Mikhailas Saakašvilis

Gruzijos parlamentui pateiktas amnestijos įstatymo projektas: ar buvęs prezidentas Saakašvilis išeis į laisvę?

Dalis opozicijos pateikė Gruzijos parlamentui įstatymo projektą dėl amnestijos. Įstatymo projekto autorė - partija "Girchi", bendraautoriai - Nacionalinio judėjimo, Agmašenebelio strategijos ir Europos socialistų partijos, taip pat parlamento nariai Aleko Elisashvili, Khatia Dekanoidze ir Tarielis Nakaidze, - paskelbė Jam-news.net.



Šiuo metu opozicija rengia konsultacijas dėl įstatymo projekto.

Girčių lyderis Jago Chvichia sakė, kad amnestija palies visus kalinius, įskaitant buvusį šalies prezidentą Michailą Saakašvilį.

"Michailas Saakašvilis taip pat yra vienas iš kalinių. Jis nėra išimtis, ši amnestija taikoma ir sunkesniais nusikaltimais kaltinamiems žmonėms nei M. Saakašvilis.

Tačiau aš nepradedu šios amnestijos ne dėl Michailo Saakašvilio.

Darau tai tam, kad pusė kalėjime sėdinčių žmonių išeitų į laisvę kartu su Michailu Saakašviliu", - sako vienas iš projekto iniciatorių.

Tačiau parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis tiesiai šviesiai teigia, kad buvusio prezidento amnestiją reikėtų "pamiršti":

Jis sukūrė Gruzijoje kankinimų ir žmogaus orumo pažeidimų sistemą. Mūsų pareiga Michailo Saakašvilio režimo aukoms - priversti jį atlikti visą bausmę. 

Partija "Už Gruziją", kurią įkūrė buvęs ministras pirmininkas Giorgis Gacharija, taip pat mano, kad nepriimtina už tarnybinius nusikaltimus nuteistus asmenis paleisti į laisvę pagal amnestiją.

Ką numato įstatymo projektas?

Pagal įstatymo projektą:

  •     Už sunkius ir ypač sunkius nusikaltimus bausmė turėtų būti sumažinta 1/4;
  •     už mažiau sunkius nusikaltimus - perpus mažesnė;
  •     Už nusikaltimus, susijusius su narkotikais, ir piktnaudžiavimą valdžia - perpus mažiau;
  •     laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti 30 metų.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad šiandien Gruzija "pirmauja Europoje pagal kalinių skaičių", o Baudžiamasis kodeksas yra "represyvesnis nei sovietiniai teisės aktai".

"Nulinės tolerancijos principą, paskelbtą ankstesnės vyriausybės, dabartinė valdančioji partija "Gruzijos svajonė" išlaikė ir išplėtė.

Teismas, kaip valdančiosios valdžios kontrolės ir bausmių paprastiems žmonėms sistema, tebėra politiškai manipuliuojama priemonė, kurios, deja, nepavyko paversti patikima institucija", - rašoma aiškinamajame rašte.

Priminsime, kad vasario pradžioje naujasis Gruzijos premjeras Iraklijus Kobachidzė pareiškė, kad maksimalus Gruzijos kalinių skaičius yra 5500.

"Yra europinis standartas. Šiuo atžvilgiu optimalus skaičius bus kažkur ties maksimaliu 5500 kalinių skaičiumi...

Mes darome rimtą pažangą, tačiau dabartinis tempas taip pat nėra optimalus", - sakė Irakli Kobachidzė.

Remiantis Europos Tarybos 2022 m. ataskaita, Gruzija užima antrą vietą Europoje pagal kalinių skaičių vienam gyventojui - 9 389 kaliniai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder