Pralaimėjusių partijų šalininkų „tylos“ protestas užsienyje pristatomas – kaip „lietuvių protestas prieš antisemitizmą“

(5)

Lapkričio 14-ąją vykusio pralaimėjusių politinių partijų „tylos“ protestas prie Seimo prieš teisėtai išrinktas ir surinkusias daugumą partijas „Politico“ leidinio pristatomas kaip „lietuvių protestas prieš antisemitizmą“.

Originalus straipsnio pavadinimas: Lietuviai protestuoja, nes antisemitizmu kaltinamas partijos lyderis ruošiasi prisijungti prie vyriausybės

„Prieštaringai vertinama koalicija kelia kritiką šalyje ir užsienyje“.

Reikėtų pastebėti, kad tą koaliciją Lietuvoje „prieštaringai vertina“ tik pačios pralaimėjusios partijos, prieš tai inicijavusios Remigijaus Žemaitaičio apkaltą, ir jų politiniai rėmėjai, t.y. visiška mažuma.

Visas triukšmas iš esmės kilo dėl R.Žemaitaičio paskelbtos skaičiuotės, kuri visuotinai pripažįstama folkloru, o nėra jo asmeninė pozicija, t.y. „Lipo žydas kopėčiom…“, ir nėra niekaip susijusi su kažkokiu konkrečiai išreikštu antisemitizmu.

Bet grįžkime prie šios situacijos pateikimo „Politico“ leidinyje:

Ketvirtadienį prie Lietuvos parlamento Vilniuje protestavo apie 5 000 žmonių, protestuodami prieš tai, kad į valdančiąją koaliciją įtraukta populistinė partija, kurios lyderis teisiamas už antisemitinius pareiškimus.

Rinkimus laimėjusi Socialdemokratų partija (LSDP) praėjusį penktadienį paskelbė, kad sudarys koaliciją su „Nemuno aušra“ ir Demokratai „Vardan Lietuvos“.

Partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas ir vadovas Remigijus Žemaitaitis iš pradžių balandžio mėnesį atsistatydino iš parlamento po to, kai teismas nusprendė, kad jis pažeidė Konstituciją, socialiniuose tinkluose skelbdamas antisemitinius pareiškimus. 

Atskiroje byloje, kuri vis dar nagrinėjama teisme, jis kaltinamas neapykantos žydų tautybės žmonėms kurstymu. J. Žemaitaitis neigia bet kokius nusižengimus.

Protestai įvyko po pirmojo Lietuvos parlamento posėdžio, per kurį prisiekė nauji parlamento nariai. R.Žemaitaičiui duodant priesaiką, liberalai ir konservatoriai paliko salę.

(Jie išėjo iš salės ir per Zitos Šličytės pasisakymą Kovo 11 minėjimo proga – infa.lt past.)

Tuo tarpu lauke protestuotojai ragino vadovybę pašalinti „Nemuno aušrą“ iš koalicijos.

„Susirinkome parodyti, kad yra žmonių, kurie mano, jog politikoje turi būti raudonos linijos ir padorumo kriterijai. 

Vienas iš jų – nulinė antisemitizmo tolerancija“, – sakoma organizatorių pareiškime.

Sudarydami koaliciją su „Nemuno aušra“, socialdemokratai atsitraukė nuo savo rinkimų pažado to nedaryti.

.Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau koaliciją pavadino „klaida“ ir pažadėjo neskirsiantis „Nemuno aušros“ pasiūlytų ministrų, o tai priklauso jo kompetencijai tvirtinant Vyriausybę.

Premjeru numatomas tapti Gintautas Paluckas teigė, kad demonstrantai ginčija rinkimų rezultatus ir nemato racionalaus pagrindo protestui prieš koaliciją.

Apie 30 Lietuvos nevyriausybinių organizacijų taip pat pasirašė raštą, raginantį socialdemokratus iš koalicijos išmesti „Nemuno aušrą“, sakydami, kad partija turės neigiamos įtakos žmogaus teisėms, demokratijai ir nacionaliniam saugumui. JAV, Lenkijos ir Vokietijos pareigūnai taip pat kritikavo naujai suformuotą koaliciją.

Naujoji vyriausybė turėtų prisiekti gruodį, reziumuoja „Politico“.

Visi prisimename Didįjį Šeimos Gynimo Maršą, vykusį 2021 m. gegužės 15 d. Tąkart jame dalyvavo nepalyginamai daugiau žmonių, reikalaujančių atšaukti iš Seimo komiteto tam tikrą veikėją (jau išstumtą į politikos užribį), o vyriausybę savo planus siekiančius genderizmo tikslų.

Tada, visi prisimename, vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė tiesiog pareiškė – nepatinka? – Po 4 metų galėsite išsirinkti kitus. 

Mus išrinko rinkėjai.

Ketveri metai praėjo, Lietuva išsirinko kitus, tad būtų gražu gerbti šalies žmonių pasirinkimą, nepriklausomai nuo to, kaip patinka-nepatinka jų pasirinkimas.

Konstitucija suteikia rinkėjams laisvę rinktis ir būti išrinktam. 

Jei šiandien lietuviams labiau patinka R.Žemaitaitis nei G.Landsbergis ar R.T.Raskevičius su A.Armonaite – matomai tam yra svari priežastis, kurią reikia gerbti ir įsidėt domen ateičiai, kad nubūtų paslysta per sekančius rinkimus.

Taip pat suteikia teisę laimėjusioms partijoms sudaryti koaliciją su bet kuria teisėtai išrinkta partija ir jos žmonėmis. 

Bet jokių ten išimčių dėl pažiūrų. Su tuo buvę valdantieji na niekaip nenori sutikti.

Todėl skundžiasi net užsienio žiniasklaidai – savos jau maža, – siekdami paspausti išrinktas partijas per užsienio struktūras, prieidami prie visiško absurdo ir eilinį kartą kenkdami Lietuvos įvaizdžiui.

Skųstis užsienio spaudai tuo, kad Lietuvoje mėgstami antisemitai – yra eilinė politinė kvailystė, labai būdinga pralaimėjusioms partijoms, neskiriančioms nuosavų interesų, nuo valstybinio intereso. Net nesuvokiančioms kas yra pagarba savai valstybei.

Bet juk tai nieko naujo, ypač prisiminus „laimėtą“ kovą su Kinija ir kas jai vadovavo.

Tie patys degia Lietuvą ir dabar.

Tai subjektyvi nuomonė, kuri nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder