"Skambanti banga" užsiaugino savo klausytojus

"Skambanti banga" užsiaugino savo klausytojus

"Prisilietę prie muzikos, vaikai tampa šiltesni ir geresni", - sako V. Petrauskienė

 

Tarptautinis festivalis "Skambanti banga" kitą savaitę per Klaipėdą nusiris jau aštuntąjį kartą.

"Mieste yra nemažai muzikos mokymo įstaigų, bet vaikai tik savo mokyklose muzikuoja, tad norėjosi juos parodyti visuomenei", - sakė Muzikos centro vadybininkė ir festivalio meno vadovė Vita Petrauskienė, jau septintus metus kuruojanti šį renginį.

"Skambanti banga" skirta vaikams nuo 5 iki 18 metų, festivalį rengia Muzikos centras, o finansuoja Savivaldybė. Į "Skambančią bangą" patekti nėra paprasta, kiekvienoje mokykloje vyksta atrankiniai turai.

Šiam festivaliui yra ruošiamasi ištisus metus - vos pasibaigus ankstesniam.

Tikriausiai todėl jis pasižymi aukštu lygiu.

Festivalio "Skambanti banga" koncertai vyks Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje, o baigiamasis renginys - Žvejų rūmuose. "Toks akademinės muzikos festivalis, skirtas vaikams, yra vienintelis Klaipėdoje.

Pačiose mokyklose vyksta nemažai koncertų, tačiau aš pasigendu kokybės. Tegul nepyksta pedagogai, tačiau tokių dalykų negalima toleruoti, pavyzdžiui, laiku nepradėti koncerto. Visur turi būti kokybė ir estetika", - sakė V. Petrauskienė.

Kuo skirsis šis festivalis nuo ankstesniųjų?

Skirtumas yra didžiulis. Aš visada festivalį lyginu su vaiku. Pirmasis buvo trapus, netvirtai stovėjo ant kojų, o dabar jis yra subrendęs, turi aiškią struktūrą.

Šiemetinis festivalis bus trumpas: vyks tik keturi koncertai. Nors dalyvių laukiame kaip paprastai - apie 300. Šiemet bus brandžiausias festivalis, nes buvo griežtokos taisyklės.

Pirmasis koncertas bus žaismingas, antrasis parodys vaikų sceninę ištvermę ir brandą. Tai koncertas "Mažieji rečitaliai". Atrankos parodė, kad yra atlikėjų, kurie gali įveikti, pavyzdžiui, visą Haidno sonatą.

Trečiasis koncertas - svečių. Jame dalyvauja Vilniaus nacionalinės K. M. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai ir Kauno J. Naujalio atlikėjai.

Į antrąją šio koncerto dalį mes pakvietėme svečius iš Vokietijos. Iš užsienio stengiamės kviesti netradicinius atlikėjus. Šiemet iš Vokietijos K. Orfo mokyklos atvyksta didelis būrys atlikėjų, kurie groja specialiais Orfo mušamaisiais instrumentais.

Pavyzdžiui, tokio instrumento - marimbofono - net nėra Lietuvoje, tad instrumentus jie turės atsivežti iš Vokietijos. Jų muzika - džiazo, folkloro aranžuotės, jų pačių kūryba. Šis teatralizuotas pasirodymas, manau, labai tiks po rimto svečių iš Vilniaus ir Kauno koncerto.

Na, o baigiamasis koncertas sutampa su Kovo 11-osios data. Tai vienintelis nemokamas koncertas Žvejų rūmuose. Jame bus labai didelis muzikos spektras - nuo baroko iki džiazo. Koncertas turėtų patikti ir jaunam, ir senam.

Kokie klausytojai ateina į "Skambančio bangos" koncertus?

Akademinė muzika nėra masinė, ir mes to nesiekiam. Per metus mes "užsiauginome" klausytoją. Varu varytų klausytojų mums nereikia. Į koncertus turi ateiti tie, kas nori klausyti, o klausyti tikrai yra ką...

Kas žada nustebinti šiųmetiniame festivalyje?

Šiemet labai nustebino E. Balsio menų gimnazijos kamerinis orkestras. Jis atliko didžiulį darbą ir parengė Vivaldžio "Metų laikus". Tai labai rimtas kūrinys. Auga labai graži karta - pamaina Klaipėdos kameriniam orkestrui.

Festivalyje taip pat bus gausu B. Dvariono kūrinių. Ir neatsitiktinai - šiemet minima jubiliejinė data. Buvo suplanuotas ir lietuvių muzikos koncertas.

Tačiau man labai gaila, kad mokytojai neieško šiuolaikinės muzikos autorių. Dažnai jie mano, kad jei lietuviška muzika, tai ji būtinai turi būti skambėjusi.

Mane tai kelia rūpestį - juk yra jaunų autorių, juk galima prisiliesti ir prie šiuolaikinės muzikos. Dėl to gal ir gimė šiemet tokia griežta nuostata - negalės skambėti anksčiau festivalyje groti kūriniai.

Ar turite būsimų festivalių viziją?

Artėja festivalio dešimtmetis... Visos svajonės ir vizijos yra susijusios su nauja koncertų sale Klaipėdoje, kurią dabar remontuoja.

Tai vizijos, kurių galbūt nemato kiti, bet kurios yra svarbios jaunam muzikantui. Mes to siekiam ir festivalyje - kultūros, estetikos... Kad tie pirmieji muzikantų žingsniai nebūtų bet kokie. Visos viltys įeiti į tarptautinius vandenis, į rimtą projektą, yra susijusios su šia nauja koncertų sale.

Iš vaikų muzikos mokyklų mažai kas tęsia muziko kelią. Norime uždegti vaikus, kad jie mokytųsi muzikos. Vaikas, baigęs muzikos mokyklą, yra kitoks. Tegul jis bus verslininkas ar bankininkas, bet jis - kitokia asmenybė. Festivalis skatina vaikus mokytis muzikos ir pajusti, koks yra jausmas, kai tau ploja trys šimtai ar tūkstantis žmonių.

Rima ČELIAUSKAITĖ

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder