Meta ir "Facebook" logotipai

ES ragina „Meta“ spręsti „mokėjimo už privatumą“ neatitikimą skaitmeninėms taisyklėms

Europos Sąjunga vartotojų apsaugos institucijos pirmadienį paragino „Facebook“ savininkę „Meta“ imtis veiksmų, kad numalšintų Europos vartotojų grupių nuogąstavimus dėl naujojo „mokėjimo už privatumą“ modelio, ir perspėjo, jog antraip teks imtis atitinkamų veiksmų.

Šio mėnesio pradžioje Europos Komisija dėl to pateikė oficialius kaltinimus „Meta“ pagal bloko Skaitmeninių rinkų aktą (SRA), o tai atveria kelią potencialioms milijardų eurų baudoms.

Byla susijusi su „Meta“ naujuoju „Facebook“ ir „Instagram“ prenumeratos be reklamos modeliu, kuris sukėlė daugybę skundų dėl privatumo problemų.

Praėjusių metų pabaigoje „Meta“ pradėjo taikyti sistemą „mokėk arba sutik“ (angl. pay or consent), pagal kurią naudotojai už mėnesinį mokestį gali atsisakyti suteikti leidimą naudoti jų duomenis tikslinei reklamai, arba sutikti dalytis savo duomenimis su „Facebook“ ir „Instagram“ ir toliau nemokamai naudotis platformomis.

„Meta“ tvirtino, kad šis jos modelis atitinka SRA reikalavimus.

Europos vartotojų grupės, įskaitant Prancūzijos ir Ispanijos, pateikė skundus vartotojų apsaugos institucijų (CPC) tinklui dėl „mokėjimo už privatumą“ modelio. Nacionalinės vartotojų apsaugos institucijos Europoje išsiuntė laišką „Meta“, perspėdamos, kad modelio įdiegimas „gali būti laikomas nesąžiningu ir prieštaraujančiu“.

„Meta“ gali atsakyti į išvadas ir išvengti baudos, jei pakeis modelį taip, kad būtų atsižvelgta į ES susirūpinimą keliančius klausimus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder