Linas Karpavičius - XXI amžiaus vergovė

(2)

Esate padorus pilietis, dirbate ir atlyginimą gaunate į banko sąskaitą. Todėl tvarkingai sumokate visus mokesčius. Jums net nereikia mokėti. Viskas sutvarkoma automatiniu būdu. Mokesčiai nuskaitomi kažkuriame etape, kurio jūs nematote ir tai jūsų net nedomina. Jus domina tik tai, kiek jūs gausite „grynais” į kortelę.

Bet jei pasikapstytumėte giliau, galėtumėte pasiskaičiuoti kiek gautumėte pinigų daugiau jei mokesčiai sumažėtų ar bent jau nedidėtų. Tai čia apie GPM (gyventojų pajamų mokestį).

Paskutinis minimalios mėnesinės algos (MMA) padidėjimas, kuris numatytas nuo sausio 1 dienos įdomus tuo, kad vyriausybė keistai pamiršo su minimalios algos pakėlimu padidinti ir NPD (neapmokestinamą pajamų dydį).

Nors tokį susitarimą visos partijos yra sudariusios: kad su kiekvienu minimalios algos pakėlimu bus artėjama prie MMA ir NPD suvienodinimo. 

Todėl iš tikro tai bus ne tiek atlyginimo pakėlimas, kiek didesnis jūsų ir jūsų darbdavio apmokestinimas. Juk darbdavys bus priverstas didinti atlyginimą ir iš jūsų išskaičiuoti didesnį GPM.

Tokiais tempais didinant mokesčius valstybė tampa parazitinių dariniu, kuris reikalauja vis daugiau pinigų sau, motyvuodama tuo, kad ji yra geriausiai žinanti kaip tuos pinigus paskirstyti.

Įsisukus į mokesčių didinimo šėlsmą bus sunku sustoti, ir nematoma riba skirianti mokesčius nuo būtinųjų išlaidų reikalingų išlaikyti valstybę iki viską naikinančio mokestinio cunamio, yra labai trapi. Taip galima sugriauti ekonomiką, smulkų verslą ir sužlugdyti bet kokią žmonių iniciatyvą.

Keisčiausia yra ne tai, kad reikia mokėti vis daugiau, keisčiausia yra tai, kad pinigai paleidžiami vėjais ir visuomenei neatneša realios naudos. Vis didėjančios išlaidos švietimui ir sveikatos apsaugai tai geriausiai paliudija.

Trys mokesčių grupės: GPM, PVM ir per akcizus planuojama kitais metais surinkti žymiai daugiau. Tai tie mokesčiai, kurie labiausiai paliečia visus piliečius. Nuo vaiko iki pensininko,

nuo mokytojo iki Prezidento.
Finansų ministerija planuoja, kad kitais metais gyventojai sumokės beveik 150 mln. eurų arba 2,8 proc. daugiau PVM, nei jo planuojama surinkti šiais metais.

Šioje vietoje drįstu abejoti. Aš daug maisto perku pas smulkius gamintojus, kurie nėra PVM mokėtojai. Taip, kad atleiskite. Aš PVM nemokėsiu.

Antroje vietoje pagal dydį valstybės biudžeto pajamų eilutėje yra gyventojų pajamų mokestis (GPM). Įprastinis jo tarifas yra 20 proc. Grubiai skaičiuojant, nuo kiekvieno uždirbto euro gyventojai sumoka po 0,2 euro GPM pavidalu.

Finansų ministerija planuoja, kad visi gyventojai 2025 m. sumokės 545,4 mln. eurų arba 19,2 proc. daugiau GPM, negu iš jo planuojama surinkti šiais metais.

Šis mokestis jau didėja su MMA kėlimu, todėl tikėtina, kad GPM surinkimas didės.

Taip pat reikšmingą valstybės biudžeto pajamų dalį sudaro akcizai. Jie taikomi tokiems dalykams, kaip tabako gaminiai, alkoholiniai gėrimai, degalai ir kt. Na, čia dar „nearti dirvonai”. Nauji metai manau atneš naujų akcizų, gal net akcizą cukrui.

Planuojama, kad kitais metais visi gyventojai už visas akcizines prekes sumokės 321,4 mln. eurų arba 17,3 proc. daugiau akcizų, nei jų planuojama surinkti šiais metais.

Ratas apsisuko ir mes atsidūrėme vėl sovietinėje žmogaus sukuriamos vertės nusavinimo ir skirstymo vergovinėje sistemoje, kada veiklus, iniciatyvus ir norintis uždirbti žmogus bus apšauktas parazitu, spekuliantu, tarnaujančiu putinui, nes bandys visomis išgalėmis išvengti mokesčių, kurie žlugdys bet kokią jo veiklą.

Greitu laiku (o gal taip jau yra dabar) taps nebeįmanoma niekuo užsiimti, nes mokesčiai yra būtent tas veiksnys, kuris veiklą daro nerentabilia ir neapsimokančia. Nebent jūs slėpsite mokesčius ir taip bandysite sudurti galą su galu.

Turiu nuliūdinti tuos, kurie galvoja eiti į šešėlį ir taip išgyventi. Didėjant skaitmenizacijai nuslėpti net centą bus nebeįmanoma. Vadinasi teisus yra Maisto banko vadovas, kad Lietuvoje yra 460 000 vargšų, kuriems reikia pagalbos maistu. Jų greitai bus daugiau.

Ši informacija manęs nė kiek nenustebino. Žinau, kad mokesčių našta turės neišvengiamai didėti, nes už selfius prie Kalėdinės (-ių) eglutės (-ių), kuri (-ios) kainavo 300 000 eurų ir stadioną (-ų) už 150 000 000 eurų reikės susimokėti. Už viską reikės susimokėti mums.

362 eurai nuo kiekvieno žmogaus į metus. Tai 1 milijardas mokesčių per metus. Valdžios noras surinkti kaip galima daugiau yra vedantis prie šalies sąstingio.

Ir kam prireikė tiek pinigų? Gal švietimui? Gal sveikatos apsaugai? Gal vokiečių brigadai, kurią Lietuva už savo lėšas įsipareigojo sukurti? Tik įsiklausykite – Lietuva finansuoja

Vokietijos kariuomenės atkūrimą. Ne, ne tam. Pusė šios sumos bus skirta palūkanoms už paimtas paskolas kalėdinėms eglutėms, valdžios aparatui išlaikyti, viešiems darbams ir begalei sukurtų „šėryklėlių” iš kuriu pelnosi visa „imperatoriaus” svita.

Visa Lietuvos švietimo ir sveikatos apsaugos sistema yra aplipusi tokiomis „šėryklomis”. Kažkas gerai pelnosi iš Lietuvos griovimo darbų.

Rinkimai baigėsi, o balius tęsiasi…

Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder