Elonas Muskas

Elonas Muskas 2022 metais atjungė "Starlink" Ukrainoje, baimindamasis Rusijos branduolinio smūgio

Elonas Muskas, po Rusijos invazijos suteikęs Ukrainai savo palydovinio ryšio sistemą "Starlink", atsidūrė unikalioje padėtyje. Privatus pilietis ir verslininkas ėmė priklausyti nuo karo veiksmų eigos. Ir kol "Starlink" padėjo Ukrainos kariuomenei gintis, milijardierius neprieštaravo.

Tačiau Ukrainos ginkluotųjų pajėgų bandymai panaudoti jo bendrovės komunikacijas puolamosioms  operacijoms pastatė jį prieš dilemą.

"Kas aš esu šiame kare? - teigia jis pokalbyje su savo biografijos autoriumi Walteriu Isaacsonu (knyga pasirodys rugsėjo 12 d.). - Starlink nebuvo sukurta naudoti karo metu.

Jo reikėjo, kad žmonės galėtų žiūrėti "Netflix", atsipalaiduoti, eiti į internetinę mokyklą ir daryti gerus taikius dalykus, o ne [tiesiogiai] vykdyti bepiločių lėktuvų smūgius."

Tokie pamąstymai paskatino Muską paskambinti Baltųjų rūmų patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Džeikui Sulivanui, Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkui generolui Markui Milliui ir Rusijos ambasadoriui JAV.

Karo metu ambasadorius Anatolijus Antonovas ne kartą darė griežtus pareiškimus, pateisinančius Rusijos agresiją, sakydamas, kad NATO vykdo "visapusišką Ukrainos karinį vystymą, iš kurio kuriama "antirusiška" valstybė", kaltindamas Vašingtoną "sąmoningais bandymais sukelti Rusijai strateginį pralaimėjimą" ir garantuodamas visų Ukrainai perduotų JAV tankų sunaikinimą, o neseniai pareiškė, kad JAV ir NATO stumia pasaulį link Trečiojo pasaulinio karo.

Pokalbiai su Rusijos pareigūnais buvo vienas iš veiksnių, sukėlusių realią Musko baimę, kad Rusija, atsakydama į Ukrainos smūgį Krymui, gali panaudoti branduolinį ginklą, rašo Isaacsonas, žinomas dėl Alberto Einšteino ir Steve'o Jobso biografijų.

Taigi, kai ukrainiečiai 2022 m. norėjo pasinaudoti "Starlink", kad nusiųstų jūrų dronus su sprogmenimis į Rusijos Juodosios jūros laivyno laivus, E. Muskas nurodė bendrovės inžinieriams išjungti ryšį, CNN citavo Isaacsono knygos ištrauką.

Priartėję prie laivų, dronai "prarado ryšį ir buvo bangų nublokšti į krantą, nepadarydami jokios žalos", rašo Isaacsonas.

Kompanija "Starlink" ne kartą nutraukė ryšį karo veiksmų zonose, įskaitant jūrų dronų ataką prieš Rusijos laivus Kryme, vasarą pranešė laikraštis "The New York Times", remdamasis su situacija susipažinusiais šaltiniais.

Laikraštis nurodė, kad Ukrainos kariuomenė naudojasi bendrovės ryšiais dronų smūgiams koordinuoti ir žvalgybinei informacijai rinkti.

Pokalbyje su savo biografijos autoriumi E. Muskas galimas Ukrainos puolimo Kryme pasekmes pavadino "mini Perl Harboru".

Ukrainos kariškiai ir pareigūnai, įskaitant ministro pirmininko pavaduotoją Michailą Fiodorovą, paprašė jo atkurti ryšį.

Fiodorovas vienoje žinutėje netgi papasakojo Muskui apie technines jūrinio drono galimybes. "Aš tik noriu, kad tu - žmogus, kuris technologijomis keičia pasaulį - tai žinotum", - rašė jis.

Muskas atsakė, kad dronas jį sužavėjo savo konstrukcija, tačiau jis neįjungs ryšio Krymo srityje, nes Ukraina "dabar nuėjo per toli ir provokuoja strateginį pralaimėjimą", rašoma Isaacsono knygoje.

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder