Apie naujų derybų skyrių atidarymą ar užbaigimą esą negali būti svarstoma.
Konkrečiai ES šalys kritikuoja, kad Turkijos užsienio politika vis labiau kertasi su ES prioritetais. Kaip pavyzdys įvardijamas Libijos atvejis, kur vyriausybiniai daliniai gavo iš Turkijos nelegalių ginklų siuntų.
Be to, smerkiami Turkijos vykdomi Muitų sąjungos susitarimų su ES pažeidimai.
Demokratijos, žmogaus teisių ir pagrindinių teisių klausimais Ministrų taryba patvirtina jau žinomus kaltinimus. Tolesnis regresas šiose srityse kelia didelį susirūpinimą, sakoma pareiškime.
Tas pats pasakytina ir apie nuomonės laisvę bei nepakankamą teisėsaugos nepriklausomumą. Civilinei visuomenei ir jos organizacijoms tenka nuolat patirti spaudimą ir dirbti vis sudėtingesnėmis sąlygomis.
2005 metais prasidėjusios ES stojimo derybos su Turkija jau kelerius metus nevyksta dėl, Briuselio požiūriu, nepatenkinamų tendencijų šalyje. Viena priežasčių, kodėl derybos iki šiol galutinai nėra nutrauktos, yra šalies svarba kovoje su nelegalia migracija į Vakarų Europą.
Todėl Ankara ir ateityje turės naudos iš ES finansinės paramos.
Tolesnė ES pagalba pabėgėliams ir juos priimančioms bendruomenėms bus laiku užtikrinama, sakoma šia tema antradienio pareiškime.
Rašyti komentarą