Ministrai, merai, tarybos nariai, net Seimo nariai jau purto kišenes, grąžina išleistus pinigus. Ir vis tiek tikina, kad niekuo neprasikalto.
1400 eurų Vilniaus miesto savivaldybei grąžinęs Remigijus Šimašius prašo to nevadinti grąžinimu, nes, anot politiko, „grąžinti galima tik tai, kas paimta".
Beveik 14 000 eurų Kauno miesto savivaldybei grąžinusi finansų ministrė Gintarė Skaistė taip pat tikino, kad pinigus ėmė teisėtai.
Nesvarbu, kad už girtumą jai buvo atimtos teisės, o ji vis tiek deklaravo transporto išlaidas.
Kauno savivaldybės tarybos narys Paulius Lukševičius savivaldybei pervedė 21 000 eurų, Utenos rajono savivaldybėstarybos narė Eglė Zarankaitė grąžino beveik 20 000.
Net dabartiniai Seimo nariai suskubo skaidrintis: „laisvietis" Vytautas Mitalas, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės narys, grąžino 105 eurus, o naktimis už mokesčių mokėtojų pinigus po gėjų klubus važinėjęs Tomas Vytautas Raskevičius - 226 eurus.
Gali būti, kad visa tai tik iš išskaičiavimo.
Mat STT pradeda vieną ikiteisminį tyrimą po kito, bet pasirodo, kad baudžiamoji atsakomybė dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi turi būti pagrįsta finansiškai.
Tad pinigų grąžinimas gali sumažinti nuostolį, padarytą šalies biudžetui, ir „čekiukų" kolekcionieriai iš balos išlips sausi.
Negana to, nuo šiol gaus oficialius atlyginimus.
Kuo negali pasidžiaugti kai kurios degalinių operatorės, atsidūrusios skandalo dėmesio centre.
Šiandien jau aišku, kad Pagėgiuose degalinės darbuotoja, figūravusi čekiukų istorijoje, jau nebedirba.
Tikėtina, kad analogiškai nutiko ir kitose savivaldybėse.
Panašu, kad degalinių operatorės gali tapti visos šios istorijos iešmininkėmis.
Rašyti komentarą