Britai mokės prieglobsčio negavusiems asmenims, kad šie vyktų į Ruandą

Pagal naują savanorišką programą prieglobsčio prašytojams, kuriems nepavyko gauti prieglobsčio JK, bus siūloma iki 3000 svarų sterlingų už persikėlimą į Ruandą.

Skelbiama, kad tai bus esamos tvarkos, pagal kurią prieglobsčio negavę asmenys gauna grynųjų pinigų grįžti į savo kilmės šalį, atmaina. Programoje galės dalyvauti visi asmenys, kurių prieglobsčio prašymus Jungtinė Karalystė atmetė. Visų pirma ji skirta tiems, kurie negali grįžti į savo gimtąją šalį.

Verslo reikalų ministras Kevinas Hollinrake'as sako, kad išmokos asmenims, sutinkantiems persikelti į Ruandą, būtų „geras valstybės pinigų panaudojimas“.

„Daug daugiau pinigų kainuoja išlaikyti šioje šalyje žmones, kurie čia gyvena be jokios naudos, – radijui „Times Radio“ sakė jis. – Tai reiškia, kad reikia pasakyti žmonėms: „Jei atvykote čia, negalėsite čia pasilikti, jei atvykote nelegaliai. Tai ir yra esmė. Todėl nemanau, kad kas nors bandytų čia atvykti vien tam, kad gautų 3000 svarų sterlingų kelionei į Ruandą.“

Vyriausybė jau bando įgyvendinti atskirą programą, pagal kurią į Ruandą būtų siunčiami asmenys, kurie, kaip manoma, į Jungtinę Karalystę atvyko nelegaliai.

Šį planą teismai teismą buvo užblokavę nerimaujant dėl į Ruandą siunčiamų žmonių saugumo. Siekdama įveikti šiuos prieštaravimus britų vyriausybė šiuo metu bando priimti Ruandos saugumo įstatymą, pagal kurį ši Rytų Afrikos šalis būtų laikoma saugia vieta.

BBC skelbia kad, skirtingai nei anksčiau minėta programa, naujoji programa būtų savanoriška, todėl nepriklausytų nuo to, ar įstatymo projektui pritars parlamentas. Vidaus reikalų ministerijos atstovas sakė, kad savanoriškas grįžimas yra „svarbi mūsų pastangų kovoti su nelegalia migracija dalis“.

Prieglobsčio prašytojams, kuriems nepavyko gauti prieglobsčio ir kurie sutiks būti perkelti, bus leista legaliai dirbti Ruandoje, kitaip nei Jungtinėje Karalystėje. Atvykę į Ruandą jie taip pat gautų papildomos paramos.

Beje, šioje programoje galės dalyvauti ir kiti asmenys, neturintiems teisės likti JK, ir nusikaltę užsieniai.

Data, kada pagal šią schemą bus perkelti pirmieji žmonės, nenumatyta, taip pat nenustatytas skaičius žmonių, kurie gali nuspręsti joje dalyvauti.

Remiantis oficialiais statistiniais duomenimis, pernai iš Jungtinės Karalystės savo noru buvo išsiųsti 19 253 asmenys. Iš jų 3319 asmenų gavo vadinamąjį „reintegracijos paketą“ arba Vidaus reikalų ministerija apmokėjo jūs skrydį, o tai buvo didžiausias skaičius nuo 2010 metų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder