Hipergarsinė raketa "Zirkon"

Hipergarsinė raketa "Zirkon" - kas žinoma apie naująjį Putino baubą ir kodėl tai dar vienas "analogų neturintis"

(1)

Per Rusijos Federacijos karinių jūrų pajėgų teroristų pagerbimo renginius rašistų lyderis V. Putinas paskelbė, kad artimiausiu metu karinis jūrų laivynas bus aprūpintas hipergarsinėmis raketomis "Zirkon", kurios, žinoma, "neturi analogų pasaulyje".

Dėl paties "Zirkon", apie kurio kūrimą sužinota 2010-ųjų viduryje, kyla kur kas daugiau klausimų nei atsakymų.

Taip yra todėl, kad Rusijos propagandinėje žiniasklaidoje deklaruojamos savybės gerokai skiriasi nuo tų, kurios buvo įrodytos ir nurodytos bandymuose, o išsamesnė analizė apskritai atskleidžia gana didelius prieštaravimus.

Deklaruoti ir pademonstruoti "Zirkon" pajėgumai

Raketa "Zirkon" yra tariamai hipergarsinė raketa, kurios skrydžio greitis, pasak V. Putino, viršija 1 000 km ir pasiekia 9 machų (3 km/s) greitį. Jis skirtas šaudyti į antžeminius ir antžeminius taikinius.

Teigiama, kad jis gali skreiti 30-40 km aukštyje.

Rusijos gynybos ministerija taip pat gana reguliariai rodė "Zirkon" paleidimus per bandymus.

Dauguma šių vaizdo įrašų buvo visiškai neinformatyvūs, nufilmuoti naktį, kai buvo labai sunku ką nors įžiūrėti.

Tik 2022 m. Rusijos Federacija pradėjo skelbti daugiau ar mažiau išsamius paleidimų vaizdo įrašus.

Viename iš jų, vasario 19 d., parodytas visas "Zirkon" paleidimo ciklas, kuriame matyti raketos paleidimas iš universalios paleidimo šachtos iš fregatos "Admiral Gorshkov".

Hipergarsinės jūrinės raketos "Zircon" paleidimas per suplanuotas pratybas

Svarbus niuansas yra tas, kad dėl universalios paleidimo šachtos kūrėjai buvo apriboti raketos dydžiu.

Be to, jai paleisti buvo naudojamas universalus konteineris, panašus į tą, kuris naudojamas priešlaivinėms raketoms "Oniks", naudojamoms ir iš laivų, ir iš "Bastion" pakrančių kompleksų, paleisti.

Tuo pat metu "Oniks" skrydžio nuotolis yra iki 300 km (teigiama, kad patobulintos "Oniks-M" versijos nuotolis - 800 km, bandymai prasidėjo 2019 m., statusas nežinomas), o aukštuminis greitis - iki 2,6 macho (0,88 km/s).

Tai reiškia, kad tų pačių matmenų tariamai nauja raketa jau turi trigubai didesnį nuotolį ir greitį.

Hipergarsinės problemos ir tikrasis "Zircon

Tuo pat metu greičio padidinimas, taip pat tris kartus didesnis nuotolis - tai ne tris kartus sudėtingesnė plėtra, o būtinybė įvaldyti visiškai naujas technologijas, susijusias su pačiu hipergarsiniu skraidymu.

Pagrindinė problema, su kuria susiduriama kuriant hipergarsinį tiesioginio srauto oro srovės variklį, taip pat specialūs lydiniai, galintys atlaikyti didžiulę temperatūrą, susijusią su oro trintimi, kuris hipergarsiniame skrydyje tampa labai tankus.

Svarbiausia - orientavimo sistema. Kadangi hipergarsinis skrydis - tai skrydis karštų dujų debesyje, plazmoje, pro kurią radijo bangos negali prasiskverbti.

Tai reiškia, kad tokio skrydžio metu bet kurios raketos nukreipimo sistema yra bejėgė.

Todėl yra dvi "Zirkon" nukreipimo versijos.

Pirmoji - jos koordinatės įterpiamos į raketą, o tada veikia tik inercinė sistema. Ji nuveda raketą į taikinio zoną su didele paklaida, tačiau netikslumą kompensuoja branduolinio užtaiso galia.

Antroji susijusi su tuo, kad "Zircon" yra nebaigta hipergarsinė raketa.

Būtent šiame variante viskas kuo geriau paaiškinama.

Visų pirma "Zirkon" neturi hipergarsinio variklio, o turi gerai išbandytą kietojo kuro variklį, kuris tik pagreitina raketą iki deklaruojamo 3 km/s greičio, o ne nuolat jį palaiko.

Po to raketa skrieja iš inercijos, o tai jau gerokai sumažina medžiagų šiluminio atsparumo reikalavimus.

Jau būdama taikinio zonoje, raketa pasiekia mažesnį nei hipergarsinį greitį, todėl gali veikti raketos radiolokacinė nukreipimo galvutė.

Tai įrodo šių metų kovo mėnesį propagandinio televizijos kanalo "Zvezda", priklausančio Rusijos gynybos ministerijai, paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip raketa pataiko į taikinį.

Jo ypatybė yra ta, kad taikinio laive įrengti standartiniai kampiniai deflektoriai, kad būtų lengviau nukreipti radaro nukreipimo galvutę.

Svarbiausia, kad fotoaparatas, kurio standartinis fotografavimo greitis yra 24 arba 30 kadrų per sekundę, vienu metu užfiksuoja tris kadrus, kai variklis jau išjungtas.

Panašu, kad savo "analogų neturėjimą" "Zirkon" yra visiškai tokia pati kaip balistinė raketa "Sarmat", kurios 18 tūkst. kilometrų nuotolis, pasak ryžtingų propagandistų, gali pataikyti į JAV per Pietų ašigalį, nors tokiu maršrutu ji turėtų nuskrieti daugiau kaip 30 tūkst. kilometrų.

a

Karybos ekspertai: Iranas Rusijai perdavė pavojingų ginklų, toli lenkiančių rusišką ginkluotę

Putinas pasisakė apie branduolinį karą taip, kaip niekas iš jo nesitikėjo

„Reuters“: Prieš invaziją į Ukrainą Rusija sukūrė joje šnipų tinklą

Rusijos kaimynė užsimojo ne juokais: prieš tokią galią atšips visi Kremliaus dantys

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder