Doleris

Europos žvalgyba sužinojo apie Kremliaus planus susilpninti dolerio įtaką ir sutrikdyti pasaulinę finansų sistemą

(1)

Per pastaruosius dvejus metus Kremlius surengė keletą susitikimų, kuriuose aptarė būdus, kaip pakenkti dolerio, kaip pasaulio rezervinės valiutos, įtakai. Apie tai rašo laikraštis "The Washington Post", remdamasis Europos žvalgybos tarnybos, kurios rankose atsidūrė Rusijos saugumo tarybos dokumentai, duomenimis.

Viename iš dokumentų teigiama, kad galutinis tikslas buvo sunaikinti po Antrojo pasaulinio karo sukurtą pasaulinę finansų sistemą ir jos Vašingtonui suteiktą galią.

"Viena svarbiausių užduočių - sukurti naują pasaulio tvarką", - sakoma 2023 m. balandžio 3 d. datuotame dokumente. - Vakarų šalys, vadovaujamos Jungtinių Valstijų, bando įvesti savo dominavimu pagrįstą struktūrą."

Kitame dokumente teigiama, kad reikia glaudesnio Kinijos ir Rusijos bendradarbiavimo dirbtinio intelekto, kibernetinių sistemų ir "daiktų interneto" srityse.

Dokumentą parengė Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas.

Jame siūloma Pekinui ir Maskvai sukurti naują finansų sistemą ir Eurazijos skaitmeninę valiutą, pagrįstą alternatyviomis mokėjimo sistemomis, pavyzdžiui, blokų grandine.

Deklaruojamas tikslas - apeiti Vakarų dominavimą pasauliniuose finansiniuose sandoriuose.

Organizatorių nuotr.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas komentaruose laikraščiui "The Washington Post" paneigė, kad Rusija "siekia pakenkti JAV dominavimui pasaulinėje finansų sistemoje", rašė leidinys, tačiau pripažino, kad jos tikslas yra sukurti alternatyvas.

D. Peskovas teigė, kad "kolektyvinių Vakarų" veiksmai griauna pasitikėjimą be jokios Maskvos pagalbos.

Kremlius "atidžiai stebi situaciją ir kuria naują ekonominių neuronų sistemą, nes ankstesnė sistema pasirodė esanti nepatikima, klaidinga ir pavojinga", sakė D. Peskovas.

Maskva teigė, kad JAV parama Izraelio invazijai į Gazos ruožą pakirto Vašingtono pasitikėjimą daugelyje pasaulio šalių.

Įvykių sankaupa sukėlė optimizmo bangą dėl Rusijos padėties pasaulyje, rašė WP.

Pareigūnai Maskvoje atkreipia dėmesį į išaugusią prekybą su Kinija, karinį bendradarbiavimą su Iranu, diplomatinę veiklą arabų pasaulyje ir BRICS grupės, kuriai priklauso Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrikos Respublika, plėtrą įtraukiant Iraną, Saudo Arabiją, Jungtinius Arabų Emyratus, Egiptą ir Etiopiją.

BRICS plėtra parodė, kad grupės "autoritetas ir vaidmuo pasaulio reikaluose auga", o jos darbas bus sutelktas į "suverenią lygybę", sausio 1 d. pareiškime, kai Rusija pradėjo pirmininkauti grupei, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kremlius pradėjo save vadinti "pasaulinės daugumos" dalimi.

Tokie Rusijos milijardieriai kaip Olegas Deripaska, kuris iš pradžių viešai priešinosi karui Ukrainoje, sakydamas, kad tai sukels ekonominę krizę Rusijoje, dabar Rusijos išsiskyrimą su Vakarais apibūdina kaip pasaulinės ekonomikos modelių kaitos katalizatorių, pažymi WP.

"Bus sukurtos alternatyvios mokėjimo sistemos ir skolos rinkos: Kinijoje - paremtos juaniu, Indijoje ir Artimuosiuose Rytuose - paremtos kriptovaliutomis", - sausio 20 d. "Telegramoje" rašė O. Deripaska.

- Po kelerių metų sankcijos nebebus pasaulinės prekybos ir investicijų stabdžiu".

ve.lt

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder