susirūpinimo, išplėtė savo raketų, ypač balistinių raketų, programą.
Teheranas tvirtina, kad programa yra grynai gynybinio ir atgrasomojo pobūdžio.
2019 m. vasarą JAV žengė pirmuosius žingsnius, kuriais palaikė savo griežtą kritiką Irano atžvilgiu, ir įvedė naujas sankcijas asmenims, susijusiems su Teherano raketų programa ir jo įgaliotiniais Artimuosiuose Rytuose.
Sankcijos nukreiptos prieš organizacijas Kinijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose, padedančias Teheranui gauti technologijų ir medžiagų, reikalingų jo balistinių raketų programai plėtoti.
Lapkričio mėn. Pentagonas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos skeptiškai vertina pranešimus, kuriuose cituojamas Hajizadeh, kad Iranas sukūrė hipergarsinę balistinę raketą.
Vasario mėn. buvo atskleista, kad Iranas modifikavo atakos bepiločius orlaivius kamikadzes "Shahed-131", kuriuos Rusija naudoja Ukrainos civilinei infrastruktūrai atakuoti.
Kovinė galvutė turi spindulinį kumuliacinį poveikį, dėl kurio būtų galima padidinti smūgio zoną.
Rašyti komentarą