Pasak vietos administracijos, Tolimųjų Rytų ir Arkties plėtros korporacijos aukščiausio lygio vadovas Ivanas Pečiorinas buvo rastas negyvas Vladivostoke po to, kai, kaip įtariama, prieš dvi dienas iškrito iš savo prabangios jachtos ir nuskendo netoli Ignatjevo kyšulio Japonijos jūroje.
"2022 m. rugsėjo 12 d. tapo žinoma apie tragišką mūsų kolegos, Tolimųjų Rytų ir Arkties plėtros korporacijos aviacijos pramonės generalinio direktoriaus Ivano Pečiorino mirtį", - sakoma bendrovės pareiškime.
Teigiama, kad I. Pečiorinui buvo pavesta modernizuoti Rusijos aviacijos pramonę ir jis dirbo tiesiogiai pavaldus V. Putinui.
Anksčiau šiais metais nuo insulto, kaip pranešama, mirė ir 43-ejų metų bendrovės generalinis direktorius Igoris Nosovas, perėmęs vadovavimą 2021 m. gegužę.
Tuo tarpu dar vienas aviacijos ekspertas mirė keistomis aplinkybėmis: buvęs Maskvos aviacijos instituto vadovas Anatolijus Geraščenka trečiadienį buvo pripažintas mirusiu, nukritęs nuo "kelių laiptų", teigiama instituto išplatintame pranešime.
A. Geraščenka vadovavo institutui, kuris glaudžiai bendradarbiauja su Rusijos gynybos ministerija ir padėjo kurti tokius naikintuvus kaip MiG, iki 2015 m., tačiau manoma, kad nuo to laiko jis atliko tik patarėjo vaidmenį.
2018 m. buvęs Rusijos nacionalinio oro vežėjo "Aeroflot" direktoriaus pavaduotojas Nikolajus Gluškovas - kuris garsiai teigė, kad maždaug ketvirtadalis bendrovės darbuotojų buvo vienos iš šalies žvalgybos padalinių karininkai - buvo rastas pakartas savo namuose Naujajame Maldene, Londone.
Gluškovas buvo žymus Kremliaus kritikas ir artimas mirusio oligarcho Boriso Berezovskio, kuris 2013 m. taip pat buvo rastas negyvas su raiščiu ant kaklo, draugas.
Gluškovo mirtis taip pat įvyko iškart po buvusio GRU šnipo ir dvigubo agento Aleksejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo Solsberyje, todėl tyrėjai ją įvardijo kaip įtartiną.
2021 m. balandžio mėn. baigto tyrimo rezultatai parodė, kad Gluškovas buvo nužudytas neteisėtai, o jo mirtis buvo inscenizuota kaip savižudybė pakariant.
"Suklupo ir nukrito rūkydamas
Žinia apie Pečiorino mirtį pasirodė praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, kai didžiausios privačios Rusijos naftos bendrovės valdybos pirmininkas Ravilas Maganovas mirė, Rusijos naujienų agentūrų teigimu, netyčia iškritęs pro ligoninės langą.
Iš pradžių jo vadovaujamos bendrovės "Lukoil" pareiškime teigiama, kad R. Maganovas "mirė po sunkios ligos" rugsėjo 1 d., tačiau daugiau informacijos nepateikta.
Vėliau Rusijos naujienų pranešimuose teigiama, kad jo kūnas buvo rastas Maskvos centrinės klinikinės ligoninės, kurioje dažnai gydomas Rusijos politinis ir verslo elitas, teritorijoje.
Pranešimuose teigiama, kad Maganovas, atrodo, iškrito pro šeštojo aukšto langą.
Kai kurie šaltiniai teigė, kad jis suklupo ir nukrito rūkydamas, ir nurodė, kad prie lango buvo rastas cigarečių pakelis.
Naujienų svetainė RBK taip pat teigė, kad policija tiria savižudybės galimybę.
"Lukoil" buvo viena iš nedaugelio Rusijos bendrovių, viešai raginusių nutraukti Rusijos invaziją į Ukrainą ir kovo mėn. paraginusi "nedelsiant nutraukti ginkluotą konfliktą".
Beje, Maganovas nebuvo pirmasis "Lukoil" pareigūnas, žuvęs įtartinomis aplinkybėmis nuo vasario pabaigoje prasidėjusios Kremliaus plataus masto agresijos prieš vakarinę kaimynę.
Buvęs aukščiausio lygio vadovas Aleksandras Subotinas gegužės mėn. buvo rastas negyvas rezidencijos Maskvos priemiestyje rūsyje.
Rusijos naujienų pranešimuose teigiama, kad namas priklausė savamoksliui gydytojui šamanui Magua, kuris praktikavo apsivalymo apeigas.
Magua liudijo, kad Subotinas atėjo į jo namus apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų ir pareikalavo, kad gydytojas, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Aleksejus Pindurinas, atliktų gydomąjį ritualą nuo pagirių simptomų.
Tyrėjai sakė, kad preliminari Subotino mirties priežastis - širdies nepakankamumas.
Vis dėlto spaudos dėmesį patraukė Ravilo Maganovo mirtis, kuri buvo labiausiai nušviesta iš virtinės atsitiktinių savižudybių ir kitų įtartinų mirčių tų, kurie arba pelnėsi iš gerų santykių su V. Putinu, arba buvo jo koziris, arba ir viena, ir kita.
Prieš karą pasisakantys oligarchai miršta keistomis aplinkybėmis
Dar mažiausiai aštuoni Rusijos oligarchai mirė keistomis aplinkybėmis beveik nuo konflikto Ukrainoje pradžios.
Visus juos siejo glaudūs ryšiai su Kremliumi, didžiuliai turtai, ryšys su rusiškomis dujomis ir antikarinė pozicija Ukrainos atžvilgiu.
Tai sukėlė įtarimų tarptautiniams tyrėjams, kurie pradeda manyti, kad šios mirtys iš tiesų galėjo būti inscenizuotos savižudybės arba nužudymai dėl jų pozicijos Kremliaus agresijos prieš Ukrainą atžvilgiu arba jų ryšių su korupcija Rusijos dujų bendrovėje "Gazprom".
Viskas prasidėjo Sankt Peterburge prieš karą.
Likus vos mėnesiui iki konflikto Ukrainoje pradžios, netoli Sankt Peterburgo esančiame name buvo rastas negyvas dujų bendrovės "Gazprom" aukščiausio lygio vadovas.
Šešiasdešimtmetis Leonidas Šulmanas buvo rastas namo vonios kambaryje su perpjautais riešais, pranešė vietos žiniasklaida, remdamasi šaltiniu.
Pasak policijos pareigūnų, prie jo kūno rastas atsisveikinimo raštelis, kuriame jis pasakojo apie savo kančias po kojos traumos, dėl kurios, "Gazprom" teigimu, jis turėjo išeiti atostogų.
Šia versija suabejota po to, kai Varšuvos instituto analitinis centras pareiškė, kad Šulmanas, kuris buvo "Gazprom Invest" transporto tarnybos vadovas, yra susijęs su galima korupcijos byla.
Ryte po to, kai Rusija vasario 24 d. įsiveržė į Ukrainą, savo namuose tame pačiame kaime, kur ir Šulmanas, mirė 65 metų Aleksandras Tiuliakovas, "Gazpromo" korporatyvinės saugos tarnybos vyresnysis vadybininkas.
Pasak Rusijos laikraščio "Novaja Gazeta", jo kūnas buvo rastas pakabintas garaže.
Tas pats laikraštis citavo neįvardytą teisėsaugos šaltinį, kuris teigė, kad į savižudybės vietą kartu su policija atvyko ir paties "Gazpromo" saugumo padalinys, kuris taip pat tiria mirtį.
Viena iš dviejų užsienyje įvykusių mirčių yra Michailo Votfordo, kuris su šeima gyveno Jungtinėje Karalystėje, mirtis.
Vasario 28 d. Ukrainoje gimęs 66 metų naftos ir dujų magnatas, taip pat sukūręs nekilnojamojo turto imperiją Londone, buvo rastas negyvas savo namuose Surėjuje.
Nustatyta, kad Votfordo mirties priežastis - mirtis pakariant, tačiau jo žmona ir vaikai, kurie tuo metu buvo namuose, nenukentėjo.
JK valdžios institucijos Votfordo mirtį vertino kaip neišaiškintą, bet ne įtartiną.
Vėliau paaiškėjo, kad Votfordas, paprastai vadinamas Miša, 2000 m. pradžioje persikėlęs gyventi į Jungtinę Karalystę pasikeitė pavardę iš Tolstošėja.
Tarp Putinui palankių oligarchų staiga padaugėjo žmogžudysčių ir savižudybių?
Kovo mėn. rusų milijardieriaus Vasilijaus Melnikovo ir jo šeimos narių kūnai buvo rasti jo prabangiame bute Nižnij Novgorode, Vakarų Rusijos mieste.
V. Melnikovas susikrovė turtus dirbdamas vienoje iš medicinos bendrovių, nukentėjusių nuo Vakarų sankcijų.
Pasak Rusijos laikraščio "Kommersant", V. Melnikovas kartu su 41 metų žmona ir dviem mažamečiais, atitinkamai 10 ir 4 metų, vaikais mirė nuo durtinių žaizdų.
Teigiama, kad nusikaltimo vietoje buvo rastas nužudymo įrankis.
Laikraštis pranešė, kad oligarchas prieš nusižudydamas nužudė savo šeimą, nors kaimynai ir kiti giminaičiai nesutiko su oficialia versija.
Kita žiniasklaida teigė, kad M. Melnikovo įmonė, importuojanti medicinos įrangą į Rusiją, atsidūrė ties bankroto riba dėl Vakarų sankcijų, įvestų kaip atsaką už karą Ukrainoje.
Naujausias atvejis įvyko Ispanijoje, tiksliau, Lloret de Mar mieste, kur balandžio 19 d. buvo rastas negyvas 55 metų rusų oligarchas Sergejus Protosenija ir dar du jo šeimos nariai.
Buvęs dujų milžinės "Novatek" vadovas, kurio asmeninė vertė siekė 400 mln. eurų, buvo rastas pakartas kartu su žmona ir dukra, kurios buvo subadytos peiliu šeimos viloje.
Tai, ką policija iš pradžių įvardijo kaip dvigubą žmogžudystę, po kurios Protosenija nusižudė, vėliau jo sūnus kategoriškai paneigė.
Keli šeimos draugai taip pat viešai pareiškė, kad Protosenya iš tikrųjų yra trečioji "inscenizuotos savižudybės" auka ir kad oligarchas nebūtų galėjęs išžudyti savo šeimos.
Katalonijos policija vis dar aktyviai tiria šią bylą.
Likus vos dienai iki Protosenijos ir jo šeimos mirties, Rusijos oligarcho Vladislavo Avajevo kūnas buvo rastas jo bute Maskvoje kartu su žmonos ir 13 metų dukters kūnais.
Nusikaltimo vietą aptiko jo 26 metų dukra Anastasija.
Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS citavo teisėsaugai artimą šaltinį, kuris teigė, kad preliminarūs įrodymai rodo, jog V. Avajevas - buvęs V. Putino patarėjas ir buvęs "Gazprombank" viceprezidentas - nužudė savo žmoną ir dukrą, o po to nusižudė.
Oligarcho rankoje buvo rastas pistoletas, o butas buvo užrakintas iš vidaus.
Gazprombank" yra trečias pagal dydį Rusijos bankas, susijęs su "Gazprom", didžiausia pasaulyje gamtinių dujų bendrove, kurios akcijomis viešai prekiaujama biržoje.
Tačiau Avajevas nebuvo paskutinis "Gazprom" aukščiausio lygio vadovas, miręs keistomis aplinkybėmis.
Gegužės 2 d. dujų milžinei priklausančio Sočio slidinėjimo kurorto 37 metų direktorius Andrejus Krukovskis žuvo, kaip įtariama, nukritęs nuo uolos per žygį netoli Achipsės tvirtovės - žymiojo šios vaizdingos vietovės paminklo.
"Krasnaja Poliana" kurorto generalinis direktorius Andrejus Aleksejevičius Krukovskis tragiškai žuvo.
Jis mylėjo kalnus ir juose rado ramybę", - pranešė naujienų agentūra TASS.
Krasnaja Poliana yra viena populiariausių slidinėjimo vietų Rusijoje, o per 2014 m. Sočio žiemos žaidynes ji buvo olimpinio komplekso dalis.
Liepos 4 d. daugiamilijonierius verslininkas Jurijus Voronovas buvo rastas savo namų baseine pasiturinčiame Sankt Peterburgo Vyborgskio rajone su šautine žaizda galvoje.
Policija įvykio vietoje rado pistoletą, o baseino dugne buvo rastos kulkų tūtelės, pranešė vietos žiniasklaida.
61 metų Voronovas, kurio mirtis laikoma savižudybe, buvo transporto ir logistikos bendrovės "Astra-Shipping", "Gazprom" subrangovės, pasirašiusios pelningas sutartis, susijusias su veikla Arktyje, generalinis direktorius.
Labiausiai įtartinos savidestrukcijos
Maganovo mirtis ketvirtadienį taip pat atitinka žymių rusų, mirtinai iškritusių pro langus, pavyzdį.
2021 m. spalį vienas Rusijos diplomatas buvo rastas negyvas, kai iškrito pro Rusijos ambasados Berlyne langą, pranešė "Der Spiegel".
Neidentifikuotas vyras buvo antrasis ambasados sekretorius, tačiau Vokietijos žvalgybos šaltiniai laikraščiui teigė įtariantys, kad jis buvo slaptas Rusijos FSB pareigūnas.
Tyrimų portalas "Bellingcat" teigė, kad, naudodamasis atvirų šaltinių duomenimis, nustatė, jog vyras yra Kirilas Žalo, FSB Antrosios tarnybos, atsakingos už Kremliaus vidaus politinių grėsmių šalinimą, direktoriaus pavaduotojo generolo Aleksejaus Žalo sūnus.
Tų pačių metų gruodį nacionalistinio tinklaraščio "Sputnik" ir "Pogrom" įkūrėjas Jegoras Prosvirninas mirė iškritęs pro Maskvos daugiabučio namo langą.
Nuogas J. Prosvirnino kūnas buvo rastas šalia peilio ir dujų balionėlio po to, kai iš jo buto pasigirdo šūviai ir riksmai, pranešė vietos žiniasklaida.
Prosvirninas, dešiniųjų pažiūrų aktyvistas, iš pradžių rėmė 2014 m. Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, bet vėliau tapo aiškiu V. Putino kritiku, prognozavusiu pilietinį karą Rusijoje ir Rusijos Federacijos žlugimą.
O rugpjūčio 14 d. prie prabangaus gyvenamojo namo Vašingtone buvo rastas negyvas Danas Rapoportas, Latvijos ir JAV investicijų bankininkas ir atviras V. Putino kritikas, kuris po Rusijos invazijos buvo ką tik išvykęs iš Ukrainos.
Policija teigia Rapoporto mirties nelaikanti įtartina, pranešė Vašingtone įsikūręs "Politico", tačiau byla tebėra tiriama.
Rapoportas praturtėjo gyvendamas Maskvoje, o paskui pateko į Kremliaus nemalonę, daugiausia dėl paramos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui, teigiama pranešimuose.
2017 m. tuometinis Rapoporto verslo partneris Sergejus Tkačenka taip pat mirtinai iškrito pro savo buto Maskvoje langą.
Per COVID-19 pandemiją Rusijoje pro langus iškrito mažiausiai keturi sveikatos priežiūros darbuotojai, iš kurių tik vienas liko gyvas nepaisant sunkių sužalojimų.
Mažiausiai trys atvejai, kai gydytojai patys iškrito pro ligoninių langus, įvyko per dvi savaites 2020 m. balandžio-gegužės mėn.
2020 m. balandžio-gegužės mėn. žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad prieš šiuos incidentus jie protestavo prieš darbo sąlygas per didžiausią infekcijų bangą šalyje.
2020 m. gruodžio mėn. iškritęs iš savo daugiaaukščio buto Sankt Peterburge buvo rastas negyvas Rusijos mokslininkas Aleksandras Kaganskis, kūręs naują COVID-19 vakciną.
Pasak Rusijos leidinių, policija teigė, kad A. Kaganskis užsigavo peiliu, o tada iššoko ir mirė.
Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su savo draugais Facebook!
Taip pat skaitykite:
- Kremliaus skerdikas: įkalčiai, leidžiantys manyti, kad Putinas žudo Rusijos oligarchus
- Buvęs artimas draugas apie išgėrusio Putino pomėgius: jo bijojo net žmona
- Vos per tris mėnesius nusižudė mažiausiai penki Rusijos verslininkai
- Dar viena su "Gazprom" susijusi Rusijos magnato mirtis
- Mįslingos rusų oligarchų mirtys: kaltas Kremlius?