Pats žurnalistas su tuo nesutinka ir kreipėsi į LRT Tarybą prašydamas tokį sprendimą naikinti.
Nagrinėjant skundą prieš Savukyną padaryta visa eilė procedūrinių pažeidimų.
Cancel culture Lietuvoje baigia galutinai įsisiautėti ir visai nebėra ta nišinė tema, apie kurią prieš kokius penketą metų žinojo tik siauras ratas dažniausiai akademinio pasaulio žmonių.
LRT žurnalistams draudžiama kritikuoti politikus socialiniuose tinkluose! Dar baisiau, tai ne kokia asmeninė savivalė.
LRT teisinasi, kad tokia cenzūra yra įtvirtinta LRT etikos kodekse ir oficialiai galioja visiems darbuotojams.
Pati M. Garbačiauskaitė-Budrienė viešai gyrėsi kaip puikiu dalyku, kad ir kodeksas, pagal kurį cenzūruotas Savukynas, ir atskira LRT pavaldi etikos kontrolierė, kuri Savukyną už valdžios kritiką nubaudė, yra priimti prie jos. Įtvirtinti draudimą kritikuoti valdžią, kas savaime prieštarauja konstitucinėms teisėms ir tuo didžiuotis yra keista mintis.
Bet ar tikrai tai galioja visiems?
Nei Makaraitytė, nei Miliūtė, nei, tiesą sakant, joks kitas, nuolat tendencingai konkrečias politines jėgas kritikuojantis LRT žurnalistas tokios nuobaudos ar bent skundo nesusilaukė.
O juk net naciukais vadino konkrečius Seimo narius.
Ir nieko.
Cancel culture (pašalinimo kultūros) reiškinys yra labai platus, baisus ir savaip įdomus - jį tiesiog reikia suprasti ir pažinti kasdienybėje.
Nėra geresnio šaltinio tam padaryti už ką tik lietuviškai išleistą Beno Shapiro knygą „Autoritarinis momentas“ apie cenzūros įsigalėjimą JAV.
Labai rekomenduoju.
Rašyti komentarą