„Bėgome iš karo Ukrainoje į Didžiąją Britaniją, bet grįžtame atgal dėl siaubingos būsto ir pragyvenimo išlaidų krizės"

(2)

Iš Ukrainos į Jungtinę Karalystę pabėgusi pora grįžta atgal į karo nuniokotą šalį dėl "siaubingų" gyvenimo sąlygų Didžiojoje Britanijoje. 29 metų britas doktorantas Džo Pleisas (Joe Place) ir jo žmona 34 metų ukrainietė Irina vasario mėnesį paliko savo namus Kijeve, kad pabėgtų nuo karo baisumų, - rašo thesun.co.uk

Irina yra turinio vadybininkė, o jos vyras Džo - turinio kūrėjas.

Tačiau pora negalėjo pateikti paraiškos pagal programą "Namai Ukrainai", nes Irina buvo gavusi Ukrainos šeimos programos vizą, taip pat dėl to, kad pora dirbo Jungtinėje Karalystėje.

Jie ieškojo ilgalaikio būsto Šefilde arba Notingeme, tačiau susidūrė su didelėmis kainomis ir nuomos reikalavimais, kurių negalėjo įvykdyti.

Džo sakė: "Atrodo, kad visi Jungtinėje Karalystėje susiduria su problema, susijusia su nuomos paieškomis.

"Mes padvigubinome savo biudžetą ir turėjome labai griežtą reikalavimų sąrašą, o mes tiesiog vis kartojome: "Gerai, gerai, kompromisas dėl šito, kompromisas dėl šito, kompromisas dėl šito".

Prieš du mėnesius aplankę Irinos šeimą Ukrainoje, jie nusprendė pasilikti visam laikui.

29 metų vyras pridūrė: "Supratome, kad mums iš tikrųjų čia visai patinka.

"Dabar nenorėtume grįžti gyventi į Kijevą, nes ten nesaugu, bet ten, kur esame, yra daug saugiau, bet kokiu atveju, dažniausiai."

Jis paaiškino, kad nors jie jaučiasi saugūs Irinos gimtajame Užhorode, jie yra pasirengę ribotiems elektros ir šildymo ištekliams, nes Ukrainos infrastruktūra kenčia nuo Rusijos raketų smūgių.

Nepaisant to, kad jiems buvo liepta ruoštis blogiausiam, pora mano, kad tai yra geriausia išeitis, ir Džo dabar dirba nuotoliniu būdu iš žmonos gimtosios šalies.

Džo ir Irinos biudžetą atitinkanti nekilnojamojo turto nuoma Jungtinėje Karalystėje jiems kainuotų apie 1 500 svarų sterlingų per mėnesį, o Ukrainoje jiems teks pakloti tik 500 svarų sterlingų.

"Ukrainos vakaruose, kur saugiau, būsto kainos gana smarkiai pakilo, o nuomos kainos išaugo - daug vietinių gyventojų susiduria su sunkumais.

"Bet akivaizdu, kad mums, atvykusiems iš Jungtinės Karalystės, tai vis dar labai prieinama, - tęsė Džo.

Pasak doktoranto, britų būsto agentūros ir nuomotojai prašydavo įrodyti šešių mėnesių pajamas į Jungtinės Karalystės banko sąskaitą.

Tačiau JK bankai nepriimdavo pinigų, kuriuos pora turėjo savo ukrainietiškose sąskaitose, ir dėl to būsto nuoma buvo nuolat atmetama.

"Tai buvo neįtikėtina programa "Namai Ukrainai". Tikiuosi, kad šį metodą tęsime ir kitų krizių atveju.

Tačiau manau, kad šiai schemai reikėjo šiek tiek daugiau paramos.

Taikant šeimos schemą daroma prielaida, kad jūs tiesiog apsistosite pas sutuoktinį, vaiką ar čia jau įsikūrusius žmones".

"Ne, mes ką tik išrovėme visą savo gyvenimą, kad atvyktume į Jungtinę Karalystę, mums taip pat praverstų šiek tiek pagalbos."

"Viskas, ką mes bent iš tolo gavome, buvo tiesiog siaubinga."

Nors pora užsiminė apie galimybę kitais metais grįžti į Jungtinę Karalystę, jie tvirtino, kad šiuo metu Ukraina yra geresnis pasirinkimas.

"Kol kas esame gana laimingi būdami čia", - apibendrino Džo.

Vyriausybės atstovas spaudai sakė: "Mūsų dosnios "Namai Ukrainai" ir "Ukraina šeimai" programos kartu yra viena iš sparčiausių ir didžiausių vizų programų Jungtinės Karalystės istorijoje, pagal kurias išduota daugiau kaip 196 000 vizų ir tikimasi, kad dar daugiau jų bus išduota šiais neribotais maršrutais.

"Tikimės, kad ukrainiečiams, atvykstantiems į Jungtinę Karalystę pagal Ukrainos šeimų programą, pirmiausia padės šeimos nariai, tačiau jie taip pat turi teisę į trejų metų leidimą pasilikti ir visas galimybes dirbti, studijuoti ir gauti išmokas, įskaitant universalųjį kreditą.

"Vietos valdžios institucijos turi pareigą teikti paramą asmenims, kuriems taikoma šeimos schema, įskaitant, jei reikia, benamystės pašalpą."

Tai paskelbta po nuogąstavimų, kad schema "Namai Ukrainai" gali būti apkarpyta, nes Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rišis Sunakas ir kancleris Džeremis Huntas veda įtemptas derybas dėl biudžeto.

Lapkričio 17 d. paskelbus biudžetą, britai bus suvaržyti didžiausio per pastaruosius metus mokesčių didinimo ir išlaidų mažinimo.

Tačiau "The Sun on Sunday" žiniomis, vyksta "gyvos diskusijos" dėl programos "Namai Ukrainai" ateities.

Pagal šią programą namus gavo daugiau kaip 100 000 ukrainiečių.

Tačiau praėjusią savaitę paaiškėjo, kad 955 pabėgėliai, atvykę į Jungtinę Karalystę pagal šią schemą, tapo benamiais, nes britai susiduria su pragyvenimo išlaidomis. 

Organizatorių nuotr.

Porai buvo neįmanoma išsinuomoti būsto Šefilde

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder