Amerikos raketų sistemos, galinčios pasiekti Krymo tiltą, varo rusus į neviltį?

Po M777 haubicų ir kitos artilerijos, kurią Vakarų šalys pamažu tiekia Ukrainos kariuomenei, Kijevas vis garsiau kalba apie raketų sistemų, galinčių įveikti įprastą artilerijos poreikį – operatyviniame ar net strateginiame rusų užnugaryje.

Tokios sistemos gali būti amerikietiški paleidimo įrenginiai M142 HIMARS ir M270 MLRS, galintys veikti kaip ugnies raketų sistemos ir operatyvinės-taktinės raketų sistemos (OTRK), kurių nuotolis yra iki 300 km.

Rusijos karinės temos žiniasklaidoje šios perspektyvos jau kelia rimtą susirūpinimą – jie baiminasi, kad su tokiomis galimybėmis Ukrainos kariuomenė pasieks netgi Krymo tiltą.

Organizatorių nuotr.

M142 HIMARS / Defense.gov. nuotr. 

„Abi sistemos gali paleisti nevaldomas raketas iki 45 km, didelio tikslumo raketas M30 ir M31 iki 70 km, o svarbiausia – balistines taktines raketas iki 300 km“, – aiškinama atitinkamame Ukrainos „Defense Express“ leidime.

Organizatorių nuotr.

Skirtumas tarp M142 HIMARS ir M270 MLRS yra tas, kad jie naudoja skirtingą važiuoklę. Defense.gov nuotr

Tačiau pagrindinis abiejų sistemų smūgio potencialas, kuris dabar domina Ukrainos armiją, yra jų gebėjimas paleisti operacines ir taktines balistines raketas, tokias kaip ATACMS.

M270 MLRS vienu metu gali nešti dvi tokias raketas, M142 HIMARS – vieną.

Priklausomai nuo modifikacijų, ATACMS veikimo nuotolis yra nuo 140 iki 300 km.

Tokiu būdu Ukrainos armija gali gauti kur kas tolimesnį veikimo nuotolį savo raketų pajėgoms, kurios šiuo metu tolimiems smūgiams naudoja sovietų „Točka-U“, kurių maksimalus nuotolis yra iki 120 km.

Organizatorių nuotr.

"Jei pagrindinė haubicų darbo vieta yra taktinis priešo gynybos gylis, tai ATACMS raketos jau leidžia sunaikinti prioritetinius taikinius operatyviniame ar strateginiame gylyje. Tai tikrai technologiškai gilios operacijos", – sakė Mykolas Beleskovas.

Ir nors rusai turi pakankamai oro gynybos, vargu ar jie sugebės visiškai apsisaugoti nuo 300 km nuotolio raketų.

Oficialiai M142 HIMARS ir M270 MLRS perdavimas nebuvo patvirtintas.

Tačiau, pavyzdžiui, balandžio 22 dieną JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Victoria Nuland „European Truth“ pasakė, kad „mes jau tiekiame MLRS sistemas [Ukrainai]“.

Tačiau ji nepatikslino, apie kokias raketų sistemas kalbama.

O vėliau Ukrainos gynybos ministerijos Pagrindinio žvalgybos direktorato svetainėje pasirodė žinia, kad „nauji Ukrainos armijos MLRS modeliai veiksmingai naikina priešą“.

Prezidento biuro vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius šiuo metu nepatvirtina HIMARS tiekimo Ukrainai.

Organizatorių nuotr.

Grėsmė Krymo tiltui?

Tiek Ukrainos, tiek Rusijos žiniasklaida pranešė, kad Ukrainos ir Rusijos karo mūšio lauke pasirodžiusios amerikiečių raketų sistemos kelia pavojų Krymo tiltui.

"Pavojingiausia yra raketų, kurių nuotolis yra iki 300 kilometrų, tiekimas. Šie ginklai gali būti panaudoti sprendžiant politines problemas – užduotį smogti kritinei Rusijos infrastruktūrai", – perspėja Rusijos svetainės  autoriai“.

Taip Rusijos kariniai objektai tapo pažeidžiami. „Jiems pasiekiamas visas Krymas, įskaitant Krymo tiltą, kurį Ukraina ne kartą grasino bet kokiomis priemonėmis sunaikinti..."

O Ukrainos svetainės „Defense Express“ autoriai pažymi, kad „Krymo tiltas yra pasiekiamas balistinės raketos ATACMS taikinys ir visiškai teisėtas kariniu požiūriu“.

Organizatorių nuotr.

„Pirma, jo sunaikinimas turi didelę reikšmę visos pietinės grupės logistikos sutrikdymui.

Būtent Krymo tilto pagalba priešas gali lengvai ir masiškai pervežti didelius kiekius karinės technikos, ginklų, amunicijos ir kitų krovinių. ir pastiprinimai.“ , – rašoma straipsnyje.

„Antra, Krymo tilto sunaikinimas net teoriškai atmes Rusijos Juodosios jūros laivyno desantavimo operacijos galimybę, nes greičiausiai visi dideli išsilaipinimo laivai bus priversti naudoti krovinių perkėlimui per Kerčės sąsiaurį“, – pridūrė jis. pridūrė autoriai.

Organizatorių nuotr.

Teoriškai jie gali pasiekti Krymo tiltą net iš Zaporožės, rašo „Defense Express“.

Jie pažymi, kad geografiškai Krymo tiltas yra 300 kilometrų ATACMS zonoje: "Visų pirma, viena iš paleidimo zonų gali būti keliasdešimt kilometrų nuo Zaporožės. vakarinis Dniepro krantas.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Amerikos raketų sistemos, galinčios pasiekti Krymo tiltą, varo rusus į neviltį?

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder