„Tai ne tik garbė, bet ir didelė atsakomybė“, – tviteryje teigė A. Navalnas, kurio socialinių tinklų paskyras tvarko jo komanda.
„Esu tik vienas iš daugelio kovotojų su korupcija, nes laikau ją ne tik skurdo ir valstybių degradacijos priežastimi, tačiau ir pagrindine grėsme žmogaus teisėms“, – teigė 45-erių opozicionierius.
„Esu labai dėkingas Europos Parlamentui (EP) už tokį aukštą mūsų darbo įvertinimą“, – pridūrė A. Navalnas.
EP sprendimą skirti Sacharovo premiją už minties laisvę A. Navalnui palaikė pagrindinės parlamento politinės grupės. Kremliaus kritikas šiemet taip pat buvo nominuotas Nobelio taikos premijai, tačiau šio apdovanojimo nelaimėjo.
A. Navalnas „parodė didelę drąsą bandydamas sugrąžinti Rusijos žmonėms pasirinkimo laisvę“, paskelbdama premijos nugalėtoją, teigė EP pirmininko pavaduotoja Heidi Hautala.
Anksčiau ketvirtadienį Kremlius pareiškė negerbiąs šio ES sprendimo. „Gerbiame šią instituciją, tačiau niekas negali priversti mūsų gerbti tokių sprendimų“, – reporteriams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.
Anot jo, šis sprendimas gerokai sumažina tokių žodžių, kaip minties laisvė reikšmę.
Bene geriausiai žinomas Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas praėjusiais metais išgyveno apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga, dėl kurio jis kaltina Kremlių.
Sausį po sugrįžimo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo, A. Navalnas buvo suimtas ir nuteistas dėl senų kaltinimų lėšų grobstymu. Jis šiuo metu atlieka dviejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę.
Anksčiau šiemet A. Navalnas laikraščiuose „The Guardian“ ir „Le Monde“ paskelbė straipsnį, kuriame paragino Vakarų šalių vyriausybes kovoti su korupcija ir pavadino ją pasauline problema.
Rašyti komentarą