Vardą susitrumpino pats
Dainininkas M.Mickevičius specialiai Valstybinės Mindaugo karūnavimo dienos ar vardadienio nešvenčia. "Su vardo diena visuomet pasveikina artimieji ar pažįstami. Liepos 6-ąją dažniausiai tenka būti scenoje, tad gerbėjai taip pat nepamiršta. Myliu Lietuvą, todėl man artimesnė yra Mindaugo karūnavimo šventė nei vardadienis", - tikina vyras.
Atlikėjui garbingą Mindaugo vardą išrinko tėvai. Dainininko tėtis yra Vytautas, todėl ir kilo idėja sūnų pavadinti vienu iš garsiausių Lietuvos asmenybių vardu. "Šis vardas suteikia išdidumo ir reiškia daug mintijantį, galvojantį žmogų. Labai jį atspindžiu, nes ir paprastose situacijose daug svarstau, apmąstau, analizuoju. Niekaip negaliu šio bruožo atsikratyti. Manau, kad žmogaus gyvenime vardas labai daug reiškia. Jis net nulemia jo likimą", - įsitikinęs Mino.
Dainininkas pats nusprendė pasitrumpinti vardą. "Išvykus studijuoti ir dirbti į Italiją, vietiniai iškraipydavo mano ilgą vardą, todėl sutrumpinau ir pridėjau itališką galūnę. Dabar ne tik aplinkiniai mane labiau atpažįsta kaip Mino, net mama ir draugai kartais vadina šiuo trumpiniu, nes taip paprasčiau. Kiti iš vardo išsiveda įvairius kreipinius, kad būtų įdomiau", - sako M.Mickevičius.
Mino yra pagalvojęs ir apie būsimų vaikų vardus. "Jei rinkčiau atžalos vardą, pirmiau atsižvelgčiau į trumpus ir modernius. Labai noriu turėti mergaitę, kuriai parinkčiau gražiai skambantį vardą. Bet jei būtų berniukas, tai galbūt puikiai tiktų ir kokio Lietuvos kunigaikščio vardas", - teigia popmuzikos atlikėjas.
Karūnuojamas ąžuolo vainiku
Aktorius M.Capas turi savo vardo istoriją. "Mama netoliese pažinojo garbingą žmogų, vardu Mindaugas. Jis jai labai patiko, todėl ir nusprendė suteikti šį vardą man. Kai pradėjau eiti į mokyklą, vadindavo ne Mindaugu, o pagal tėvą, todėl mamai teko priminti, kad turiu ir savo rimtą vardą", - sako vyras.
Prisiminti Liepos 6-ąją aktorių skatina aplinkiniai. "Švenčiu šią dieną, kai artimieji ir draugai pasveikina. Pažįstami labai laukia tos datos. Valstybinę Mindaugo karūnavimo dieną jie ant mano galvos uždeda ąžuolo vainiką, man tik reikia kepti šašlykus ir dainas dainuoti", - pasakojo M.Capas.
Vardadienis vyrui nėra svarbus. "Esu kilęs iš Žemaitijos, o ten švęsti Mindaugo vardo dieną neįprasta. Šiame krašte vieni kitus sveikina su Oninėmis, Joninėmis, bet Mindaugo šventės nelabai akcentuoja. Kalendoriuje net kelis kartus per metus parašytas mano vardadienis, o kuris teisingas, nelabai ir aišku", - tikina aktorius.
Vyras laikosi nuomonės, kad žmogus vainikuoja vardą, o ne atvirkščiai. Jo teigimu, tik pats asmuo jam negražų, nemielą ar nepatinkantį vardą lengvai gali padaryti pačiu nuostabiausiu.
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "TV publika"
Rašyti komentarą