Ar caras tikras? Politikos psichologas pateikė 5 argumentus, kad Putinas neturi antrininko

(1)

Internete vis pasigirsta naujų teorijų, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas turi antrininkų, kurie jį pakeičia įvairiuose renginiuose. Tačiau šis mitas nėra kas nors naujo, nes Josifas Stalinas ir Winstonas Churchillis bei Saddamas Husseinas taip pat neva turėjo antrininkų, tačiau jų egzistavimo įrodymų nerasta.

Apie tai komentare „Telegraph“ pasakojo politikos psichologas, neverbalinės komunikacijos ekspertas Valentinas Kimas.

„Dažniau antrininkai priskiriami diktatoriams. Tačiau diktatoriai miršta – ir nerandama ne tik jų antrininkų, bet netgi ir galimo jų buvimo pėdsakų“, – sako jis.

V. Kimas teigia, kad V. Putino antrininkų tema neretai tampa aktuali, nes paprastam piliečiui sunku paaiškinti, kas sukelia vienokius ar kitokius kito žmogaus elgesio pokyčius.

Kartu tai galioja ne tik V. Putinui, bet ir bet kuriam kitam žmogui, kuriam gali suveikti arba nustoti veikti įvairūs motyvaciniai veiksniai.

Psichologas sako, kad tai nėra neįprasta, tačiau, kalbant apie tokio aukšto lygio politiką kaip V. Putinas, žmonės neišvengiamai pradeda turėti prietarų ir įprastus dalykus bandyti paaiškinti mistiniu ar konspiraciniu mąstymu.

Pirmiausia kovo, o vėliau balandžio mėnesio V. Putino vizitas laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose vėl iškėlė diktatoriaus dvynių klausimą.

Ieškoma įvairių detalių, neva įrodančių, kad tame pačiame Chersono regione lankėsi netikrasis V. Putinas, komentuoja buvę žvalgybos pareigūnai.

Triukšmas kilo taip, kad Kremliaus ruporas – Dmitrijus Peskovas – net buvo priverstas pakomentuoti situaciją, tikindamas, kad V. Putinas yra tikrasis, nesislapstęs bunkeriuose, neturi antrininkų.

Pasak V. Kimo, V. Putino veikla balandžio mėnesį visiškai atitinka situaciją, kurioje jis yra.

„Jam būtina keliauti į tas pačias okupuotas teritorijas, kur nors su kuo nors susitikti. Parodyti, kad jis yra aktyvus, procese. Kad jis valdo situaciją net ir vietoje. Tai būtina, kad žmonės matytų, jog caras – tikras. Kad caras nepasislėpė už Kremliaus sienų, nesėdėjo bunkeryje“, – aiškina ekspertas.

Jo teigimu, Kremliaus valdžia patiria stiprų spaudimą dėl daugybės nesėkmių visuose frontuose (kariniuose, diplomatiniuose, ekonominiuose ir pan.). Ir kad V. Putinas tiesiog priverstas demonstruoti kur kas aukštesnį aktyvumą, nei jam galėtų patikti.

„Tai, kad jis nekeliauja tiesiai į fronto liniją, lieka daugiau nei 100 kilometrų nuo tikrosios fronto linijos, yra visiškai natūralu, – mano politinis psichologas. – Rusijos valdžia užtikrina (ir užtikrins) savo pirmojo asmens saugumą.

Nes „ant to saugumo“ laikosi ir pati valdžia. Šiuolaikinė Rusija yra kietas holdingas, šalis su griežta hierarchija, kur viskas pavaldu vienam centrui. O jei kas nors atsitiks su centru, tai akimirksniu paveiks visą Rusiją.

Taip ir atsiranda precedento neturinčios saugumo priemonės, visi tie ilgi stalai, vizitai toli nuo tikrosios fronto linijos, griežčiausias slaptumas. Iš to kyla gandai (mitai) apie antrininkus.“

Penki argumentai prieš V. Putino antrininkų versiją

„Legenda apie V. Putino antrininką remiasi ne kokiu nors elgesio ypatumu, o šiuolaikiniam žmogui būdingu mistiniu, sąmokslo teoriniu mąstymu“, – teigia politikos psichologas.

V. Kimas įsitikinęs, kad V. Putinas neturi antrininko.

„Kad apie tai daug rašo ir kalba, paaiškinama ir anksčiau išsakytoms mintimis, ir tuo, kad žmonės dažnai daro pirmą klaidą neverbalinėje analizėje. Jie bando kažką interpretuoti iš nuotraukų ir vaizdo įrašų, analizuoti pagal tokio tipo „faktus“.

Darant išvadą, kad ten V. Putinas yra vienoks, o ten neva kitoks. Iš tikrųjų viskas priklauso nuo apšvietimo, laikysenos, fiksavimo momento ir pan.“, – aiškina ekspertas.

1. Neįmanoma suklastoti žmogaus elgesio

Galite nugrimuoti, kad jis atrodytų kaip tas ar kitas žmogus. Tačiau nuodugniai atkartoti jo veido išraiškų negalėsite, nes tai kiekvienam individualu. Skiriasi ne tik veido raumenų sandaros ypatumai, bet ir šių raumenų inervacijos (organų ir audinių aprūpinimas nervais, kas užtikrina jų ryšį su centrine nervų sistema) ypatumai, mimikos reakcijos ypatumai.

Taip, žinoma, žmogus gali būti panašus, bet ne identiškas.

2. Neįmanoma pakartoti žmogaus eisenos

Eisena visada skirsis. Net ir mes neturime vienodos eisenos. Ir aklai kopijuojant bet kurį vieną ėjimo tempą, bet kurią ypatybę, nebus galima padaryti identiškos eisenos.

3. Neįmanoma pakartoti balso

Net profesionalūs parodistai negali tiksliai perteikti intonacijos, balso tembro. V. Putino kalbos, susitikimai, įvairaus pobūdžio dialogai buvo ne kartą tyrinėti. Niekas nerodė, kad jis – ne jis.

4. Neįmanoma laikyti antrininkų absoliučiame informacijos vakuume

Net jei turite tik vieną antrininką, kažkas jį tikrai saugos, maitins, apskalbs, gydys

. Be to, tai reiškia daugybę mokytojų, kurie parengė šį asmenį ir toliau moko jį taip, kad būtų identiškas V. Putinui. T. y. hipotetinis dubleris turi nuolat palaikyti ryšį su dešimtimis, jei ne šimtais žmonių. Ir informacija apie tai tikrai pasirodys.

5. Antrininkas pavojingas pačiam V. Putinui

Jei V. Putinas turi antrininką, kažkas iš prezidento aplinkos tikriausiai norės tuo pasinaudoti. Nužudyk tikrąjį V. Putiną ir valdydamas antrininką, likdamas šešėlyje valdyk milžinišką galią.

Taigi antrininkas nėra naudingas pačiam V. Putinui.

Versijai dėl antrininkų priešinasi ir karinis-politinis apžvalgininkas Aleksandras Kovalenka, kuris priminė, kad Rusijos diktatorius kelis kartus dingo ilgam, o tai netgi sukėlė karštų diskusijų Rusijos žiniasklaidoje. Jis įsitikinęs, kad jei V. Putinas būtų turėjęs antrininką, tokių situacijų nebūtų buvę.

Organizatorių nuotr.

alfa.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder