Iš Šiaulių kilęs Gediminas Ramanauskas, dar būdamas gimnazistas, kryptingai kopė būsimos karjeros laiptais. Laimėtas tarptautinis moksleivių ASSIST konkursas ir galimybė metus mokytis Amerikoje. Ten jis įsidarbino pasaulinėje programinės įrangos kūrimo kompanijoje „Microsoft“.
Pradėjo mokyklos suole
Šiuo metu Amerikoje gyvenantis ir dirbantis Gediminas, prisimindamas mokyklos metus, sako, jog buvo geras gimnazistas. Jautė potraukį tiksliesiems mokslams, kurie jam sekėsi kur kas geriau nei lietuvių, anglų kalbos ar istorija.
J. Janonio gimnazijos mokinys išmėgino jėgas tarptautiniame ASSIST konkurse, kurio pagrindinis prizas – galimybė vienerius metus mokytis Amerikoje. Apie šį konkursą Gediminas išgirdo iš savo pusbrolio. Jaunuolį ypač suviliojo galimybė išvykti į svetimą šalį: „Daug skatinti manęs nereikėjo – kas nenorėtų praleisti metus JAV?“
Vaikinui pasisekė – jis pelnė pagrindinį prizą ir 11-uosius mokslo metus praleido už Atlanto.
Gedimino teigimu, metai Amerikoje padarė didelę įtaką jo ateičiai: „Metai padėjo apsispręsti, kur norėčiau gyventi. Mačiau labai daug sėkmingų ir laimingų žmonių. Aš norėjau būti vienas iš jų“.
Nusprendęs savo karjerą sieti su Amerika, vaikinas suprato, jog norit įsitvirtinti svetimoje šalyje, jam reikalingas aukštasis išsilavinimas. Baigęs mokyklą Lietuvoje, Gediminas pasirinko studijas JAV. Anot jaunuolio, studijų programa jam suteikė galimybę įgyti praktinės patirties bei dirbti su geros kokybės įranga.
Darbas „Microsoft"– netikėtas pasiūlymas
Dar būdamas ketvirto kurso studentas, Gediminas lankėsi karjeros mugėje ir žinomas kompanijas pristatantiems atstovams paliko savo CV. Po kelių savaičių jaunuolis sulaukė skambučio iš „Microsoft“ – kompanija jį pakvietė į pirmąjį darbo interviu.
Po pokalbio, Gediminui reikėjo skrisi į Sietlą, kur turėjo dalyvauti dar penkiuose interviu. Pagaliau sulaukė paskutinio, septintojo, pokalbio dėl darbo telefonu, ir buvo priimtas.
Šiaulietis tapo „Windows Phone“ komandos nariu. Galutinį sprendimą jam reikėjo pateikti per tris dienas. Neatsisakęs ypatingo pasiūlymo, Gediminas birželio 21-ąją atšventė dvejų metų darbo kompanijoje sukaktį.
Reikia būti „alkanam“
Buvęs šiaulietis sako, jog didelės, pasaulyje garsios įmonės ieško darbuotojų, kurių patirtis galėtų būti naudinga komandai. Darbdaviai reikalauja atsidavimo. Mokėdami nemažą atlyginimą, jie tikisi, jog darbuotojai nuolat tikrins elektroninį paštą ir prireikus galės dirbti vakarais. Norintys gauti darbą, jaunuolio nuomone, turėtų kompanijas sužavėti savo ryžtu ir „alkiu“.
Gediminas neslepia, jog susirasti darbą „Microsoft“ yra sudėtinga, tačiau šiuolaikinės kompanijos samdo gana daug darbuotojų: „Visi, kurie gerai dirba, turi galimybę gauti darbą „Microsoft“, „Google“, „Intel“, „Amazon“ ir kitose kompanijose“.
Paklaustas, kokios patirties įgijo per pastaruosius metus, Gediminas atsakė, jog jis patobulino ne tik programavimo, bet ir organizacinius įgūdžius, gebėjimą savo idėjomis įtikinti žmones. Vaikinas taip pat džiaugiasi, kad darbo patirtis jį paskatino siekti dar didesnių karjeros laimėjimų.
Savo ateitį mato Amerikoje
Kalbėdamas apie ateities planus, Gediminas nori tęsti darbą didžiulėje technologijų korporacijoje. „Šiuo metu aš siekiu kuo daugiau išmokti. Yra labai daug, ko dar nežinau“, – kritiškas sau vaikinas. Dirbs „Microsoft“ kompanijoje tol, kol galės iš jos pasisemti patirties, kitu atveju, Gediminas ieškos naujų darbdavių ir toliau sieks tobulėti. Tolima jo svajonė – nuosava kompanija.
Vaikinas neslepia, jog savo ateitį sieja su Amerika. Pasak pašnekovo, tai galimybių šalis:"Niekur kitur aš neturėčiau galimybės dirbti tokioje pasaulinio lygio kompanijoje kaip „Microsoft“. Jaunuolis džiaugiasi, kad dirbdamas JAV, jis neturi sukti galvos dėl pragyvenimo bei gali laisvu laiku pramogauti: slidinėti ir su parašiutu šokinėti iš lėktuvo.
Skiria premiją gabiems „tiksliukams“
Gediminas nepamiršta ir savo mokyklos. Jau antrus metus iš eilės jis skiria premiją gabiems, tiksliaisiais mokslais besidomintiems J. Janonio gimnazijos mokiniams. Taip siekia paskatinti jaunimą siekti savo svajonių.
„Tikiuosi premija įrodys mokiniams, kad jeigu aš galėjau pasiekti tai, ką pasiekiau, vadinasi, ir jie gali pasiekti savo tikslų“, – įsitikinęs Gediminas.
Rašyti komentarą