Trijų eurų skola moteriai sujaukė gyvenimą

Trijų eurų skola moteriai sujaukė gyvenimą

57- erių Alicija (pavardė redakcijai žinoma – aut.past.), vos sužinojusi, kad yra skolinga Valstybinei mokesčių inspkecijai (VMI), iš karto suskubo skolą padengti. „Niekas nenori problemų su šia įstaiga“, – tikino moteris.

Vis dėlto, problemų ji neišvengė – padengusi turėtą 3,72 eurų skolą moteris buvo rami – tačiau tik tol, kol į vilnietės darbovietę ir namus nepradėjo belstis antstoliai, jau reikalaudami 40-ies eurų.

Ir viskas tik dėl to, kad moteris laiku negavo VMI laiško, informuojančio apie susidariusią skolą.

Problemos dėl antstolių

„Spalį gavusi VMI laišką iš karto nuėjau ir sumokėjau 7,80 euro, nes pirmasis VMI laiškas, kaip supratau, buvo rugpjūčio mėnesį – nežinojau, nes to laiško negavau.

Ramiai sėdžiu, o gruodžio mėnesį iš antstolio gaunu laišką, kad jau esu skolinga virš 40-ies eurų. Bandau aiškintis, kodėl. Antstolis man sako, kad VMI juos turi informuoti, kad nėra skolos“, – kalbėjo Alicija.

Tačiau antstoliai moterį atakuoja toliau: sukėlė nemalonumų naujojoje moters darbovietėje, kelia nerimą ligotai Alicijos mamai, kuri, Alicijai lankant gimines užsienyje, gavo antstolio laiškus.

„Mano mama yra ligota, jai jau 75-eri. Ji skambina man ir nervinasi, nes sausį gavome dar vieną laišką jau iš kitos antstolių bendrovės. Jau šitiems turiu sumokėti 40 eurų. Nesuprantu – ar abiems antstoliams po 40 eurų, ar tik vienam? Ir už ką?“, – nevilties neslėpė Alicija.

Naujieji antstoliai vilnietei aiškina, kad reikalaujamą 40-ies eurų sumą ji vis tiek turės sumokėti, nes tai – teismo išlaidos.

Bėdos dėl pinigų

Alicijos teigimu, dabartinė sistema yra ypač žiauri sunkiau besiverčiantiems žmonėms.

„Dažnas žmogus turi skolų, toks yra gyvenimas. Anksčiau dėl to irgi patyriau nemalonumų.

Rugpjūtį kaip tik neturėjau darbo, man buvo priskirta pašalpa – 126 eurai. Ir tuoj pat – nespėjo bankas gauti pinigų, kai ši suma dėl skolos buvo nuskaičiuota. Nuskaičiavo iki nulio. Nors yra žinoma, kad turi būti palikta apie 100 eurų žmogui pragyventi.

Jeigu ne invalidė motina, kuri gauna invalidumo išmoką, būčiau neturėjusi, už ką duonos nusipirkti“, – guodėsi Alicija.

Moteris pasakojo tuo metu išgyvenusi itin sunkų etapą – 57-erių metų moteriai buvo tikras iššūkis rasti darbą, nors visur jo ieškojo.

„Dabar truputį pagerėjo mano situacija. Bet vis tiek nesuprantu, kodėl už pavėluotai sumokėtą trijų eurų skolą priskaičiuoja 40 eurų? Turėtų būti koks įstatymas, kuris ribotų tokį žmonių reketą“, – svarstė vilnietė.

Antstolio darbo išlaidos

VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova teigė, kad pasitaiko atvejų, kai skolą gyventojas sumoka, tačiau vėluoja tiek, kad pareiga išieškoti skolą jau yra perduota antstoliui. Tokiu atveju mokesčių administratorius apie sumokėtą skolą praneša antstoliui ir išieškojimo veiksmus atšaukia, tačiau antstolis turi teisę reikalauti padengti jo darbo išlaidas, kurias turi padengti skolininkas.

„Tokiais atvejais, kai gyventojui teismas paskiria atlyginti bylinėjimosi išlaidas valstybės naudai gyventojas jas turi sumokėti iš karto, nelaukdamas raginimų iš VMI.

Kai teismas laiku negauna apmokėjimo, jis informuoja mokesčių administratorių, o pastarasis primena apie jų turimas skolas – siunčia gyventojui pranešimus apie būtinybę sumokėti įsiskolinimą.

Pažymime, kad VMI visada pirmiausia informuoja mokesčių mokėtoją apie būtinybę sumokėti skolą. Pirmiausiai siunčiami elektoriniai pranešimai, o jei gyventojas jų neperskaito – tuomet ir klasikiniu paštu. VMI gyventojus informuoja savo iniciatyva, kadangi teisės aktai neįpareigoja prieš pradedant vykdyti išieškojimo procedūrą mokėtoją informuoti apie nesumokėtas teismų priskirtas atlyginti sumas.

Įprasta, kad vėluojantys sumokėti skolą gyventojai, gavę VMI pranešimą, ją nedelsdami apmoka. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai gyventojas ir toliau neskuba sumokėti įsiskolinimo. Tuomet VMI yra įpareigota skolos išieškojimą perduoti antstoliams“, – paaiškino I.Gavrilova.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder