Į barą įžengia robotas... Edinburgo festivalio atlikėjai naudoja dirbtinį intelektą anekdotams rašyti

Komedijos šou tikriausiai nėra pirmoji vieta, kurioje išgirstumėte apie naują opią problemą, tačiau standup'o pasirodymai turi įprotį greitai atspindėti mūsų laikų rūpesčius. Šią vasarą Edinburgo festivalio „Fringe" renginyje pasirodysiantys aktoriai ėmėsi spręsti dirbtinio intelekto grėsmę ir su ja susidoroti.

Rugpjūčio 4 d. prasidedančiame mėnesį truksiančiame festivalyje daugybė atlikėjų arba naudos šią technologiją, kad sukurtų pasirodymą, arba žais su baimėmis, kurias sukėlė sparčiai augantis jos naudojimas.

Londone gyvenantis komikas Peteris Bazely prisipažino, kad „pritrūko idėjų", todėl kreipėsi pagalbos į dirbtinį intelektą, kad šis sukurtų „reliatyvų" pasirodymą „Laughing Horse" renginio vietoje. Dėl to jis planuoja vaidinti komiką, kurį kompiuteris pavadino AI Jesus (taip pat vadinasi jo šou).

Lygiai taip pat nebijantis algoritmo yra „Gilded Balloon Teviot" spektaklis „Dirbtinio intelekto improvizacija", kuris buvo pristatytas Braitono festivalyje. Spektaklyje, kurį pristato vienas iš „Improbotics" teatro laboratorijos įkūrėjų Piotras Mirowskis, "„oogle" projekto "DeepMind" mokslininkas, dalyvauja aktoriai ir robotai, reaguojantys į žiūrovų užuominas, o pokalbių robotai varžosi su žmonėmis dėl geriausios replikos.

Pasak P. Mirowskio, už teatro spektaklio slypi rimtas tikslas. Jo teigimu, bet kurio atlikėjo, kuris remiasi savo vaizduote, ateities saugumas priklauso nuo visuomenės apetito kokybei. „Mes nenaudojame žmonių tam, kad pademonstruotume dirbtinį intelektą; vietoj to mes naudojame dirbtinį intelektą, demonstruodami akivaizdžius jo ribotumus, kad pademonstruotume žmogaus kūrybiškumą, išradingumą ir paramą scenoje", - patikslino jis šį savaitgalį.

Australų komikas Tomas Ballardas taip pat atkreipė dėmesį į galimus priklausomybės nuo dirbtinio intelekto spąstus, į savo laidą „Tom Ballard" įtraukdamas ChatGPT parašytą anekdotą: Tarp technologiškai labiau kvalifikuotų standup'ų, kurie imsis šios temos, bus Colleen Lavin, kuri vadinama "profesionaliu techninės įrangos maniaku" ir yra dirbusi Nasa.

Ieškodama paramos savo debiutiniam pasirodymui Edinburge, ji teigia sukūrusi robotą, kuris gali nustatyti, ar ji juokinga. "Ateikite pasijuokti", - kviečia ji komedijos gerbėjus, o "pasilikite, kad padarytumėte įspūdį būsimiems robotų valdovams".

Robotų bus ir kitur. Amerikiečių komikas Stephenas Broweris, pasitelkęs kodavimą, ištobulino prototipą, kuris, kaip jis įtaria, bus priimtiniausias gėjus savo naujoje laidoje "Palatable Gay Robot". Broweris sako, kad jo šou, apibūdinamas kaip "aštrus standupo ir teatro derinys", "užvaldys technologijų pasaulį".

„Pleasance Courtyard" festivalyje idealią moterį robotę jam įkūnys Los Andžele gyvenanti klounė Courtney Pauroso, šį kartą festivalyje vėl pasirodysianti kaip "sekso robotė" Vanessa 5000, išgyvenanti savo egzistencijos krizę. Pauroso pasirodymo šūkis skamba taip: "Dirbtinis intelektas. Tikrai kvailas. ChatGPT neturi nieko bendro su Vanessos 5000 saldžiu sintetiniu užpakaliuku".

Kaip pažymi komedijų kritikė Veronica Lee, viena iš kultūros tinklalapio TheArtsDesk.com įkūrėjų, kiekviename "Fringe" festivalyje iš šimtų skirtingų pasirodymų iškyla "šurmulio tema". "Na, bent jau šiemet tai nėra išprievartavimo "anekdotai", - sakė ji. "Pernai tai buvo komikai, sergantys ADHD; geriausią juoką išgirdau iš Colino Houlto alter ego, nevykusios aktorės Annos Mann, kuri pasakė, kad jai ką tik buvo nustatyta diagnozė, ir pridūrė: "Bet taip pat kaip ir visiems kitiems "Fringe" festivalyje"."

Lee pažymi, kad kritikai kalba apie tai, kad jų galvoje yra "bingo kortelė", kurioje pažymimos tos temos, kurios kiekvienais metais kartojasi jų pasirodymuose.

Kalbant apie bingo, "Foxdog Studios", įsikūrusi "Underbelly", Cowgate, šį žaidimą panaudos kaip pagrindą naujam, technologijų įkvėptam šou "Robo Bingo". Atlikėjai Lloydas Henningas ir Pete'as Suttonas yra televizijos konsultantai, anksčiau dirbę su interaktyviomis technologijomis, ir planuoja paprašyti žiūrovų valdyti scenoje vykstančias išdaigas savo telefonais.

Pasirodo, Edinburgas yra tinkama vieta šiai dirbtinio intelekto įkvėptai pramogai. Prieš šešiasdešimt metų garsus Edinburgo universiteto profesorius Donaldas Mičis (Donald Michie) viename bute Hope parko aikštėje įkūrė nedidelę dirbtinio intelekto tyrimų grupę.

1968 m. dokumente išdėstyta, kaip profesorius numatė, kad dirbtinis intelektas pakeis ateitį: "Kartu su atsakymų į klausimus paslaugomis, kurios leis mums pasiteirauti apie restoranus mūsų vietovėje ar politiką Paragvajuje, atsiras žaidimų varžovas, galvosūkių sprendėjas ir viktorinos meistras", - pranašiškai rašė jis.

Mičio darbai pritraukė į miestą mokslo žvaigždes, todėl čia gimė svarbūs atradimai ir novatoriškos įmonės. "Edinburgas yra dirbtinio intelekto tėvynė Europoje ir nuo pat tų pirmųjų dienų nuolat pirmauja", - sakė to paties universiteto duomenų meno ir visuomenės profesorius Drew Hemmentas.

Parengta pagal užsienio spaudą

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder