Armėnija pradeda ginklų pirkimą iš Indijos, o ne iš Rusijos

Armėnija pradeda ginklų pirkimą iš Indijos, o ne iš Rusijos

Indija pradėjo tiekti Armėnijai ginklus ir šaudmenis per Iraną. Azerbaidžano agentūros "Caliber.Az" šaltinių duomenimis, liepos 26 d. per Nurduzo pasienio kontrolės punktą pravažiavo kolona su ginklais ir šaudmenimis.

Iš pradžių krovinys buvo pristatytas į Irano Bandar Abbaso uostą Persijos įlankoje, o paskui iškeliavo į Armėniją.

Ginklų siuntos iš Indijos į Armėniją buvo aktyvių abiejų šalių karinių atstovų susitikimų per pastaruosius metus rezultatas.

Kovo mėnesį Armėnijos gynybos ministras Surenas Papikianas pranešė, kad per praėjusius metus šalies ginkluotosios pajėgos gavo daug naujos ginkluotės: minosvaidžių, priešlėktuvinių raketų sistemų ir prieštankinių sistemų, bepiločių orlaivių, taip pat išminavimo, ryšių ir naktinio stebėjimo įrangos.

Armėnijos valdžios institucijos sankcionavo 46 proc. didesnį gynybos biudžetą 2023 m., padidindamos jį iki 1,3 mlrd. dolerių.

Trečiadienį ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas nurodė gynybos ministerijai papildomai skirti 6,5 mln. dolerių.

Indija bando pakeisti Rusiją kaip didžiausią Armėnijos ginklų tiekėją.

Remiantis Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto skaičiavimais, 2011-2020 m. Rusija buvo didžiausia pagrindinių ginklų eksportuotoja į Armėniją ir šiuo laikotarpiu tiekė beveik visą pagrindinę šalies kariuomenės ginkluotę.

Armėnijos teigimu, tiekimas nutrūko prasidėjus karui Ukrainoje. 

Gegužės mėnesį Armėnija skundėsi, kad Rusija toliau pažeidinėja ginklų eksporto sutartis.

Po Indijos, kuri negavo iš Rusijos užsakytų S-400 kompleksų, Armėnijos valdžios institucijos taip pat pareiškė, kad Rusija nevykdo savo įsipareigojimų.

Lapkričio mėn. vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime Armėnijos prezidentas Nikolas Pašinianas pareiškė prezidentui Vladimirui Putinui, kad Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos darbą laiko "fiasko", ir atsisakė pasirašyti susitikimo, kuriame dalyvavo šešių KSSO valstybių narių vadovai, baigiamąją deklaraciją.

Sausį Armėnija taip pat nusprendė nerengti organizacijos pratybų, o kovą atsisakė savo kvotos užimti BSTO vadovaujančius postus.

Šaltinis: The Moscow Times

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder