Iš tarptautinio konkurso grįžo su apdovanojimu

Iš tarptautinio konkurso grįžo su apdovanojimu

Kretingos meno mokyklos fortepijono mokytojos Kilnutės Skripkauskienės auklėtinė 16 metų Beatričė Žiubrytė dalyvavo III tarptautiniame konkurse „Edelweiss“ Vienoje, ir jaunosios pianistės debiutas buvo sėkmingas – iš tarptautinio konkurso mergina grįžo su II v. apdovanojimu.

„Komisija, kuriai vadovavo vienas Azerbaidžano muzikos akademijos docentų Turkijos konservatorijos lektorių, pirmos vietos išvis neskyrė. Vadinasi, Beatričė, surinkusi daugiausiai balų, tapo kaip ir nugalėtoja“, – auklėtinės pasiekimą įvardino K. Skripkauskienė, kuri merginą groti fortepijonu moko jau 9-us metus.

„Edelweiss“ konkurse Vienoje varžėsi pianistai iš 16 šalių – be Lietuvos, iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Azerbaidžano, Rusijos, kitų šalių. Šis konkursas kretingiškei – ne pirmasis: Beatričė suskaičiavo, kad, dalyvaudama šalyje ir užsienyje rengiamuose pianistų konkursuose, ji 10 kartų tapo jų laureate, 7–8 kartus – diplomante. Šis, Austrijos sostinėje įvykęs konkursas buvo labai „išsmulkintas“ – jame savosiose kategorijose varžėsi meno mokyklų, sustiprintų meno mokyklų, muzikos koledžų, konservatorijų ir pan. pianistai. Konkursas – aukšto lygio, vyko dvi dienas, pianistų atliekama muzika netilo nuo ryto iki vakaro.

„Man konkursai – tai galimybė įgyti drąsos, patirties, įdomu save išbandyti, pažiūrėti, ką sugebu, kiek galiu susikoncentruoti. Pats procesas yra gana sudėtingas“, – atskleidė Beatričė, kasdien prie instrumento praleidžianti po 2 val. ir ilgiau. Nors ją dar mažytę į Kretingos meno mokyklos parengiamąją klasę, kurioje vaikai susipažįsta ir su šokiu, ir daile, ir instrumentais, atvedė tėvai, fortepijono specialybę ji išsirinko pati. „Gal kad pasisekė iš klausos groti namuose atsiradusiu pusiau žaisliniu elektroniniu pianinu, gal – dėl kitų priežasčių?“ – pasvarstė ji.

Mokytoja K. Skripkauskienė neabejojo: „Mergina turi įgimtų gebėjimų muzikai ir šalia to – sugeba dirbti. Šiandien aš matau viską, ką į šią mokinę sudėjau – ji moka girdėti ir suprasti muziką.“

Konkurse Vienoje B. Žiubrytė grojo Jozefo Haidno kūrinį „Sonata c-moll Nr. 33 Hob XVI/20 I Moderato“ ir Roberto Šumano pjesę Nr. 2 „Polėkis“ iš „Fantastinių pjesių op. 12“. Kūrinius mokytoja sakė parenkanti iš savo nuojautos ir patirties, ko gali reikėti konkursuose, ko gali reikalauti jų rengėjai. Bręstant mokinių muzikiniam skoniui ir išprusimui, būna, kūrinius jie pasiūlo ir patys, bet mokytoja vis dėlto turi įvertinti, ar jis – mokinio jėgoms. O ar turi mokinys laisvę interpretacijoms?

„Yra kūrinių, kuriuos atlikti privalu tiksliai, pagal taisykles, tarkim, Bacho, o štai pjesėse tam tikra interpretacija yra įmanoma, – kalbėjo mokytoja. – Tačiau bet kuriuo atveju muzikinis tekstas turi būti švarus ir sugrota viskas, kas kompozitoriaus užrašyta.“

Kol Beatričė grojo konkurse Vienoje, jos brolis 9 metų Jokūbas Žiubrys ir kitas K. Skripkauskienės auklėtinis 8 metų Rokas Skurvydas dalyvavo Klaipėdoje įvykusiame II respublikiniame pianistų konkurse „Crescendo“ ir abu grįžo su laureatų vardais.

Šiomis dienomis B. Žiubrytė, jos kitas brolis 11 metų Gabrielius Žiubrys ir R. Skurvydas dalyvauja tarptautiniame konkurse „Kaunaas Sonorum“, dar kitą savaitę Roko, Jokūbo, Gabrieliaus ir jų bendramokslės 11 metų Meiros Metelicos pasirodymas laukia naujojoje Liepojos „Dzintars“ koncertų salėje, netrukus – ir pirmieji Balio Dvariono konkurso turai.

B. Žiubrytės konkursus ir pasirodymus tarptautinėse scenose turėtų vainikuoti jos rečitalis, kurį ji gruodžio 20 dieną Šv. Antano rūmų salėje ketina surengti su smuikininke Kotryna Dimgailaite ir Kretingą garsinančiu jaunuoju poetu Linu Daugėla.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder