Mamos nuotraukos sūnui buvo lemtingos

Mamos nuotraukos sūnui buvo lemtingos

Ar įma­no­ma, vos pir­mą kar­tą pa­vaikš­čio­jus ant po­diu­mo, lai­mė­ti pa­sau­li­nio ly­gio ren­gi­nio Grand Prix? Taip. Nau­jo­sios Ak­me­nės Ra­mu­čių gim­na­zi­jos vie­nuo­lik­to­kas Do­mi­ny­kas Gin­ta­las jį lai­mė­jo Mask­vo­je (Ru­si­ja), „Fas­hion Hou­se In­ter­na­tio­nal“ (FHI) su­reng­ta­me tarp­tau­ti­nia­me gro­žio, mo­de­lių, ta­len­tų ir di­zai­ne­rių fo­ru­me.

Ne­ti­kė­tas lai­mė­ji­mas

Še­šio­lik­me­tis D. Gin­ta­las į mo­de­lių kon­kur­są skri­do, kaip Ru­si­jo­je sa­ko­ma, „s ko­rab­lia na bal“ (iš lai­vo – į ba­lių) – nė kar­to ne­bu­vęs ant mo­de­lių po­diu­mo.

Pir­mą­ją die­ną fo­ru­mo ko­mi­si­jos na­riai le­gen­di­nio vieš­bu­čio „So­viets­kij“ ban­ke­tų sa­lė­je su­ren­gė pa­žin­ti­nį pa­si­ro­dy­mą.

Ant­rą­ją die­ną ant po­diu­mo rei­kė­jo išei­ti ke­tu­ris kar­tus: bend­ras da­ly­vių pri­si­sta­ty­mas ir pa­si­ro­dy­mai su kos­tiu­mais, lais­vo sti­liaus ap­ran­ga bei va­di­na­ma­sis pa­plū­di­mio stilius – kai de­monst­ruo­tas ap­nuo­gin­tas kū­nas. Kiek­vie­nas pa­si­ro­dy­mas trukdavo vos mi­nu­tės.

Dar kal­bi­no ren­gi­nio ve­dė­ja – no­rė­ta su­ži­no­ti apie da­ly­vio po­mė­gius, ge­bė­ji­mus.

Ko­mi­si­jos na­riai dalyvius stebėjo ir užė­ję į sce­nos už­ku­li­sius.

„Įž­vel­giau, kad no­ri nu­sta­ty­ti, ar yra as­me­ny­bė, ar ne, ir įver­tin­ti ne tik nuo po­diu­mo ma­to­mą pa­veiks­lė­lį“, – pa­sa­ko­jo vi­sa tai ste­bė­ju­si Do­mi­ny­ko ma­ma Iri­na Gin­ta­lie­nė.

Ji ne­la­bai ti­kė­jo, kad sū­nus taps lai­mė­to­ju. Vi­si kon­ku­ren­tai tu­ri mo­de­lio pa­tir­ties – dau­gu­ma yra var­žę­si mo­de­lių kon­kur­suo­se, lan­kę mo­de­lių ren­gi­mo mo­kyk­las ar kur­sus. Tad ak­me­niš­kis bu­vo „ža­lias“ mo­de­lių kom­pa­ni­jo­je.

Do­mi­ny­kas pa­sa­ko­jo, kad vi­si kon­ku­ren­tai jį iš­kart priė­mė kaip bi­čiu­lį. Pa­mo­kė ir mo­de­lio žings­ne­lio, kur nu­kreip­ti žvilgs­nį, ka­da imp­ro­vi­zuo­ti.

Ma­ma – su­ma­ny­to­ja

Į fo­ru­mą be­veik vi­si da­ly­viai pa­te­ko tik įvei­kę at­ran­kos eta­pus, o Domynikui pa­ka­ko nu­siųs­ti sa­vo nuo­trau­kų.

„Ma­nau, kad pa­sau­lio gro­žio in­dust­ri­jo­je ži­no­mi žmo­nės iš fo­tog­ra­fi­jų įžvel­gė po­ten­ci­nes ga­li­my­bes, to­dėl ir pa­kvie­tė Do­mi­ny­ką var­žy­tis“, – sa­kė jo ma­ma I. Gin­ta­lie­nė.

Ji ir su­ma­nė, kad sū­nus pa­ban­dy­tų. Mo­te­ris iš pa­žįs­ta­mų fo­ru­mo or­ga­ni­za­to­rių su­ži­no­jo, kad pir­miau­sia rei­kė­tų pa­teik­ti nuo­trau­kų.

Iki fo­ru­mo li­kus po­rai sa­vai­čių pa­ti su­ren­gė fo­to­se­si­ją. Mė­gė­jiš­ku fo­toa­pa­ra­tu fo­tog­ra­fa­vo šei­mos na­me Do­mi­ny­ką, dau­giau­sia prie me­di­nių laip­tų.

Vi­lio­ja kont­rak­tas mo­de­lio dar­bui

Nu­ga­lė­to­ju Mask­vo­je ta­pu­siam D. Gin­ta­lui pa­skir­tas pi­ni­gi­nis pri­zas. Pa­gal nuo­sta­tus, pi­ni­gais ga­li­ma pa­si­nau­do­ti dviem bū­dais – da­ly­vau­jant vie­na­me iš ma­dos pa­sau­lio ren­gi­nių Pran­cū­zi­jo­je ar­ba pa­sau­li­nia­me fo­ru­me Jung­ti­nė­se Ame­ri­kos Vals­ti­jo­se. Čia su­si­rinks iš Ki­ni­jo­je, Tu­ni­se, Pran­cū­zi­jo­je su­reng­tų tarp­tau­ti­nių fo­ru­mų nu­ga­lė­to­jai. Jie var­žy­sis dėl bai­gia­mo­jo eta­po nu­ga­lė­to­jo ti­tu­lo. Bū­tent apie jį sva­jo­ja ir D. Gin­ta­las, ap­si­spren­dęs pri­zi­nius pi­ni­gus iš­leis­ti va­sa­rio mė­ne­sio ke­lio­nei į Ame­ri­ką.

„Pa­si­rin­kau Ame­ri­ką dėl dvie­jų prie­žas­čių. Pir­miau­sia – no­riu iš­nau­do­ti pro­gą pa­ma­ty­ti „sva­jo­nių ša­lį“. Dar vi­lio­ja, kad ten įvyk­sian­čio bai­gia­mo­jo eta­po nu­ga­lė­to­jas gaus kont­rak­tą mo­de­lio dar­bui“, – sa­kė D. Gin­ta­las.

Anks­čiau še­šio­lik­me­tis net nė­ra pa­gal­vo­jęs, kad ga­lė­tų bū­ti mo­de­lis. O ki­ti to­kių ga­li­my­bių įžvel­gė.

„Mo­de­liui ne­pa­kan­ka tin­ka­mos iš­vaiz­dos, la­bai svar­bu ir grakš­tu­mas, plas­tiš­ku­mas, – sa­kė Do­mi­ny­ko ma­ma. – Da­bar, po pir­mų­jų ban­dy­mų Mask­vo­je, ma­ty­ti, kad yra bent su­vo­ki­mas to­kių ju­de­sių. Te­rei­kia ieš­ko­ti, šli­fuo­ti, to­bu­lin­ti“.

Pa­vyz­dys už­krė­tė drau­gą

Vie­nuo­lik­to­kas gim­na­zis­tas mėgs­ta drau­gų kom­pa­ni­jas, ta­čiau į dis­ko­te­kas ne­vaikš­to. „Pir­miau­siai to­dėl, kad Nau­jo­jo­je Ak­me­nė­je jos ne­vyks­ta“, – sa­kė vai­ki­nas.

Lais­va­lai­kiu daž­niau­siai lan­ko­si tre­ni­ruok­lių sa­lė­se. Spor­ta­vo ir anks­čiau su Sau­liaus Mom­kaus­ko tre­ni­ruo­ja­ma krep­ši­nin­kų ko­man­da.

„Pa­li­kau ją vien to­dėl, kad daug lai­ko atim­da­vo ke­lio­nės į var­žy­bas“, – sa­kė moks­lei­vis.

Dar jam pa­tin­ka pa­lai­ky­ti ry­šius in­ter­ne­tu su bend­raam­žiais. Mask­vo­je pir­miau­sia jiems pa­siun­tė ži­nią apie sėk­mę. Net­ru­kus iš Nor­ve­gi­jos atė­jo pra­šy­mas apra­šy­ti vis­ką smul­kiai. Mat nor­ve­gas pri­si­pa­ži­no no­rįs pa­si­mo­ky­ti, kad pa­ts ga­lė­tų to pa­ties siek­ti.

Do­mi­ny­ko ma­ma bai­mi­nosi, kad sū­nus ga­li su­lauk­ti bend­raam­žių pa­šai­pų dėl po­sū­kio į mo­de­lių ke­lią. Bet, kai ti­tu­luo­tas gim­na­zis­tas grį­žo na­mo, kla­sės drau­gai su­ti­ko su gė­lė­mis.

Pa­si­kei­ti­mai džiu­gi­na

Abu Do­mi­ny­ko tė­vai dir­ba Nau­jo­jo­je Ak­me­nė­je: ma­ma – Dar­bo bir­žo­je, tė­tis – „Ak­me­nės ce­men­to“ įmo­nė­je. Jie tu­ri ir jau­nes­nio am­žiaus sū­nų pra­di­nuką.

Kaip vy­riau­sio vai­ko gy­ve­ni­mo stai­gius po­ky­čius ver­ti­na šei­ma?

„Ge­rai, kad sū­nui at­si­ran­da sti­mu­las dirb­ti su sa­vi­mi, – sa­kė I. Gin­ta­lie­nė. – Jei no­ri ke­liau­ti po pa­sau­lį, tu­ri ge­rai iš­mok­ti už­sie­nio kal­bas, ma­žiau­siai – dvi. At­si­ran­da sa­vi­raiš­kos ga­li­my­bės. Juk vai­kas įver­ti­na: štai, aš kaž­ką ga­liu. Bū­tent ta­da stip­rė­ja sti­mu­las vis la­biau steng­tis, vis la­biau to­bu­lė­ti. Ne­pa­kan­ka išo­ri­nio gro­žio, rei­kia ir vi­di­nio.“

Do­mi­ny­kas mo­de­lio gy­ve­ni­mu no­rė­tų pa­si­nau­do­ti kaip ga­li­my­be bend­rau­ti, ke­liau­ti, pa­žin­ti pa­sau­lį. O svar­biau­siu tiks­lu lie­ka sėk­min­gai mo­ky­tis gim­na­zi­jo­je, pa­si­rink­ti ir įgy­ti spe­cia­ly­bę.

„Ne­no­ri­me iš mo­de­lio per­spek­ty­vų da­ry­ti kul­to“, – paaiš­ki­na I. Gin­ta­lie­nė.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder