Dramatiškame vaizdo įraše užfiksuota, kaip Kinijos naikintuvas vos neįsirėžė į JAV lėktuvą

(2)

Dramatiškoje filmuotoje medžiagoje užfiksuota akimirka, kai Kinijos naikintuvas per įtemptas scenas virš Pietų Kinijos jūros beveik įsirėžė į JAV karinių oro pajėgų lėktuvą, - paskelbė thesun.co.uk.

Kinijos naikintuvas vos neįsirėžė į JAV lėktuvą 

Pasak JAV kariškių, kinų lėktuvas priartėjo vos per 20 pėdų nuo amerikiečių lėktuvo ir privertė jį atlikti avarinius manevrus.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas padidino įtampą su Vakarais.

Vašingtonas užsipuolė Pekiną dėl, jo nuomone, vis pavojingesnio jo lėktuvų elgesio.

Naujausias incidentas rodo, kad Kinijos karinių jūrų pajėgų naikintuvas J-11 beveik perskrido amerikiečių naikintuvo RC-135 sparnų galus, ore vos nesusidūręs.

Tai įvyko gruodžio 21 d. virš ginčytinų Pietų Kinijos jūros vandenų, sakoma JAV kariuomenės pareiškime.

Boeing RC-135 yra dideli žvalgybiniai lėktuvai, dar vadinami "atominiais šnipais", nes gali tikrinti atmosferą, ar joje nėra radioaktyvumo požymių.

Trumpame klipe J-11 skrenda beveik greta RC-135, priartėja ir priverčia amerikiečių pilotą sparčiai leistis, kad išvengtų katastrofiškos avarijos.

Pasak JAV kariuomenės atstovo spaudai, kinų lėktuvas priartėjo prie amerikiečių lėktuvo nosies per 20 pėdų.

Pasak pareigūno, nė vieno iš dalyvavusių pilotų pavardės nebuvo įvardytos, tačiau JAV oficialiai pateikė skundą Kinijos vyriausybei.

Pareiškime teigiama, kad: "Tikimės, kad visos Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalys tarptautine oro erdve naudosis saugiai ir laikydamosi tarptautinės teisės."

Karinis šaltinis laikraščiui "The New York Times" sakė, kad pareigūnai, prieš paskelbdami informaciją apie artimą susidūrimą, laukė aštuonias dienas, nes "tokio pobūdžio informacijos atskleidimui reikia laiko patikrinti detales, gauti ir išslaptinti vaizdinę medžiagą bei tinkamai informuoti kitas vyriausybines institucijas".

Laikraštis "The Times" taip pat rašė, kad gruodžio 22 d., praėjus dienai po incidento, JAV Indokinijos ir Ramiojo vandenyno vadavietė paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad ji "atidžiai stebi" Kinijos veiklą Pietų ir Rytų Kinijos jūrose bei Filipinų jūroje.

Kinijos ambasada Vašingtone dar nekomentavo šio incidento.

Anksčiau Kinija yra užsipuolusi JAV už tai, kad šios siunčia laivus ir orlaivius į Pietų Kinijos jūrą.

JAV kariniai lėktuvai ir laivai dažnai vykdo stebėjimo operacijas regione.

Praėjusiais metais JAV šnipinėjimo lėktuvai buvo dislokuoti Rusijoje ir Taivane po to, kai Vladimiras Putinas ir Xi Jinpingas surengė bendrus karo žaidimus.

Kinija tvirtina, kad didžioji dalis Pietų Kinijos jūros priklauso jai, įskaitant vandenis, kurie priklauso kaimyniniams Vietnamui, Malaizijai, Brunėjui, Indonezijai ir Filipinams.

Pekinas toliau smarkiai didina savo karinį buvimą ginčijamose salose Pietų Kinijos jūroje, o šiurpą keliančiose nuotraukose matyti pastatai, kurie gali būti naudojami šaudyti žemė-oras ir prieštankinėmis raketomis.

Tai vyksta padidėjus įtampai tarp Vašingtono ir Pekino po kelis mėnesius trukusių Kinijos karinių žaidimų, grasinančių kaimyniniam Taivanui.

Šių metų pradžioje JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi surengė prieštaringai vertinamą vizitą į Taivaną, sukėlusį įnirtingą Kinijos atsaką.

Kinijos lyderis Xi atsisakė atmesti galimybę Taivaną užimti jėga, nes jo režimas ir toliau tvirtina, kad ši salų valstybė yra atsiskyrusi provincija, kurią reikia sugrąžinti į savo sudėtį.

Spalio mėn. sakydamas kalbą Kinijos valdančiosios Komunistų partijos suvažiavime Xi pabrėžė nacionalinį saugumą, paminėdamas jį rekordiškai daug - 89 kartus.

Rugpjūčio mėn. JAV virš Ramiojo vandenyno surengė didžiulį jėgos demonstravimą, kai buvo dislokuoti branduoliniai bombonešiai "B2 stealth", bauginančiai įspėdami Kiniją.

Tą patį mėnesį JAV karo laivai praplaukė pro Taivaną, todėl Kinija paskelbė savo pajėgoms "aukštą parengtį".

Rugsėjo mėn. JAV sutiko Taivanui nusiųsti 1 mlrd. dolerių vertės raketų "Vampire", kad jos numuštų Kinijos bepiločius orlaivius, nes didėjo invazijos baimė.

Kinija į tai atsakė bauginančiais karo žaidimais, kuriuose imituojamas JAV laivų apšaudymas per "Perlų uosto stiliaus atakas", skirtas sustabdyti Ameriką nuo intervencijos Taivane.

Lapkritį Rusijos ir Kinijos branduoliniai bombonešiai dalyvavo šiurpą keliančiose karo pratybose, skirtose įbauginti Vakarus, po to, kai JAV perspėjo, kad yra pasirengusios smogti "bet kada ir bet kur".

O Kinijos valstybinė žiniasklaida net pagrasino atomine bomba Australijai, atsakydama į tai, kad JAV į šalį dislokavo milžiniškus B-52 bombonešius.

Xi savo ruožtu liepė savo šaliai ruoštis karui, perspėdamas, kad Kinijos saugumo padėtis "darosi vis nestabilesnė".

Šią savaitę Kinija į Taivano oro gynybos zoną paleido 71 lėktuvą ir surengė didžiausią iki šiol tokio pobūdžio karinę akciją.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder