Alkoholio vartojimas

Didžiojoje Britanijoje gali brangti duona, sausainiai ir alus

Didžiojoje Britanijoje duonos, sausainių ir alaus kainos gali pakilti dėl kelis mėnesius trunkančių lietingų orų.

Šiais metais, palyginti su praėjusiais metais, kviečių, miežių ir avižų derlius gali sumažėti daugiau kaip 17 proc., teigiama „Energy & Climate Intelligence Unit“ (ECIU) ataskaitoje. Jei JK pritrūks grūdų, maisto gamintojams gali tekti daugiau importuoti iš užsienio, o tai gali padidinti išlaidas.

Jungtinėje Karalystėje buvo viena drėgniausių žiemų per visą istoriją, o pavasario pradžia daugelyje šalies regionų buvo taip pat šlapia, todėl daugelis laukų buvo per daug šlapi, kad juose būtų galima sėti naujas kultūras.

ECIU teigia, kad kviečių, miežių, avižų ir rapsų derlius Jungtinėje Karalystėje šiemet gali sumažėti keturiais milijonais tonų. Savo analizę ji atliko remdamasi Žemės ūkio ir sodininkystės plėtros tarybos (AHDB) duomenimis ir Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento duomenimis apie derlingumą.

Nacionalinės statistikos biuro duomenimis, infliacija šalyje pastaruoju metu lėtėjo dėl lėtesnio duonos, bandelių ir šokoladinių sausainių kainų augimo. Vasario-kovo mėnesiais duonos ir grūdų kainos padidėjo 0,2 proc., palyginti su 2,2 proc. augimu tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Praėjusią savaitę „Associated British Foods“, kuriai priklauso duonos prekių ženklai, įskaitant „Allinson's“ ir „Kingsmill“, vadovas įspėjo, kad kainos gali pakilti dėl prognozuojamo mažo šių metų kviečių derliaus Jungtinėje Karalystėje. Nors bendrovė per pastaruosius šešis mėnesius maisto produktų kainų nekėlė, generalinis direktorius George'as Westonas sako, kad „vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra grūdai Jungtinėje Karalystėje“.

„Liepos ir rugpjūčio mėnesiais derlius gali būti labai mažas, todėl į Jungtinę Karalystę gali tekti importuoti nemažai grūdų, o tai kainuos“, – sakė jis.

„Praėjusi žiema sujaukė ūkininkų laukų būklę, todėl dirvožemis tapo toks išmirkęs, kad jo negalima sėti, arba per šlapias, kad traktoriai galėtų tręšti. Tai gali reikšti ne tik finansinius nuostolius ūkininkams, bet ir didesnį importą, nes norime užpildyti spragą, atsiradusią dėl trūkstamos pasiūlos Jungtinėje Karalystėje“, – sakė ECIU žemės analitikas Tomas Lancasteris.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder