Būsimam karaliui Williamui sukanka 40 metų ir jo įtaka didėja

Šią savaitę princui Williamui sukanka 40, ir tai reikšmingas etapas būsimajam karaliui, kuris sparčiai įtvirtina savo autoritetą Didžiosios Britanijos karališkojoje šeimoje brėždamas kursą tarp tradicijos ir modernumo. 

Williamo žmona Catherine savo reikšmingą gimtadienį atšventė sausio mėnesį ir tik karalienė Elžbieta II visuomenėje vertinama labiau nei ši darni pora, dažnai laikoma monarchijos ateities pavyzdžiu.

„YouGov“ apklausos rodo, kad Williamas, antradienį švęsiantis 40-ąjį gimtadienį, yra populiariausias po karalienės karališkosios šeimos atstovas – jo populiarumas siekia 66 proc., o Kate – 60 procentų. „Jam tai labai svarbus įvykis, nes kartu su savo tėvu princu Charlesu jis vis labiau palaiko karalienę ir kuria būsimo karaliaus tapatybę“, – naujienų agentūrai AFP sakė karališkasis apžvalgininkas Richardas Fitzwilliamsas.

Williamas toks populiarus, kad daugelis netgi nori, jog močiutei mirus jis peršoktų savo tėvą ir taptų karaliumi. Nuo tada, kai pernai 96 metų valdovė dėl prastos sveikatos ir senatvės pradėjo mažinti savo įsipareigojimus, antrasis eilėje į sostą Williamas tampa vis įtakingesnė asmenybė.

Kembridžo hercogas, kaip jis oficialiai žinomas, lydėjo tėvą, kai karalienė gegužę praleido valstybinį parlamento atidarymą, ir taip pat svariai prisidėjo priimant svarbius šeimos sprendimus.

Pranešama, kad jis buvo pagrindinis iniciatorius neleisti princui Andrew, į sekso skandalus įklimpusiam savo dėdei, dalyvauti tradicinėje Keliaraiščio ordino ceremonijoje šį mėnesį.

„Jie (Williamas ir Kate) yra monarchijos ateitis, tai buvo pabrėžta per Platininio jubiliejaus pabaigos iškilmes, skirtas rekordiniam karalienės 70 metų valdymui pažymėti, sakė R. Fitzwilliamsas.

Pagrindinis vaidmuo

Nuo tada, kai 2017 m. atsisakė greitosios pagalbos sraigtasparnio piloto pareigų, savo laiką Williamas skiria šeimai.

Pranešama, kad jis planuoja išsikraustyti iš Londono Kensingtono rūmų į kukliai apibūdinamą keturių miegamųjų kotedžą karalienės Vindzoro pilies teritorijoje į vakarus nuo Londono, kur ji praleidžia didžiąją laiko dalį.

Šis žingsnis leis jam suartėti su karaliene ir sustiprinti savo vaidmenį vidinėje šeimos šventovėje, sako apžvalgininkai.

Vis labiau pasišvęsdamas karališkoms pareigoms, jis taip pat pasiryžęs garantuoti normalų gyvenimą savo trims vaikams: aštuonerių princui George'ui, septynerių princesei Charlotte ir ketverių metų princui Louisui.

Tai iš dalies lemia jo paties vaikystė, paženklinta labai viešo tėvų išsiskyrimo traumos bei jo motinos Dianos mirties per automobilio avariją 1997 m., kai jam tebuvo 15 metų.

Motinos pavyzdys akivaizdus jo modernesnėje pasaulėžiūroje, kai sulaužęs karališkųjų tėvų tradicijas jis pats keitė vystyklus ir padėjo vyresniesiems vaikams atlikti namų darbus.

Aukštas, šviesiaplaukis, iš dalies nuplikęs princas taip pat nori tęsti savo motinos palikimą – padėti pažeidžiamiausiems visuomenės nariams.

Anksčiau šį mėnesį jis buvo pastebėtas Londone parduodantis Jungtinės Karalystės benamių žurnalą „The Big Issue“, ir dažnai pasisako, pavyzdžiui, aplinkos ir psichinės sveikatos klausimais.

Dianos palikimas

Williamą suformavo „tradiciniai“ karalienės sekmadienio pietūs su ja Vindzore, kai jis mokėsi netoliese esančiame elitiniame Etono koledže, AFP sakė kelių knygų apie monarchiją autorius Marcas Roche'as.

Tačiau „tarp Williamo turtų yra (...) galbūt dėl motinos įtakos, didelis jautrumas įvairovei ir aplinkai“, pridūrė jis.

Princas nedaug kalba apie tai, kas vyksta už rūmų sienų, tačiau gynė šeimą, kai jo brolis Harry su žmona Meghan davė šokiruojantį interviu JAV televizijai, kuriame apkaltino šeimos narius rasizmu.

Jis griežtai paneigė tokius kaltinimus ir, kaip pranešama, jo santykiai su Harry įtempti. Tačiau Williamas pripažįsta, kad reikia modernizuoti šimtmečių senumo instituciją, kad ji išliktų po Elžbietos II ir atremtų respublikonizmo jėgas, kurios yra stipresnės tarp jaunesnių kartų.

Šis poreikis išryškėjo per neseną kelionę po Karibų valstybes kovo mėnesį – ji buvo kritikuojama kaip sugrįžimas į kolonijinius laikus.

„Vienas dalykų, kurie ypač rūpi Williamui, yra monarchijos įvaizdis ir tai, kaip ji žengia į priekį“, – sakė R. Fitzwilliamsas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder