Internetas Rusijoje

Interneto blokavimas karo metu Rusijai kainavo beveik 26 mlrd. dolerių

Valdžios institucijų prievartiniai interneto prieigos draudimai per dvejus karo metus Rusijai kainavo 25,6 mlrd. dolerių. Tai 2,25 trilijono rublių dabartiniu valiutos kursu, o tai prilygsta 10 didelių regionų, tokių kaip Voronežas ar Volgogradas, metiniams biudžetams.

Dėl režimo siekio atimti iš piliečių necenzūruojamą informaciją Rusija neabejotinai pirmauja pasaulyje pagal nuostolius, patirtus dėl interneto prieigos apribojimų.

2022 m, kai rusams buvo uždrausta naudotis socialiniais tinklais "Facebook" ir "Instagram" dėl to, kad patronuojančioji bendrovė "Meta" buvo pripažinta ekstremistine organizacija, ir "Twitter" (dabar "X"), nuostoliai siekė 21,59 mlrd. dolerių, palyginti su 24,61 mlrd. dolerių visame pasaulyje.

Praėjusiais metais, remiantis nauja "Top10VPN" ataskaita, Rusijos ekonomikos nuostoliai nebuvo tokie dideli - 4,02 mlrd. dolerių.

Tačiau ji vis tiek išlaikė abejotiną lyderystę pasaulinėje įskaitoje (9,01 mlrd. dolerių), 2,5 karto aplenkusi Etiopiją ir 4,4 karto - trečiąją vietą užėmusį Iraną.

Tai, kad Rusijos metiniai nuostoliai sumažėjo daugiau nei penkis kartus, nereiškia, kad padėtis pagerėjo.

Rusijos ir Irano 2022 m. įvesti didelio masto prieigos prie socialinių tinklų apribojimai nesibaigė ir 2023 m., todėl kyla klausimas, nuo kurio momento tokį blokavimą jau galima laikyti nauja norma, rašo "Top10VPN" ekspertai.

Jie nusprendė nebeatsižvelgti į ekonominius nuostolius praėjus 365 dienoms nuo apribojimų įvedimo, juolab kad žmonių perėjimas prie kitų platformų ir virtualių privačių tinklų (VPN) naudojimas siekiant apeiti blokavimą padeda sumažinti žalą.

Rusijoje VPN naudojasi 20 proc. piliečių, parodė Čikagos universiteto NORC atlikta apklausa.

Tarptautinės tyrimų bendrovės data.ai skaičiavimais, svetainės blokavimą apeinančios paslaugos tapo lyderėmis pagal atsisiuntimus "Google Play" ir "App Store" parduotuvėse: Rusijoje 1 proc. išaugus bendram programėlių atsisiuntimų skaičiui, VPN paslaugų kategorija išaugo 3 proc. ir pasiekė 160 mln. atsisiuntimų.

Projekto "Roskomsvoboda" skaičiavimais, iki 2023 m. lapkričio "Roskomnadzor" Rusijoje užblokavo daugiau kaip 15 000 svetainių ir nuorodų.

Top10VPN stengiasi atsižvelgti į visus valdžios institucijų nustatytus nacionalinius ir regioninius prieigos prie interneto ir socialinės žiniasklaidos apribojimus: "Toks draudimas yra kraštutinė interneto cenzūra.

Jis ne tik pažeidžia piliečių skaitmenines teises, bet ir daro žalą šalies ekonomikai".

Bendrovė "Top10VPN", naudodamasi nevyriausybinės interneto stebėsenos organizacijos "Netblocks" sukurta priemone, Pasaulio banko, Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos ir statistikos agentūrų duomenimis, apskaičiavo 25 šalių žalos dydį.

Rusijos nuostoliai, patirti dėl interneto cenzūros per karą - 2,25 trilijono rublių, yra trečdaliu didesni už metinį aukštojo mokslo sistemos biudžetą (1,6 trilijono rublių) ir aštuonis kartus didesni už 2024 m. federalinio biudžeto išlaidas nacionaliniam projektui "Sveikatos apsauga" (290 mlrd. rublių).

Be to, jie prilygsta 10 metinių biudžetų, skirtų dideliems regionams, tokiems kaip Primorsko kraštas (250 mlrd. rublių), Voronežo sritis (221 mlrd. rublių) ir Volgogrado sritis (198 mlrd. rublių). arba daugiau nei 50 skurdesnių regionų, tokių kaip Karačaj-Čerkesija (40 mlrd. rublių) ar Kalmukija (31 mlrd. rublių), metinių biudžetų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder