Volodymyras Zelenskis ir Elonas Muskas

Elonas Muskas dėl "Twitter" komentarų apie Krymą ir Rusiją įsiutino Kijevą

Milijardierius verslininkas Elonas Muskas buvo smarkiai sukritikuotas po to, kai paskelbė keletą tviterio žinučių apie Rusijos invaziją į Ukrainą. 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba yra vieni iš žymiausių politikų, kurie sureagavo į komentarus internete. 

Pirmadienio vakarą E. Muskas savo 107,7 mln. sekėjų tviteryje rašė apie konfliktą ir pirmiausia jiems nurodė, kad siekiant taikos tarp Ukrainos ir Rusijos reikėtų "pakartoti" tai, ką jis pavadino "rinkimais" - turėdamas omenyje fiktyvius referendumus - "prižiūrint JT" keturiose Rusijos neteisėtai aneksuotose Rytų Ukrainos teritorijose. 

Maskva sakė, kad "Rusija palieka" tas sritis, "jei tokia yra žmonių valia". 

Jis taip pat sakė, kad 2014 m. Rusijos neteisėtai aneksuotas Krymas turėtų tapti "formaliai Rusijos dalimi, kaip buvo nuo 1783 m. (iki N. Chruščiovo klaidos)", turėdamas omenyje 1954 m. tuometinio Sovietų Sąjungos premjero Nikitos Chruščiovo dekretą, kuriuo atsakomybė už Krymą buvo perduota Ukrainos Tarybų Socialistinei Respublikai. 

Replika apie tai, kad Krymas yra Ukrainos dalis, buvo "Chruščiovo klaida", jau seniai tapo Kremliaus kalbėjimo objektu. 

1991 m. Krymas surengė referendumą dėl savo nepriklausomybės kaip atskiros socialistinės respublikos Sovietų Sąjungoje, tačiau dauguma pasisakė už tai, kad Krymas taptų nepriklausomos Ukrainos dalimi.

1996 m. pusiasalis priėmė naują konstituciją, pakeisdamas ją taip, kad ji atspindėtų jo, kaip labai autonomiško Ukrainos regiono, statusą.

Maskva pripažino Krymą ukrainietišku, 1997 m. pasirašydama Ukrainos ir Rusijos draugystės sutartį.

Bendrovės "Tesla" vadovas Elonas Muskas taip pat sakė, kad Ukraina turi "išlikti neutrali", o vėlesnėse tviterio žinutėse teigė, kad "Ukrainos pergalė mažai tikėtina".  

Kokia buvo reakcija?

Reaguodamas į Musko tviterio žinutes, Zelenskis paskelbė "Twitter" apklausą, kurioje klausė: "Kuris Elonas Muskas jums labiau patinka?", pasirinkimo variantai buvo "tas, kuris palaiko Ukrainą" arba "tas, kuris palaiko Rusiją". 

Ukrainos užsienio reikalų ministras dar aršiau reagavo į Muską, nors tiesiogiai Pietų Afrikoje gimusio verslininko pavardės ir nepaminėjo. 

"Tie, kurie siūlo Ukrainai atsisakyti savo žmonių ir žemės - tikriausiai ne tam, kad įskaudintų sužalotą Putino ego ar išgelbėtų Ukrainą nuo kančių, - turi liautis vartoti žodį "taika" kaip eufemizmą, kad "leistų rusams nužudyti ir išprievartauti dar tūkstančius nekaltų ukrainiečių ir užgrobti daugiau žemės", - sakė A. Kuleba.

Ukrainos ambasadorius Vokietijoje taip pat nediplomatiškai tiesiai atsakė į E. Musko komentarus, sakydamas: "fuck off - štai mano labai diplomatiškas atsakymas jums" ir rašydamas, kad "vienintelis rezultatas yra tas, kad dabar joks ukrainietis NIEKADA nepirks jūsų f...ing tesla šūdų. Taigi sėkmės jums".

Didžioji dauguma "Twitter" reakcijų į E. Musko komentarus apie Ukrainą buvo neigiamos, daugelyje atsakymų jam patariama nekomentuoti dalykų, apie kuriuos jis, matyt, žino labai mažai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder