Baltieji rūmai teigia, kad yra pasirengę aprūpinti Ukrainą naujausiais ginklais, tačiau yra niuansų
Jau penktą mėnesį po Rusijos karinės invazijos į nepriklausomą Ukrainą, jos kariuomenė vis dar naudoja ginklus, likusius nuo sovietinių laikų, pabrėžė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Johnas Kirby sakė.
Kartu jis pažymėjo, kad Ukrainai reikia ilgesnio nuotolio ginklų.
"Pačiomis pirmosiomis karo savaitėmis Ukrainai buvo skiriamas didelis ir, manau, teisingas dėmesys tam, kad ji gautų sistemas, kurias jos kariškiai mokėjo naudoti - buvusią sovietinę įrangą.
To vis dar reikia. Jie vis dar naudojasi tomis sistemomis", - sakė Kirby.
Jis sakė, kad JAV būtų pasirengusios aprūpinti Ukrainą kitomis vakarietiškomis ar JAV sistemomis, tačiau tam reikėtų, kad dalis Ukrainos kariuomenės pasitrauktų iš mūšių ir būtų apmokyti naudotis naujaisiais ginklais.
"Norime užtikrinti tinkamą pusiausvyrą: kad jie gautų sistemas, prie kurių yra pripratę, ir sistemas, kurių jiems reikia, be reikalo nesumažinant jų kovinės parengties lauke", - paaiškino Kirby.
Karas Ukrainoje ir Johnsono pozicija:
2022 m. birželio 25 d. JK Ministras Pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad paramos Ukrainai klausimas yra vienas iš esminių klausimų, kuriuos jis svarstys kaip savo galimo atsistatydinimo priežastį.
Anksčiau Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas išreiškė nuogąstavimą, kad Ukraina gali patirti spaudimą sudaryti taikos susitarimą su Rusija, o tai neatitinka jos interesų, nes tai gali turėti ekonominių karo Europoje pasekmių.
B. Johnsonas sakė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmų Ukrainoje pasekmės būtų pavojingos tarptautiniam saugumui ir sukeltų "ilgalaikę ekonominę katastrofą".
Birželio 26 d. buvo pranešta, kad B. Johnsonas ketina surengti V. Zelenskio ir karalienės Elžbietos II susitikimą.
Rašyti komentarą