"Man atrodo, kad daug daugiau sužinosime po V. Putino žlugimo, kai bus atversti dokumentai, kaip buvo su Trečiuoju reichu.
Bet, mano nuomone, V. Putino mintys, kad Ukrainos klausimą reikia spręsti radikaliai, jo galvoje prasidėjo daug anksčiau (nei 2014 m. - red.)", - sakė jis.
Jo nuomone, pirmasis Maidanas 2004 m. jau buvo signalas V. Putinui, kad negalima toleruoti valstybę, kurioje žmonės gali tokiu būdu keisti valdžią ir tai jo režimui gali turėti pasekmių.
G. Kasparovas įsitikinęs, kad Krymo aneksijos operacija buvo parengta iš anksto.
"2015 metais turėjo vykti rinkimai, kuriuos V. Janukovyčius greičiausiai būtų pralaimėjęs provakarietiškam kandidatui, tačiau būtų laimėjęs rinkimus rytiniuose, pietiniuose regionuose ir Kryme. Manau, kad čia būtų suveikęs planas atsiskirti nuo šių regionų.
Tačiau antrasis Maidanas sumaišė šias kortas.
Todėl V. Putinas nusprendė forsuoti įvykius.
Su Krymu viskas gerai pavyko - juk ten buvo Rusijos karinė bazė. Ir tuo metu Ukrainos valdžia nebuvo pasirengusi pasipriešinti Putinui", - sakė G. Kasparovas.
G. Kasparovas priminė, kad V. Putinas neslėpė savo plano likviduoti Ukrainos valstybę.
"Aštuonerius metus jis atvirai tam ruošėsi, galbūt tikėdamasis, kad Minsko susitarimų pagalba jam pavyks tai pasiekti be karo.
Tačiau kai tapo aišku, kad Zelenskio vyriausybė neketina pasiduoti ir atiduoti Putinui Ukrainos politikos kontrolės, jis nusprendė, kad atėjo laikas radikaliai išspręsti šį klausimą", - pridūrė jis.
Kaip pažymėjo G. Kasparovas, V. Putinas nuosekliai judėjo 2022 m. vasario mėn. link.
"Putino požiūriu, Vakarai buvo silpni. O bet kuris diktatorius, ypač mafijos diktatorius, reaguoja į silpnumą. Pamatęs jėgą, jis pradeda trauktis. Bet kai mato silpnumą, jis toliau spaudžia toliau", - sakė jis.
G. Kasparovas mano, kad V. Putinui pradėjo formuotis aiškus įsitikinimas, jog iš esmės jis gali viską.
"Ir, deja, reikia pasakyti, kad jis iš tikrųjų buvo teisus. Jei jam būtų pavykę, kaip jis planavo, užimti Kijevą per 3-4 dienas - būkime atviri, Vakarai nieko nebūtų padarę."
Po to iki 2022 m. balandžio pradžios Vakarai užėmė stebėtojo poziciją.
"Tačiau Ukraina atsilaikė. V. Zelenskis liko Kijeve, nepabėgo, kaip siūlė amerikiečiai.
Ir nuo tos akimirkos prasidėjo naujas atgalinis skaičiavimas.
Nes Putino planas žlugo.
Ir staiga paaiškėja, kad iš tikrųjų visos tos imperinės pinklės, ta "antroji pasaulio armija", visi tie tankai, raketos, lėktuvai - to iš tikrųjų nepakanka, kad būtų galima diktuoti valią tų, kurie nori kovoti", - sakė G. Kasparovas.
"Ir šiuo metu Vakarams nebėra jokios išeities - dar yra viešoji nuomonė, ji pradeda padėti nuo 2022 m. balandžio, pamažu, labai pamažu Vakarų administracinė ir karinė mašina pradeda atsipalaiduoti.
Nors net iki šiol matome, su kokiu girgždesiu visa tai vyksta.
Vakarai taip ir nepriėmė politinio sprendimo, kad vienintelė verta karo pabaiga yra visiška Ukrainos pergalė", - pridūrė G. Kasparovas.
Garis Kasparovas yra buvęs pasaulio čempionas ir vienas geriausių šachmatininkų istorijoje. Jis jau dešimtmečius yra Rusijos vyriausybės opozicijoje.
Prasidėjus dideliam karui jis kartu su bendraminčiais sukūrė Antikarinį komitetą ir Rusijos veiksmų komitetą, kurie vienijo užsienyje gyvenančius V. Putino oponentus.
Šaltinis: rbc.ua
Rašyti komentarą