Sean Connery gyvenimo filosofija

Sean Connery gyvenimo filosofija

NENORĖČIAU netekti to, ką užgyvenau, bet jeigu rytoj atsidursiu mažyčiame bute - studijoje, man tai nebus tragedija. Aš neturiu brangiai kainuojančių įpročių.

MANO atmintis puiki, tik su skaičiais kebliau. Neprisimenu, kuriais metais vedžiau, kurią dieną gimė mano žmona ir aš pats.

RAŠYDAMAS autobiografinę knygą daugiausiai apie save sužinojau aš pats. Pavyzdžiui, niekada nenutuokiau, kad mano nesibaigiančių įsimylėjimų priežastis gali būti paprastas faktas, jog mano mama, kai buvau mažas, niekada manęs neglaudė ir neėmė ant rankų.

Meilužės jį kaltina beširdiškumu (jis jomis ciniškai naudodavosi ir negailestingai palikdavo), pirmoji žmona aktorė Diane Cilento (nuotraukoje), su kuria pragyveno 11 metų, - smurtavimu ir tuo, kad atsakė savo vienturčiam sūnui palikimą.  Daugelis kitų žmonių - godumu ir chamizmu.  Jis su visais bylinėjasi - su prodiuseriais, finansų patarėjais, netgi kaimynais...

MŪSŲ namų sienas puošia mano ir mano žmonos motinų portretai. Mano mama atrodo griežtesnė, jos - širdingesnė. Tai daug ką paaiškina.

BONDO vaidmuo man primena šaldytą pusfabrikatį mėsos skyriuje. Tarsi būtų smokingas, pakabintas ant pakabos, 007 agentas neturi sielos. Ugnies nėra, suprantate?

Connery buvo idealus 7 dešimtmečio Džeimsas Bondas

NORS mano ir Micheline biografijos visiškai skirtingos, mes priklausome skirtingoms kultūroms, - esame labai panašūs. Susipažinome golfo turnyre. Ji laimėjo moterų čempionatą, aš - vyrų. Tada supratau, kad ji - mano likimas.

Connery žmona Micheline - profesionali dailininkė. Jiedu susipažino 1970-iaisiais, susituokė po penkerių metų. Visus tuos metus ši moteris buvo vyro šešėlyje. Dažniausiai ji tapo Seano portretus.

ŽAVIUOSI savo žmona, ji už mane kur kas protingesnė. Sakau jai: tu talentinga dailininkė ir gali prekiauti savo paveikslais, bet jai nusispjaut, nes ji užsispyrusi kaip asilas ir viską daro savaip. Kartais mane tai erzina, bet turiu pripažinti, kad būtent šis jos bruožas man patinka labiausiai. Ji kupina gyvenimo, juoko; kur aš matau problemą - ji mato sprendimą.

UŽSIDIRBAU pakankamai pinigų, kad galėčiau daryti, ką noriu. Skaitau, žaidžiu golfą, plaukioju baseine, grožiuosi saulėtekiu. Ko dar galima norėti?

JEIGU plaukai ima kristi dar jaunystėje, tai amžiaus problemos pergyvenamos lengviau. Juolab kad mano herojai visada būdavo vyresni už mane: aš net vaidinau Harrisono Fordo ir Dustino Hoffmano tėvą.

Connery tarnavo karinėse jūrų pajėgose, dirbo angliakasiu, suvirintoju, gelbėtoju baseine... Vakarais sportavo - užsiėmė kultūrizmu. 23 metų dalyvavo konkurse "Misteris Visata" Londone ir laimėjo 3 vietą.

NETIKIU likimu. Aš pradėjau nuo tokio dugno, kad kilti buvo galima tik į viršų. Mes gyvenome Edinburge baisiame skurde. Pradėjau dirbti nuo 12 metų, 13-os mečiau mokyklą. Dirbau suvirintoju, poliravau karstus. Pozavau nuogas Edinburgo menų koledže. Paskui mokiausi pats, ir tikriausiai iki šiol jaučiuosi kaip berniukas, kai bendrauju su intelektualais.

NIEKADA nesivaikiau apdovanojimų, bet tegu jie lieka kaip prisiminimas, kai manęs neliks. Aš pradėjau be jokio išsilavinimo. Kad ir koks palankus man buvo likimas, niekada nepamirštu, kur mano šaknys, ir tai mano jėga.

NEGALIMA užmiršti savo praeities. Iš jos kilo ši diena. Mano šeima pinigų neturėjo, todėl aš gerbiu materialinę gerovę.

Buvęs Džeimsas Bondas jau seniai užtrenkė duris žurnalistams. Jokių interviu. Netgi paparacams jis nepasiekiamas. Prieš porą metų aktorius išleido memuarų knygą "Being A Scot" ("Būti škotu"), kurioje daugiau pasakoja apie Škotiją nei apie save.
 
 
BŪTI turtingam, aišku, malonu. Tik dideli pinigai daro žmogų iš tikro laisvą. Aš imu revanšą iš likimo ne tik už save, bet ir už visą savo šeimą. Pirmiausiai - už tėvą. Jis buvo tipiškas škotas iš gūdumos. Keletą metų pasimokęs, metė mokyklą ir nuėjo dirbti. Mūsų šeima buvo skurdi. Tėvas gėrė ir dažnai mane mušė. Ir teisingai darė, antraip nieko gero iš manęs nebūtų išėję... Nėra nieko žalingesnio vaikams nei tėvai vištos. Ypač tėčiai.
 
 
 
VAIKAI patys turi daryti karjerą ir išmokti užsidirbti. Kai tik atžala sulaukia pilnametystės, tėvai turi liautis juos finansavę. Tai reikalinga pačių vaikų labui! 
Jason Connery, Seano sūnus.
 
MICHELINE, mano prancūzė žmona, - man artimiausias žmogus. Tik ji vienintelė žemėje sugeba mane iškęsti. Ji turi neįsivaizduojamą valią ir velnišką gudrumą. Nuo 1930 metų mes kartu. Micheline man tapo psichotropine priemone, be kurios aplinkinis pasaulis man atrodytų tamsus.
 
MICHELINE paaukojo man gyvenimą. Ji apsigimusi diplomatė. Jos santykiai su mano sūnumi Jasonu geresni negu mano paties.  Įsitikinęs, kad Micheline netgi duoda jam pinigų slapčia nuo manęs.
 
NIEKAIP negaliu atsikratyti skurdžiaus sindromo. Aš visada išjungiu šviesą, jeigu išeinu iš kambario bent minutei. Taupau kiekvieną pensą. Tai tarsi manija. Dėl jos netgi prarandu draugus.
 
 
JOKIOS filosofijos čia nėra. Tai gyvenimas, patirtis. Iš tikrųjų viskas paprasta: vyrai turi savo pasauulį, moterys - absoliučiai savo. Jie niekada nesusikirs ir nesusimaišys. Žinote, koks mūsų su Micheline namo pranašumas? Jame du įėjimai - išėjimai. Kiekvienas turime savo teritoriją. Jeigu paskelbiame vienas kitam šaltąjį karą, užsidarom duris, siejančias moteriškąją ir vyriškąją puses, ir gyvename visiškai autonomiškai.
 
 
 
ESU cholerikas pagal temperamentą. Bet sąžiningas cholerikas. Reikia gi turėti bent vieną vienintelę dorybę. 
 
 
JAU būdamas 13 metų apie gyvenimą žinojau viską.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder