Patvirtino antrojo KU bendrabučio projektą
Naujų mokslo metų išvakarėse universiteto bendruomenė sulaukė džiugių žinių: antrojo bendrabučio projektas patvirtintas, statybą leidžiantis dokumentas (SLD) gautas, dar šiais metais planuojama pradėti ir statybas.
Universitetas užima erdvią teritoriją šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje, H. Manto g. 84. Akademiniame miestelyje yra Jūros tyrimų institutas, KU verslo inkubatorius, auditorijų kompleksas „Aula Magna“.
Teritorijoje galioja „Žemės sklypo H. Manto g. 84, Klaipėdoje“detalusis planas.kuriuo, numatytas naujas sporto centras, laboratorijų kompleksas, krepšinio ir lauko teniso aikštelės, karilionas ir kt.
2016 m. gegužę buvo atidarytas ir pirmasis bendrabutis – trijų aukštų, 170 vietų, A energinės klasės.
2021 m. įpusėjus buvo paskelbtas antrojo bendrabučio projekto konkursas.
Jį laimėjo visuomeninės paskirties ir kultūros paveldo objektų projektų srityje besispecializuojančios ir statinius pagal individualius klientų poreikius bei pageidavimus projektuojančios įmonės MASPRO specialistų pasiūlytas projektas. Jo vadovas – Aurimas Dališanskis, architektė – Luknė Barčaitė.
Šią vasarą projektas buvo patvirtintas ir išduotas SLD. Kai tik bus baigtas rangovo konkursas, o tai turėtų įvykti artimiausiu metu, prasidės ir statybos.
Užsakovas pateikė ypatingų reikalavimų
„Universiteto akademinis miestelis yra Klaipėdos miesto istorinės dalies – Naujamiesčio vizualiniame pozonyje, todėl naujojo bendrabučio pastato architektūrinė išraiška derinta prie aplinkinių statinių.
Projektuojant reikėjo atsižvelgti būtent į istorinius aspektus, į Kultūros paveldo departamento saugomas vertybes“, – sako architektė L. Barčaitė.
Pasak architektės, naujojo bendrabučio pastatas, be abejo, dera prie jau pastatyto bendrabučio ir kitų akademinio miestelio pastatų, vis dėlto svarbiausia buvo jį suderinti su miestelio teritorijoje esančiu valstybės saugomu 20 a. pradžios Prūsijos kariuomenės kareivinių statinių kompleksu, restauruotu ir pritaikytu akademinėms reikmėms.
Be to, projektuojant naująjį pastatą vadovautasi 2010 m. projektavimo įmonės UAB „Archbalt“ parengtu detaliuoju planu. Kaip jame ir nurodyta, naujasis pastatas yra simetriškas, trijų korpusų.
Šoniniai korpusai – po 3 aukštus, centrinis – 4 aukštų. Išlaikytas nurodytas užstatymo plotas.
Fasado apdailai naudotos ne įprastinės klinkerio plytelės, o raudonos ir baltos klinkerio plytos.
„Klinkerio plytos labiau nei plytelės dera toje istorinėje aplinkoje“, – paaiškina L. Barčaitė.
Naujasis bendrabutis bus A++ energinės klasės, tad reikėjo sudaryti galimybę ant stogo įrengti fotovoltinių modulių.
Stogui pasirinkta ilgaamžė, tvirta bituminė danga su modernia hidroizoliacija.
Pagrindinė rekreacinė erdvė prie naujojo pastato taip pat projektuota atsižvelgiant į detalųjį planą.
Ji orientuota į aikštės pusę, naujasis pastatas yra jos akcentas. Teritorija prieinama visiems, numatyta nuolydžių, kad būtų patogu judėti neįgaliųjų vežimėliais.
Bendrabutyje – patalpos ir dėstytojams, ir studentams
Beveik keturių tūkst. kv. m ploto pastate bus iš viso 141 kambarys.
Pirmajame aukšte suprojektuota 12 laikinai dėstyti atvykstantiems dėstytojams skirtų studijos tipo šeimyninių kambarių.
Sudarydamas patogias apgyvendinimo sąlygas, KU tikisi pritraukti aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš kitų mokslo įstaigų.
Taip pat šiame aukšte bus keletas kambarių studentams, iš viso 20 vietų, ir visai universiteto bendruomenei skirta sporto salė.
Antrajame–ketvirtajame aukštuose numatytos dar 174 vietos studentams.
Visi studentams skirti kambariai – vienviečiai arba dviviečiai. Jie sugrupuoti blokais, kiekviename bloke įrengtas atskiras sanitarinis mazgas, kuriuo reikės dalytis daugiausia trims žmonėms.
Septyni kambariai pritaikyti žmonėms su negalia, iš jų du – žmonėms su judėjimo negalia. Neįgaliesiems pritaikyta visa bendra pastato erdvė, bus ir liftas.
Pasirūpinta ir natūraliu apšvietimu – bendrabučio langai suprojektuoti beveik per visą patalpos aukštį. Dalis lango yra kaip balkono atitvaras, o likusi dalis varstoma abiem kryptimis – ir horizontaliai, ir vertikaliai.
Naujasis pastatas atitinka Lietuvoje tokiems statiniams privalomą akustinio komforto klasę C.
Užsakovas reikalavo kambariuose užtikrinti didesnį akustinį komfortą, todėl projekte numatyta papildomų akustinių sprendinių triukšmui ir aidui patalpose riboti.
Pavyzdžiui, garsą kambariuose „užrakina“ sieninės pertvaros iš gipso kartono plokščių su storesniu akmens vatos sluoksniu (garso izoliavimo rodiklis 55 dB).
Su užsakovu derintos ir pagrindinės vidaus apdailos medžiagos. Patalpose vyrauja neutralios spalvos, pavyzdžiui, kambarių sienoms išrinkta šilto atspalvio balta spalva.
Dalį sanitarinių mazgų ir virtuvės sienų numatyta padengti keraminėmis plytelėmis. Visose patalpose, taip pat sanitariniuose mazguose, bus drėgmei atspari PVC grindų danga. Sporto salėje numatyta speciali sporto patalpoms skirta guminė grindų danga.
Užsakovai iš karto pateikė aiškią ir tikslią užduotį, projektavimą ribojo ir detalusis planas, tačiau projektavimas, pasak L. Barčaitės, vyko sklandžiai ir be didelių sunkumų.
Architektė tikisi, kad ir statybos vyks taip pat sklandžiai, ir netrukus studentai bei atvykstantys dėstytojai galės džiaugtis nauju moderniu bendrabučiu, kuriame sudarytos visos sąlygos produktyviai rengtis paskaitoms ir patogiai ilsėtis.
Rašyti komentarą