Amber Heard atvejis iš tikrųjų yra puikus patriarchato veikimo pavyzdys

Šiomis dienomis beveik neįmanoma išvengti pranešimų apie Johnny Deppo ieškinį dėl šmeižto, kurį jis pateikė Amber Heard. Nuo tada, kai jis prasidėjo prieš tris savaites, apie jį rašoma visose naujienų ir socialinės žiniasklaidos platformose, - skelbia yourtango.com.

 

Ir, savaime suprantama, atrodo, kad kiekvienas turi savo nuomonę apie tai.

Daugelis Amber Heard vadina narciziška sociopate, turinčia pykčio kontrolės problemų. Aukso ieškančia k*** kerštinga b****. Kai kurie vis dar mano, kad Johnny Deppas yra žmonos skriaudikas, o Amber Heard šioje situacijoje yra tikroji auka.

Kai kurie nėra nei vienoje, nei kitoje tvoros pusėje.

Tačiau mane labiausiai glumina tai, kaip greitai šis romanas tapo akimirka, nukreipta prieš moteris, kurios kalba apie smurtą ir prievartą šeimoje. Ir apskritai prieš feminizmą.

Tačiau ar tikrai?

Nes jei visa ši situacija yra puikus pavyzdys, tai patriarchato - socialinės sistemos, kurią feminizmas stengiasi išardyti - veikimo principas.

Ir kokie klastingi gali būti jos būdai.

Mes tikėjome Amber, kaip ir visomis kitomis moterimis.

Kai 2016 m., iškart po skyrybų paraiškos pateikimo, Amber Heard pareiškė kaltinimus žodiniu ir fiziniu smurtu prieš Johnny Deppą, dauguma mūsų ja patikėjo.

Lygiai taip pat, kaip tikėjome visomis kitomis moterimis, kurios papasakojo savo istorijas kilus judėjimui #MeToo.

Nors Johnny Deppas neigė visus jam mestus kaltinimus, pora po to greitai išsprendė skyrybų klausimą. Jie net išleido bendrą pareiškimą, kuriame teigė, kad "mūsų santykiai buvo labai aistringi ir kartais nepastovūs, bet visada susiję meile".

Ir tai būtų buvęs paskutinis kartas, kai girdėjome apie jų "nepastovią" meilės istoriją, jei ne 2018 m. "The Washington Post" paskelbta Heard nuomonė apie seksualinį smurtą.

Ne, joje nebuvo minimas Johnny Deppas.

Vis dėlto akivaizdu, kad būtent apie jį daugiausia buvo kalbama šiame straipsnyje.

Būtent todėl jis tapo dabar vykstančio 50 mln. dolerių ieškinio dėl šmeižto pagrindu.

Tačiau tai ne pirmas jų rodeo.

2020 m. J. Deppas jau kreipėsi į teismą prieš laikraštį "The Sun" dėl antraštės, kurią jie parašė apie jį ir kurioje buvo žodis "žmonų mušėjas". Tiek jis, tiek Heard davė parodymus. Jie abu pateikė įrodymų. Tada Deppas pralaimėjo ir jam nebuvo leista pateikti apeliacijos.

Tačiau dabar aiškėja, kad kai kurie Amber Heard kaltinimai gali būti perdėti arba melagingi. Ir netgi gali būti, kaip tvirtino Johnny Deppas, kad jis taip pat patyrė prievartą iš savo buvusios žmonos rankų.

Ar gali būti, kad pora smurtavo vienas prieš kitą?

Galbūt.

Iš to, ką mačiau dabar ir per 2020 m. Londone vyksiantį teismo procesą, jie abu demonstruoja fizinės, žodinės ir emocinės prievartos vienas prieš kitą įrodymus. Taip, moterys taip pat gali būti manipuliatyvios, agresyvios ir piktnaudžiaujančios. Kaip ir vyrai.

Bet ar kada nors tvirtinome ką nors priešingo?

Piktnaudžiavimas neturi lyties - tiesa, bet dažniau taip ir būna.

Tęsiantis įnirtingai Johnny Deppo ir Amber Heard teisinei kovai, socialinėje žiniasklaidoje paplito grotažymė #AbuseHasNoGender. Jis paskatino diskusiją apie vyrų smurtą šeimoje.

Nors niekam neturėtų būti naujiena, kad smurtą gali patirti ir vyrai, iš tiesų tai iš esmės retai aptariama tema. Ir viena iš priežasčių yra ta, kad vyrai apie tai apskritai nelinkę kalbėti.

Arba jie ilgiau užtrunka apie tai kalbėti - Johnny Deppas tik dabar pradėjo minėti, kad patyrė prievartą.

Naujausi tyrimai iš tiesų rodo, kad pusė nukentėjusių vyrų niekam nepasako, kad yra smurto šeimoje aukos. Jie taip pat du su puse karto rečiau kam nors pasako nei nukentėjusios moterys.

Bet kodėl taip yra?

Na, mes vis dar gyvename patriarchalinėje visuomenėje, kuri palaiko išprievartavimo kultūros mitą, kad vyrai negali būti išnaudojami ar prievartaujami, o moterys negali būti smurtautojos.

Nes būtent vyrai yra fiziškai stipresni. Nes būtent vyrai yra agresyvesni. Nes "tikri vyrai" negali būti išprievartauti. Nes "tikri vyrai" vis tiek neverkšlena dėl savo jausmų, o jei verkšlena, neturėtų stebėtis, kad iš jų tyčiojamasi ir šaipomasi.

Archyvų nuotr.

Tačiau vyrai nėra iš prigimties smurtaujantys, prievartaujantys ir bejausmiai gyvūnai, o moterys nėra iš prigimties aukos.

Vis dėlto, nors apie visa tai kalbėti yra puiku, šioje diskusijoje #AbuseHasNoGender mane neramina tai, kad kai kurie žmonės dabar užsimena, jog moterys smurtauja prieš vyrus tokiu pat mastu, kaip ir vyrai prieš moteris. Arba net didesniais.

Bijau, kad statistiškai tai yra nesąmonė.

Vis dėlto tai nereiškia, kad kartu negalime pripažinti, jog smurto aukoms vyrams reikia geresnių išteklių. Ir kad moterims vidutiniškai kyla didesnė rizika būti nužudytoms, išprievartautoms ar patyrusios prievartą iš savo intymių partnerių vyrų rankų.

Vienas dalykas nepaneigia kito.

Ir nepamirškime, kad dėl patriarchalinių mitų, kuriais mus maitina praktiškai nuo pat gimimo, daugelis vyrų bijo pranešti apie prievartą, nes bijo, kad jais nepatikės, taip pat ir moterys. Tačiau dėl kitokių priežasčių nei vyrai.

Archyvų nuotr.

Tuo tarpu vyrai, kurie nuolat smurtauja prieš moteris, yra paverčiami memais

Nenuostabu, kad daugelis žmonių taip pat teigia, jog jei vaidmenys būtų pasikeitę ir Amber Heard būtų vyras, ji jau būtų uždaryta kalėjime.

Ar tikrai?

Prieš porą savaičių iš tikrųjų parašiau straipsnį apie tai, kad vyrai, ypač tie, kurie užima galios ir privilegijų pozicijas, retai kenčia nuo savo netinkamo elgesio su moterimis pasekmių. Jie beveik visada iš karto apginami.

Ir dažnai būtent aukoms tenka trumpoji našta, o jų skriaudėjai gali ramiai gyventi toliau. Net kai jie pripažįstami kaltais. Pavyzdžiui, Louis C.K. Donaldas Trumpas. Romanas Polanskis. Woody Allenas. Princas Andrew. Ir taip toliau.

Taigi, ne - jei vaidmenys būtų apsikeitę vietomis, labai abejoju, kad Amber Heard jau būtų patraukta baudžiamojon atsakomybėn. Jei ką, jei aktorė būtų vyras, ji nebūtų taip šmeižiama visame internete, kaip dabar.

Nes nors žmonės, kuriems anksčiau tikriausiai niekada nerūpėjo smurto artimoje aplinkoje aukos, jau vadina ją visais vardais, jie nestokoja tokios pat energijos vyrams, kurie ne kartą buvo pripažinti kaltais dėl smurto prieš moteris.

Naujausias to pavyzdys - Ezra Milleris, amerikiečių aktorius, geriausiai žinomas dėl savo vaidmens filme "Mums reikia pasikalbėti apie Keviną".

Jis ką tik buvo suimtas - jau antrą kartą per dvi savaites - už tai, kad metė kėdę į moterį. Be to, jis yra nemažai jų užpuolęs ir persekiojęs.

Ir ką jis už tai gauna iš interneto minios?

Na, jis tampa memu.

Ne, aš nejuokauju. Nors norėčiau, kad taip būtų.

Tačiau tai neturėtų nieko stebinti.

Nes kultūriškai smurtas prieš moteris laikomas beveik turtingų ir garsių Holivudo vyrų gyvenimo būdo dalimi. Žinoma, kartu su narkotikais ir pašėlusiais vakarėliais. Tai normalu. Ir praktiškai šlovinama.

Tačiau kai viena garsi moteris smurtauja prieš vyrą, net ir tariamai, tai jau visai kita istorija.

Ir tai turi daug žalingesnių pasekmių visoms moterims nei daugelio smurtaujančių vyrų veiksmai likusiai vyrų populiacijai.

Aš ir toliau tikėsiu moterimis - ir jūs taip pat turėtumėte tikėti.

Atrodo, kad užtenka vienos moters, kuri gali meluoti arba perdėti apie patirtą prievartą, kad visą feministinį judėjimą pavadintų pilnu š**. Teigti, kad visos moterys, kurios pateikia kaltinimus dėl buitinio ir seksualinio smurto prieš vyrus, yra melagės ir aukso ieškotojos.

Tačiau nė vieno vyro, kuris yra smurtautojas, prievartautojas ir pedofilas, matyt, nepakanka, kad visus vyrus būtų galima vadinti potencialia grėsme.

Teisė.

Tai puikus pavyzdys, kaip veikia patriarchatas ir kokie klastingi yra jo įdiegimo į mūsų visuomenės struktūras būdai.

Viena vertus, tai reiškia, kad vyrai yra "agresyvi" ir "smurtaujanti" lytis. Tačiau, kita vertus, ji saugo juos nuo jų veiksmų pasekmių ir kaltę perkelia jų nevaldomai "vyriškai prigimčiai" arba pačioms aukoms, tuo pat metu darydama priešingai, kai kalbama apie smurtautojas moteris.

Patriarchatas iš esmės yra tada, kai vyrai, darantys tokius pačius ir dar blogesnius dalykus, kaip tariamai padarė Amber Heard, paverčiami juokingais memais, užuot buvę vaizduojami kaip didžiausi k***ai.

Archyvų nuotr.

Taigi, ne - šis atvejis nėra tas momentas. Ji neturėtų būti naudojama siekiant nuvertinti ar nutildyti moteris, išgyvenusias dėl smurto šeimoje ar seksualinės prievartos. Arba feministėms, kurios kalba apie tai, koks vis dar paplitęs vyrų smurtas prieš moteris.

Ir tai neturėtų būti priežastis, dėl kurios turime nustoti tikėti moterimis.

Nes tikėti smurtą teigiančiomis moterimis nereiškia smerkti kaltinamąjį vyrą.

Pirmiausia tai reiškia pasipriešinti plačiai paplitusiai prielaidai, kad moterys, kurios pateikia kaltinimus, meluoja, perdeda arba nusipelno blogo elgesio su jomis. Nes jos pačios to prašė. Nes jos nori keršto. Nes jos tiesiog isterikuoja.

Ir taip, melagingų kaltinimų tikrai būna. Tačiau jie neįtikėtinai reti.

Nepamirškime to.

Galiu lažintis, kad nuo šiol kaskart, kai moteris bandys patraukti atsakomybėn smurtautoją, atsiras kas nors, kas sakys: "Bet pažiūrėkite, ką padarė Amber Heard".

Tačiau tai" neištrins tikrovės, kurią mes, moterys, vis dar patiriame beveik kiekvieną dieną.

Ir tai taip pat neturėtų mus sulaikyti nuo kalbėjimo apie tai.

Žinau, kad manęs tai tikrai nesustabdys.

Archyvų nuotr.

Katie JgIn, yourtango.com

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder