Tokį pasiūlymą Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Borisas Černyšovas pateikė vidaus reikalų ministrui Vladimirui Kolokolcevui, pranešė "RIA Novosti", remdamasi laiško kopija.
"Manau, kad tikslinga sistemingai svarstyti papildomų priemonių pardavėjų saugumui užtikrinti įvedimą, įpareigojant maisto pardavimo vietų savininkus aprūpinti juos apsaugos priemonėmis, kurioms nereikia jokių specialių leidimų (elektrošoko, aerozoliniais prietaisais ir kt.)", - laiške teigė B. Černyšovas.
Jis teigė, kad naujienų pranešimuose padaugėjo pranešimų apie išpuolius prieš maisto prekių parduotuvių darbuotojus.
Vienas iš garsiausiai nuskambėjusių atvejų buvo išpuolis prieš alkoholinių gėrimų parduotuvės Ufoje pardavėją, per kurį nuo durtinės žaizdos mirė 19-metė mergina.
Deputatas priminė, kad įstatymai garantuoja rusams teisę į būtinąją gintį.
"Parduotuvių savininkai, stengdamiesi sutaupyti, pamiršta apie savo darbuotojų saugumą, o tai ateityje gali sukelti tragediją", - pabrėžė Černyšovas, pridurdamas, kad įsigiję tazerių ar aerozolių, parduotuvių darbuotojai gali įgyti pasitikėjimo savo saugumu ir pasinaudoti savigynos teise.
Prasidėjus karui Ukrainoje, vagysčių skaičius Rusijos parduotuvėse smarkiai išaugo, rašo RBC. Rusai dažniausiai vagia konditerijos gaminius (19 proc. visų atvejų), dešras (16 proc.), alkoholį (14 proc.), sūrį (13 proc.), kavą ir kakavą (7 proc.). Vidutinė pavogtų daiktų vertė išaugo 25 proc. iki 1 500 rublių.
Pardavėjai su vagystėmis kovoja sustiprindami apsaugą, įrengdami vaizdo stebėjimo sistemas ir brangių prekių užraktus.
Dabar spynas tenka įrengti ir ant buitinių valymo priemonių bei kosmetikos.
"Be abejo, toliau blogėjant ekonominei situacijai, padėtis taps vis sudėtingesnė. Kleptomanų nėra tiek daug, neturtingi žmonės ir jaunimas vagia dėl pinigų stygiaus arba iš chuliganiškų paskatų", - sakė Olegas Ponomarevas, "Family" ir "Spar Kaliningrad" tinklų bendrasavininkis.
Rašyti komentarą