Sulaukus 75 metų nuobodžiauti nėra kada

Sulaukus 75 metų nuobodžiauti nėra kada

Šiandien Klaipėdos miesto garbės pilietis Valentinas Greičiūnas švenčia 75 metų sukaktį. Jau beveik penkerius metus jis nebedirba apmokamo darbo ir juokauja, kad yra išėjęs neterminuotų atostogų. Užtat visuomeninių pareigų dar turi apsčiai, ir ne tik sporto srityje.

"Man didelė gyvenimo dovana, kad sulaukiau 75-erių. Būtų neteisybė, jeigu sakyčiau, kad labai gerai jaučiuosi, organizmas duoda apie save žinoti. O šiaip tai viskas normalu", - sako inžinierius, Lietuvos sporto ir politikos veikėjas.

Dovana - kelionė į Afriką

Paprašytas pasidalinti receptu, kaip iki tokio amžiaus išlikti žvaliam ir veikliam, sakė: "Įprasta mano dienotvarkė: keliuosi anksti, darau mankštą apie pusę valandos. Ne, į krepšį jau nepamėtau. Pasigražinu vis, kad damoms, ir savoms, ir kitoms, neatrodyčiau jau labai netikęs. Paskui pusryčiai, spauda. Dabar kaip tik skaičiau "Vakarų ekspresą".

Kažkaip ypatingai paminėti jubiliejaus jis neketina, švęs labai ramiai. Vakar laukė iš Afrikos į svečius atskrendančios dukros. Jos vyras diplomatas, tad ji dabar gyvena šiame žemyne. Juo labiau kad savotišką dovaną V. Greičiūnas jau gavo - prieš mėnesį su žmona Irena lankėsi Afrikoje.

"Kelionė buvo labai įdomi. Aplankėme ir Botsvaną, ir Pietų Afriką. Pabuvom keturiuose safariuose, pamatėm praktiškai visus gyvūnus, kurie tik yra Afrikoje. Mūsų gidai buvo dukra ir žentas. Labai įdomu, kai už kelių metrų - ir dramblys, ir liūtas, jau nekalbu apie leopardus, geopardus, raganosius, begemotus, krokodilus, vandens paukščius. Kartą gyvenime reikia pamatyti tokią natūralią gamtą. Tai buvo savotiška dovana man. Šį kartą sukakties proga pramogavau tokiu būdu", - kalbėjo jubiliatas.

Klaipėdoje V. Greičiūnas gyvena jau 68 metus. Uostamiesčio savivaldybėje išdirbo 24 metus, iš jų 22 - sovietų laikais, buvo Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas. Dvejus metus nepriklausomoje Lietuvoje ėjo mero pavaduotojo pareigas. Per tą laikotarpį, pasak jo, Klaipėda padidėjo dvigubai visomis prasmėmis - ir gyventojų skaičiumi, ir statybų intensyvumu.

"Aš palyginti jaunas pradėjau dirbti, būdamas 20 metų. Atidirbau 50 metų, pamaniau, gana, reikia užleisti vietą jaunesniems, ir nusprendžiau daugiau nebedalyvauti jokioje darbinėje veikloje", - prisipažino ponas Valentinas.

Tebesidomi uostu

V. Greičiūnas buvo vienas pirmųjų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovų. Paklaustas, ar dar domisi uosto veikla, atsakė: "Žinoma, domiuosi, negaliu nuo jo atitrūkti."

Jis mano, kad uostas iš principo dabar eina teisinga kryptimi.

"Siekdami išlaikyti konkurencingumą, giliname ir įplauką, ir akvatoriją, statome naujas krantines, kurios galėtų priimti didesnio tonažo laivus. Visada sakau ir kartoju, kad Klaipėdos uostas yra tarsi ant tako, tad jam visada reikia būti pasiruošusiam priimti bet kokią pasiūlą, jeigu atsiranda krovinys. Todėl reikia šiek tiek didesnės rizikos gerinant infrastruktūrą, o ne aiškinti krovinio siuntėjams, kad palauktų. Versle nelaukiama, versle ieškoma kitos vietos dabar. Todėl rizika gali būti padidinta trečdaliu galvojant, kad turint gerą krantinę atsiras ir krovinys. Jeigu uostas vystysis, iš to bus naudos ir miestui, ir valstybei", - sako pokalbininkas.

Jis ir toliau laikosi nuomonės, kad Melnragėje turėtų būti statomas išorinis uostas.

"Šiaip ar taip, toje vietoje yra sukurta pakankama kita infrastruktūra, pridurti prie to, kas jau sukurta, lengviau nei iš viso naujoje vietoje pradėti, tai atsieitų 2-3 kartus brangiau", - argumentuoja V. Greičiūnas.

Švęs "Neptūno" 50-metį

"Žinoma, visuomeninėje veikloje aš dar dalyvauju: ir asociacijos "Baltijos slėnis" veikloje, ir sporte, domiuosi krepšiniu, ir su socdemais dar bendrauju, bet jau šiek tiek stebiu juos iš šalies. Esu susisiekimo ministro visuomeninis patarėjas. Taip tas laikas sukasi, ir nuobodžiauti nėra kada", - sako jubiliatas.

Šį rudenį bus minimas krepšinio klubo "Neptūnas" 50 metų jubiliejus. Tais laikais, kai V. Greičiūnas dar aktyviai sportavo, Klaipėdos vyrų krepšinio komanda pavadinimą kaitaliodavo vos ne kas pusmetį.

"Buvo ir "Maistas", ir "Jūreivystės mokykla", ir "Švietimo darbuotojai", ir dar kažkoks pavadinimas buvo. Žmonės jau nesusigaudė, kokia čia komanda. Tada 1964 metais mūsų iniciatyvinė grupelė pasiūlė pasivadinti gražiu jūriniu pavadinimu "Neptūnas". Manėme, tai neutralus pavadinimas, tad jis tiks visiems, kas globos komandą - ar savivaldybė, ar įmonė, ar dar kas nors", - pasakojo V. Greičiūnas.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder