Namie - bedarbė, pasaulyje - tituluota gražuolė

Namie - bedarbė, pasaulyje - tituluota gražuolė

Šiaulietės Enrikos Trepkutės veidas po grožio konkursų Kinijoje ir Malaizijoje tapo žinomas reklamos kūrėjams pasaulyje, bet ne darbdaviams Lietuvoje. Jie dar nesivaržo dėl gražiausios figūros merginos, kuri gali būti jų verslo ar net Europos krepšinio čempionato varžybų Šiauliuose veidu. Tituluota gražuolė yra darbo biržos klientė. Nepaisant to, mergina savo ateitį sieja tik su gimtuoju miestu.

Atsisakė karjeros ir studijų Anglijoje

"Mis žavesys" titulą Malaizijoje ir "Mis figūra" Kinijoje pelniusi šiaulietė Enrika Trepkutė šiomis dienomis užimta buto gimtajame mieste pirkimo reikalais. Atsisakyti modelio karjeros Londone bei verslo vadybos magistro studijų Thamer Valley universitete, 24-erių gražuolę paskatino reikšmingas įvykis jos gyvenime.

Beveik prieš mėnesį ji savo ranką ir širdį pažadėjo mylimajam, su kuriuo mokėsi "Sandoros" katalikiškoje pagrindinėje mokykloje, augo kaimynystėje, tame pačiame daugiabutyje. Vaikinas neseniai baigė studijas Lietuvos karo akademijoje ir paprašė mylimosios rankos.

Mergina neslepia, kad Zoknių oro uoste įsidarbinęs karininkas jos gyvenimą apvertė aukštyn kojomis.

"Grįžau į Šiaulius, nes bijojau, kad Londone galiu įleisti šaknis ir pasilikti. Nenorėčiau kurti šeimos svetur. Apsisprendžiau savo tolimesnę ateitį sieti su mylimuoju, mudviejų šeima ir gyvenimu Šiauliuose",- bulvaro lauko kavinėje gurkšnodama gaivinantį kokteilį kalbėjo mergina.

Beveik pusę besišypsančios Enrikos veido dengė akiniai nuo saulės, o apranga atrodė kuklesnė, nei pro šalį praeinančių išsipusčiusių merginų. Džinsinė suknelė slėpė merginos kūno linijas, kurios pernai buvo pripažintos tobuliausiomis pasaulyje.

Apie savo nedarbą nekalbėjo

E. Trepkutė prieš porą savaičių vėl lankėsi Šiaulių darbo biržoje. Jau antri metai mergina užregistruota kaip ieškanti darbo.

"Esu baigusi vadybos ir verslo bakalauro studijas ir įgijusi turizmo administratoriaus kvalifikaciją. Turizmo veikla užsiimančių įmonių nėra daug, todėl įsidarbinti Šiauliuose pagal profesiją ir už normalią algą - nelengva", - sako mergina.

Kai jai tekdavo apie save pasakoti gražuolių konkursų publikai, ji prisistatydavo lietuvaite, studijuojančia Anglijos universitete. Apie tai, kad savo gimtojoje šalyje ji yra registruota darbo biržoje, mergina neprasitardavo. O ir girdėti, kad kuri nors iš 74 valstybių į Kiniją ar iš 55 į Malaiziją atvykusių gražuolių yra bedarbė, šiaulietei neteko.

Uždarytos durys

"Geriau dalyvauti konkursuose ir pragyvenimui užsidirbti iš pelnytų piniginių prizų, nei dirbti už minimalią algą", - savo nuostatos neslepia mergina, patyrusi, jog grožis pasaulyje laikomas vertybe ir už jį yra mokami pinigai.

Tačiau pelnyti gražuolės titulai, nepriekaištingas anglų kalbos bei etiketo žinojimas viešbučių administravimo profesiją turinčiai merginai nepadėjo gimtajame mieste susirasti darbo.

"Visur reikalaujama turėti darbo patirties, tačiau aš jos neturiu ir nežinau kaip galėčiau įgyti neįsidarbindama," - sako mergina, nusprendusi nuo rugsėjo tapti studente ir Anglijoje pradėtas studijas tęsti Šiaulių universitete.

Socialines garantijas išsikovojo

"Tikėdamasi grįžti gyventi į Šiaulius, čia ieškojau darbo ir įstojusi į Thamer Valley universitetą. Dėl to, kad dažnai išvažiuodavau iš Šiaulių, mane ketino išbraukti iš ieškančiųjų darbo sąrašų, - pasakoja mergina. - Tačiau aš su tuo nesutikau, ir man pavyko įrodyti, kad aš nenusižengiu įstatymui - jokių biržos išmokų, kaip ieškanti darbo, negaunu, jokių su darbu susijusių pajamų Londone taip pat neturiu, o į konkursus važiuoju nesaistoma jokių darbo sutarčių su modelių agentūromis. Be to, konkursuose laimėti piniginiai prizai nėra darbinės pajamos".

Tokią poziciją išdėsčiusi Darbo biržos darbuotojams, mergina liko ieškančiųjų darbo bedarbių sąraše. Enrikai tai buvo svarbu, kad išsaugotų bent šiokias tokias valstybės socialines garantijas. Jas Enrika laiko vienintele valstybės parama už Lietuvos vardo garsinimą tolimuose kraštuose.

Miestui nereikalinga?

Ar nė vienam šiauliečiui verslininkui į galvą nešovė mintis, pakviesti tave dalyvauti kuriant kavinės ar viešbučio reklamą miesto svečiams?, - klausiu Enrikos, tikėdamasi išgirsti, jog pasaulyje Lietuvos vardą garsinusi gražuolė, pavyzdžiui, pristatys savo gimtąjį miestą atvyksiantiems į Europos krepšinio čempionato varžybas Šiauliuose ar į pasaulines sporto žaidynes TASIFA ateinančiais metais.

"Deja... Kreipiausi į vieno Šiaulių viešbučio direktorę, norėdama įsidarbinti administratore. Man pasiūlė 800 litų algą. Už tokį užmokestį dirbti nesutikau. Gerbiu bet kokį darbą, tačiau nemanau, kad jis turėtų būti vertinamas minimaliu užmokesčiu", - mano E.Trepkutė.

Apie galimybę rasti nors trumpalaikio darbo čempionato metu gražuolei užsiminė Darbo biržos specialistė, tačiau nebuvo tikra, ar grožio industrijoje žinomai šiaulietei darbdaviai turės ką pasiūlyti.

Rengiasi paskutiniam konkursui

E. Trepkutės planuose šią vasarą - dar vienas gražuolių konkursas Turkijoje. Šiaulietė svarsto, kad jis gali būti paskutinis.

"Merginos į grožio konkursus yra kviečiamos iki 25-erių. Mano amžius artėja prie šios ribos. Todėl ir karjera ant gražuolių podiumo baigiasi", - šypsodamasi kalbėjo mergina ir džiaugėsi patirtais kelionių įspūdžiais, pamatytomis šalimis ir galimybe pažinti skirtingų kultūrų žmones.

Dėl artėjančio konkurso ji didesnių rūpesčių neturi.

"Savo kūno linijomis esu patenkinta, nors valgau viską, ką noriu ir savo išvaizdos puoselėjimui neskiriu daug dėmesio. Mėgstu būti natūrali: jei renkuosi makiažą, tai tik neryškų, nedažau plaukų, nekeičiu savo linijų implantais. O ir į konkursą išvykdama pasiimu tik vieną lagaminą", - pasakoja mergina. Konkursams negaudama jokios paramos verčiasi iš rūbų dizainerių skolintomis suknelėmis.

"Gal ir gerai, kad išmokau apsieiti be gausybės rūbų. Kitos gražuolės, remiamos savo valstybių, atvyksta su šešiais lagaminais ir grįžta namo tuščiomis. Džiaugiuosi, kad man to patirti neteko", - atviravo save laiminga laikanti šiauliete.

Laiminga tik Šiauliuose

"Man atrodo, kad mes, šiauliečiai, esame per daug liūdni, kartais - pikti, nemokame džiaugtis mažais dalykais, tuo, ką turime šiandien, - lygindama mus su kitose šalyse sutiktais žmonėmis, sako Enrika. - Prieš akis - susitikimas su Kinijos miestelio, kurį 2008-aisiais beveik visiškai sugriovė žemės drebėjimas, žmonėmis. Jų veiduose nemačiau nė krislo liūdesio ar nusivylimo. Jie švytėjo šiluma ir džiaugsmu galėdami bendrauti su 74 valstybių gražuolėmis, galbūt niekada nepatyrusiomis, ką reiškia netekti namų ir artimųjų dėl šėlstančios stichijos".

Ji džiaugiasi, kad savo namus su mylimu žmogumi kuria gimtajame mieste, kad gali likti gyventi Lietuvoje. "Vėliau gal ir darbo vietų mieste daugiau atsiras? - tikisi mergina. - Keliauti teko daug, tačiau mano šalis ir gamta yra pati gražiausia. Aš tikrai myliu Lietuvą". Pastarąją frazę ji ištarė pabrėždama kiekvieną žodį.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder