ES atskleidė, kam ruošiasi taikyti sankcijas Rusijoje (britai įvardino konkrečiai)

Europos Sąjunga antradienį pranešė sieksianti įvesti sankcijų bankams, finansuojantiems Rusijos operacijas Ukrainos separatistinėse teritorijose, taip pat suvaržyti Maskvos prieigą prie Europos finansų rinkų, atsakydama į Kremliaus sprendimą pripažinti Donbaso separatistų „liaudies respublikas“.

Siūlomos sankcijos, kurias taip pat siekiama taikyti atskiriems pareigūnams ir suvaržyti prekybą su separatistinėmis teritorijomis, bus oficialiai pateiktos vėliau antradienį, sakoma pranešime. Šioms priemonėms turėtų pritarti visos 27 ES šalys.

Pasak pranešimo, sankcijos bus „nukreiptos prieš subjektus, dalyvavusius priimant neteisėtą sprendimą“ pripažinti dviejų separatistinių darinių Rytų Ukrainoje – „Luhansko liaudies respublikos“ (LLR) ir „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) – nepriklausomybę. Pranešime konkretūs subjektai neįvardijami.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis sakė, kad sankcijų taikiniu taip pat taps „abiejų separatistinių regionų prekyba su ES“.

Anot jų, suvaržymais bus siekiama apriboti „Rusijos valstybės ir vyriausybės prieigą prie ES kapitalo ir finansų rink bei paslaugų, suvaržyti eskalacinės ir agresyvios politikos finansavimą“.

CNN pranešė, kad jų šaltinių teigimu, planuojama sankcijas taikyti 27 asmenims, tarp kurių yra politikai, propagandistai ir kariškiai, bei Rusijos įmonėms. Taip pat teigiama, kad yra pasiūlymas sankcionuoti visus Rusijos parlamentarus, balsavusius už separatistų pripažinimą.

ES užsienio reikalų ministrai vėliau antradienį aptars šias priemones. U. von der Leyen ir Ch. Michelis sakė, kad „ES parengė ir yra pasiruošusi esant reikalui vėlesniu etapu priimti papildomas priemones, atsižvelgdama į tolesnę įvykių raidą“.

Norvegija antradienį pranešė prisidėsianti prie ES naujų sankcijų Rusijai dėl Ukrainos, taip pat kovo mėnesį organizuosianti anksčiau suplanuotas dideles NATO pratybas.

„Padėties Ukrainoje lygis... dramatiška“, – žurnalistams Osle sakė premjeras Jonas Gahras Store.

„Vakar buvo posūkio taškas“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje V.Putino sprendimą pripažinti dviejų Rytų Ukrainos separatistinių darinių nepriklausomybę. Premjeras vėliau antradienį vyks į Briuselį, kur, kaip tikimasi, paskelbs apie Norvegijos prisijungimą prie Bendrijos sankcijų Rusijai.

Tuo metu Jungtinė Karalystė pranešė įvesianti sankcijas penkiems Rusijos bankams ir trims „labai didelį kapitalą turintiems asmenims“.

„JK ir mūsų sąjungininkai pradedame įvedinėti sankcijas Rusijai, kurias parengėme jau anksčiau, naudodamiesi naujomis ir beprecedentėmis galiomis, suteiktomis šių [Bendruomenių] Rūmų taikyti sankcijas Rusijos asmenims ir subjektams, kurie Kremliui yra strateginės svarbos“, – parlamente antradienį kalbėjo ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Sankcijos bus taikomos bankams „Rossija“ ir „Promsviazbank“, taip pat trims Rusijos aneksuotame Kryme įsikūrusiems bankams – „Genbank“, Pramonės taupomajam bankui (ISB) ir Juodosios jūros plėtros ir rekonstrukcijos bankui (ČBRR).

Į juodąjį sąrašą buvo įtraukti ir V. Putino aplinkos oligarchai Genadijus Timčenka, Borisas Rotenbergas ir Igoris Rotenbergas. Jungtinė Karalystė įšaldys visą jos jurisdikcijoje esantį šių asmenų turtą, taip pat uždraus jiems atvykti į šalį, sakė B. Johnsonas.

„Tai pirmoji dalis, pirmoji banga to, ką esame pasiruošę nuveikti. Ir esame parengę tolesnių sankcijų, kurios gali būti pritaikytos – kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir Europos Sąjunga“, – pridūrė premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder