Sankcijos Rusijai

127 Jungtinės Karalystės bendrovės prisipažino pažeidusios sankcijas Rusijai

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Jungtinė Karalystė įvedė sankcijas daugiau kaip 1 600 asmenų ir bendrovių. Britų organizacijoms uždrausta bendrauti su daugiau kaip 20 Rusijos bankų ir šimtu oligarchų. Tai pats ambicingiausias kada nors Londone priimtas sankcijų paketas.

Nenuostabu, kad ne visada pavyksta įvykdyti tokius gausius reikalavimus.

Apie sankcijų pažeidimus vyriausybei savanoriškai pranešė 127 britų bendrovės, rašo "Financial Times".

Laikraštis susipažino su Iždo departamento atsakymu į susijusį advokatų kontoros "Pinsent Masons" prašymą pagal Informacijos laisvės įstatymą.

Palyginti su Iranu, Šiaurės Korėja ar Sirija, Rusijos ekonomika buvo daug labiau integruota į pasaulio ekonomiką, todėl sankcijos Rusijos bendrovėms, verslininkams, valstybės vadovams ir kitiems asmenims sukėlė rimtų problemų Didžiosios Britanijos įmonėms, sakė finansinių nusikaltimų specialistė, "Pinsent Masons" partnerė Stacey Keane.

Rusijos verslininkai ir bendrovės yra užmezgę ypač stiprius ryšius su Didžiąja Britanija.

Daugelis jų ten įsigijo brangaus nekilnojamojo turto.

Romanas Abramovičius nusipirko ir finansavo "Chelsea" futbolo klubą, o į Džersio salą perkėlė 7 mlrd. dolerių vertės turtą.

Michailas Fridmanas ir Piotras Avenas sukūrė tarptautinę investicijų bendrovę "LetterOne", kuri veikė tokiose srityse kaip energetika, telekomunikacijos ir mažmeninė prekyba.

VTB bankas aktyviai plėtojo investicinės bankininkystės verslą Sityje, o daugelis bendrovių, įskaitant valstybinę "Rosneft" ir VTB, Londono vertybinių popierių biržoje platino depozitoriumo pakvitavimus ir akcijas.

Įvedus sankcijas, Rusijos bendrovės buvo pašalintos iš biržos sąrašų.

R. Abramovičius turėjo parduoti "Chelsea", o Džersio valdžios institucijos įšaldė jo turtą.

"Alfa Group" bendrasavininkai turėjo palikti savo pozicijas bendrovėje "LetterOne", o jų pragyvenimo išlaidos buvo apribotos.

Avenas ir Fridmanas bandė įrodyti, kad jie nėra "prokremliški oligarchai", tačiau dėl to pirmasis persikėlė į Latviją, o antrasis - į Izraelį, o po "Hamas" išpuolio grįžo į Maskvą.

Prisipažindamos padariusios pažeidimą ir bendradarbiaudamos su tyrimu, Didžiosios Britanijos bendrovės gali sumažinti arba išvengti bausmės, kuri gali būti nuo įspėjamojo laiško iki baudų ir baudžiamojo persekiojimo.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder