"Čirškina" 500 kW galia, 1 doleris už šūvį: kariuomenė gaus galingiausią lazerinį ginklą
(4)Viena garsiausių pasaulyje ginklų sistemų gamintojų "Lockheed Martin" savo oficialioje interneto svetainėje paskelbė, kad jai pavyko padidinti lazerinių ginklų prototipų galią iki rekordinės 500 kW.
Iki tol korporacijos inžinieriams buvo pavykę "pažaboti" 300 kW galios didelės energijos lazerinę sistemą (angl.) High Energy Laser Scaling Initiative, HELSI).
Antrajame etape "Lockheed" pavyko padidinti kietakūnio lazerinio ginklo galią iki 500 kW, taip suteikiant jam galimybę susidurti su didesniais šarvuotais taikiniais.
Kaip ir ankstesniuose variantuose, lazerį generuoja neodimiu legiruotų optinių skaidulų ritės ir jis integruotas į sistemą, kurią sudaro taikinio apšvietimo lazeris (TILL), skirtas taikiniui aptikti ir sekti, ir švyturėlio apšvietimo lazeris (BILL), skirtas atmosferos iškraipymams, kurie kompensuojami adaptyviąja optika, matuoti.
Šie per didelės energijos lazerį savo ruožtu yra sujungti su mūšio valdymo sistema, kuri stebi vietovę, seka ir vertina potencialius taikinius bei nustato grėsmės lygį.
Ginklo galią reikia padidinti nepažeidžiant jo gebėjimo sujungti kelis spindulius visame spektre, naudojamame išėjimo lazeriui generuoti, ir išėjimo spindulio kokybės, laikantis JAV gynybos departamento Atvirų sistemų modulinio požiūrio standartų, taikomų sąveikai ir integracijai.
"Lockheed Martin" 500 kW klasės lazerio koncepcinis vaizdas. / Nuotrauka: Lockheed Martin
Lazeriniai ginklai - beveik šimtmetį brandinta viso pasaulio kariškių ir mokslinės fantastikos entuziastų svajonė.
Šiandien dar nėra galimybės galingą lazerio generatorių sutalpinti į pistoletą ar šautuvą, tačiau palyginti kompaktiški įrenginiai, skirti lazeriniams ginklams smogti laivuose ar ginti antžeminius bokštus, jau beveik paruošti.
Labiausiai kariškius traukia lazeriniai ginklai - jų greitis ir naudojimo pigumas.
Lazerio spindulys skrieja šviesos greičiu (300 000 kilometrų per sekundę) ir negali būti nukreiptas, kaip tai daro lėktuvai raketų atakos atveju.
Jo negali sustabdyti REB sistema arba suklaidinti šilumos gaudyklės.
Šūvio kaina yra generatoriaus energijos kaina, o ji yra tik 1 JAV doleris už vieną šūvį.
Ateityje lazeriniai generatoriai bus kompaktiški ir juos bus galima integruoti į įprastines kovines transporto priemones.
Šaltinis: focus.ua
Rašyti komentarą