Jurgis Brėdikis: į kalną kopiantis žmogus

Jurgis Brėdikis: į kalną kopiantis žmogus

"Kol žmogus kalno papėdėje, kalnas atrodo vienoks, o įkopus aukštėliau ar pasiekus pačią viršūnę, atsiveria kitas vaizdas: apačioje - vingiuodami laukais ir aplenkdami kalnelius maži upeliukai įteka į didesnius upelius, šie - į dar didesnius, o iš pastarųjų susiformuoja upės. Taip dabar suvokiu savo minčių, idėjų, pažiūrų ir pažinimo evoliuciją ir jaučiu, tarsi tie susiliejantys upeliūkščiai būtų nuplukdę mane ten, kur suteka visi upelių ir upių vandenys."

Tokiais žodžiais savo naują, jau šeštąją, knygą "Kitokiu žvilgsniu" pradeda akademikas, kardiochirurgas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, išradėjas profesorius Jurgis Brėdikis. Šioje knygoje, kurios pristatymai praėjusią savaitę vyko mūsų krašte, mokslininkas, pasitelkęs kvantinę fiziką, holografiją, virpesių rezonansų principus, sinergizmą, kalba apie paslaptingus reiškinius, priskiriamus ezoterinei sričiai, tačiau vis labiau dominančius Vakarų mokslą bei mediciną.

Pateikęs įvairių mokslinių hipotezių bei koncepcijų, susijusių su žmogaus ir Visatos pažinimu, autorius išreiškia įsitikinimą, jog ateities akademinė medicina peržengs materialaus požiūrio ribas ir plačiau pasitelks unikalias bei universalias energinio gydymo galimybes.

Mokslo veikla

Jurgis Brėdikis - širdies elektrostimuliacijos ir tachikardijos chirurginio gydymo pradininkas Lietuvoje, daugiau nei 60 išradimų autorius. Tyrė ir taikė kardiochirurgijoje elektronikos metodus, lazerį, sukūrė naujų diagnostikos ir gydymo būdų. Kaune įkūrė širdies elektrostimuliacijos ir aritmijų chirurgijos mokyklą. Parašė 13 monografijų ir vadovėlių, 6 beletristikos knygas.

Kitokiu žvilgsniu

Su gerbiamu J. Brėdikiu susitikome Palangoje, Reabilitacijos ligoninės kieme. Profesorius čia apsistojo, čia pristatė ir savo naują knygą (kurios tiražo, beje, jau pritrūko). "Dabar esu svečias, bet teko būti ir pacientu po įvairių operacijų. Buvau ir tarp tų, kurie šią įstaigą padėjo įkurti", - šypsojosi pokalbininkas, turėdamas galvoje sveikatos apsaugos ministro pareigas 1993-1994 m. Akademiko gyvenimas kupinas reikšmingų pareigų, darbų ir įvairių laimėjimų, tačiau didžiausiu savo pasiekimu mokslininkas laiko suvokimą, jog egzistuoja Kūrėjas.

Daug metų domitės alternatyviąja medicina. Jau ne kartą esate sakęs, kad ji Jus patraukė, nes troškote pažinti tai, kas mokslui neaišku. Ką ypač reikšmingo per tiek ieškojimo metų sužinojote apie žmogų, apie gyvenimą?

Terminas "alternatyvioji" nėra tikslus, labiau tiktų sakyti "papildomoji" medicina. Nereikėtų supriešinti gydymo metodų. Nesakau, kad vienus turime keisti kitais, sakau, kad juos reikia sujungti, kitaip tariant, gydyti holistiškai, nes žmogus nėra vien kūnas. Mes ne tik fizinės, bet ir metafizinės būtybės: turime protą, dvasią, emocijas. Aš pats ilgą laiką gydžiau pacientų kūnus, tačiau mano supratimą pakeitė naujų žinių ir atsakymų į klausimus apie žmogaus sveikatą paieškos, buvimas Indijoje, Kinijoje, kur paplitusi energinė medicina, ajurveda. Šiuose kraštuose modernioji šiuolaikinė medicina ir tradiciniai gydymo būdai nėra supriešinami. Pacientai gali rinktis, kaip gydytis. Jie gali būti gydomi ir vienaip, ir kitaip.

Daugiau skaitykite dienraščio "Vakarų ekspresas" priede "Šeštadienis"

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder