Degantys meteoritai iš išorinės Saulės sistemos sukėlė gyvybę Žemėje prieš 4,6 mlrd. metų

Gyvybė Žemėje prasidėjo, kai prieš 4,6 mlrd. metų į ją atsitrenkė liepsnojantys meteoritai. Ugnies kamuoliuose buvo kalio ir cinko - statybinių gyvybės elementų. Atradimas padarytas, kai didžiulis asteroidas praskriejo 2 200 mylių nuo Žemės 

Pasak dailymail.co.uk, naujame tyrime atskleidžiama, kad prieš 4,6 mlrd. metų didžiuliai ugnies kamuoliai iš išorinių Saulės sistemos regionų į Žemę atnešė gyvybės statybinius blokus.

Masačusetso technologijos instituto ir Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai nustatė, kad šiuose senoviniuose meteorituose buvo anglinio chondrito, kurį sudaro kalis ir cinkas.

Kalis padeda gaminti ląstelės skysčius, o cinkas yra labai svarbus kuriant DNR.

Komanda nustatė, kad šios kosminės uolienos sudarė dešimt procentų kosminių uolienų, kurios atsitrenkė į planetą jos gimimo metu.

Kitus 90 proc. sudarė vidinės Saulės sistemos neanglinės (NC) medžiagos. 

Mūsų tyrimai papildo ir patvirtina vienas kito rezultatus daugeliu aspektų, - SWS sakė pagrindinė tyrimo autorė daktarė Nicole Nie.

Tarp vidutiniškai lakių elementų mažiausiai lakus yra kalis, o cinkas yra vienas iš labiausiai lakių elementų. 

Meteoritai suteikė 20 proc. kalio ir pusę Žemės cinko.

Abu jie laikomi lakiosiomis medžiagomis, t. y. elementais ar junginiais, kurie santykinai žemoje temperatūroje iš kietos ar skystos būsenos virsta garais.

Londono Imperatoriškojo koledžo Žemės mokslų ir inžinerijos katedros vyriausiasis autorius profesorius Markas Rehkämperis (Mark Rehkämper) pareiškime sakė: "Mūsų duomenys rodo, kad maždaug pusę Žemės cinko atsargų suteikė medžiaga iš išorinės Saulės sistemos, esančios už Jupiterio orbitos. 

Remiantis dabartiniais ankstyvosios Saulės sistemos raidos modeliais, tai buvo visiškai netikėta. 

Ankstesni tyrimai rodė, kad Žemė susiformavo beveik vien tik iš vidinės Saulės sistemos medžiagos, iš kurios mokslininkai darė prielaidą, kad ji buvo pagrindinis Žemės lakiųjų cheminių medžiagų šaltinis.

Tačiau naujajame tyrime pateikti pirmieji įrodymai, kad Žemė iš dalies susiformavo iš anglingų meteoritų iš išorinės pagrindinės juostos asteroidų. 

Šis išorinės Saulės sistemos medžiagos indėlis buvo labai svarbus nustatant Žemės lakiųjų cheminių medžiagų atsargas, - sakė Rehkämperis.

"Atrodo, kad be išorinės Saulės sistemos medžiagos indėlio Žemėje būtų daug mažiau lakiųjų medžiagų, nei žinome šiandien, todėl ji būtų sausesnė ir galbūt negalėtų maitinti ir palaikyti gyvybės. 

Komanda išanalizavo 18 meteoritų,11 iš vidinės srities, o likusieji keliavo iš išorinių sričių.

Tyrėjai nustatė, kad medžiagos, kuriose yra didelė cinko ir kitų lakiųjų sudedamųjų dalių koncentracija, taip pat gali būti gana gausios vandenyje, o tai suteikia užuominų apie Žemės vandens kilmę.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder